Málo pití - může z toho být na zvracení?

Anonymní
5.2.21 12:33

Málo pití - může z toho být na zvracení?

Ahoj,

jelikož jsem už docela zoufalá a několik měsíců v kuse mě trápí nevolnost - hrozné pocity na zvracení a tlačení pod levým žebrem. Zatím všechny vyšetření jsou ok. Poslední, co mě napadá, jestli je to vůbec možné, že by to bylo z toho, že málo piju.. Mám 50kg a denně vypiji tak 0,5l… prostě víc nepotřebuji..

Může to s mými problémy souviset nebo je to úplně mimo?

Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
139
5.2.21 12:50

Může. Ten půllitr je dost málo. Tělo se dost nezbaví škodlivin. Lidem před dialýzou je špatně.
Ledviny a moč kontrolovali? Pij víc a uvidíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.2.21 12:56

@Okta Moč po mě nikdy nechtěli, když jsem ji měla s sebou :nevim: dneska nad tím pořád tak přemýšlím a říkám si, že by to snad tím třeba mohlo i být…

• Citovat
  • Nahlásit
542
5.2.21 12:58

Taky dám sotva půl litru, ani v létě nemám pocit žízně. Dehydratace na sebe upozorní bolestí hlavy, únavou, tmavou močí, bolestí ledvin… Ale že by se to v první řadě projevovalo tím, co popisuješ, to mi připadá málo pravděpodobné :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9624
5.2.21 13:00

Člověk by měl mít příjem tekutin 300ml na 10kg za den, to u tebe dělá 1,5 litru. Neznamená že to musíš vypít, pčítají se do toho i šťávy, které sníš v zelenině, v jídle a tak, ten pitnej režim by měl být aspoň kolem toho litru, zkus to postupně navýšit, prostě pořád popíjet, né nepít a pak do sebe nalít litr…co dieta na dráždivý tračník?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
139
5.2.21 14:44

@Dicentra27 Mně to právě napadlo jako možnost, ne při akutní dehydrataci, ale už při špatné funkci ledvin. Protože u toho už ty nevolnosti jsou. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
542
5.2.21 14:55

@Okta v dotazu je „všechny vyšetření ok“, tak budou ok i ty ledviny.
Tak zkusut vypít litr, za to člověk nic nedá, ono to prospěje tělu celkově. Problém bych viděla v něčem jiném, než nedostatečném pitném režimu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat