Málo pití u skoro dvouletého dítěte

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
105
8.11.21 14:02

Málo pití u skoro dvouletého dítěte

Ahoj, zkoušela jsem hledat, ale nenašla jsem. Mám holčičku 20 měsíců a ona hrozně málo pije. Vypije max 250 ml za celý den, ale u prsa je každou chvilku. Stačí jí to mléko na pití? Jak případně do ní dostat i vodu? Čůrá normálně, je zdravá.🤔

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26337
8.11.21 14:09

Tak pokud pije hodně mateřského mléka, tak se nedivím, ze jiné pití moc nechce, to mléko tekutiny nahrazuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
105
8.11.21 14:46

@Kriss Tina já se ptám hlavně kvůli tomu, že prostě jak Dr tak všichni v okolí tvrdí, že to mlíko nestačí, že se z něj nenapije. Spíš jsem tedy potřebovala ujistit, že to tak není a mléko ji stačí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.11.21 14:49

Pokud ze začátku netrváš na čisté vodě, zkus přírodní ovocné šťávy (jablečnou, pomerančovou ad.) zředěné vodou a pak tu vodu víc a víc přidávat a naopak ubírat šťávu. U nás to zafungovalo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
105
8.11.21 15:51

@lucinka-cizi zkoušela jsem už snad všechno, ale krom mléka nepije fakt skoro vůbec

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9061
8.11.21 18:23

@Lilith666 Mléko je tekutina jako každá jiná, samozřejmě ji to stačí, pokud ho vypije dost. Otázka je, jestli ano. To poznáš jednoduše podle moči. Pokud je světlá a bez výrazného zápachu, tak má dítě tekutin dost. To by zrovna doktorka měla vědět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1679
8.11.21 18:47

Určitě jí mlíko stačí na pití. Já jsem pití u syna nikdy nesledovala, když čůral normálně. Nabízela jsem prostě pití celý den, vodu, případně vodu s ovocem a čaj…vzal si, jak měl chuť.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1336
8.11.21 21:55

Mám úplně stejný problém, akorát synátor není kojený… Můžu se stavět na hlavu, ale prostě jiné tekutiny než UM do něj skoro nedostanu. Ráno a večer vypije cca 230 ml (ale je to boj) a někdy přes den dostane 100 ml zředěného UM… Více ředím oběd + ovocnou svačinku + i bílý jogurt něco obsahuje. Zkoušela jsem různé flašky, tekutiny, ale prostě ignorace… Vezme si malinko vody z normální skleničky, takže nabízím často během dne… Jinak pokud nejeví známky dehydratace, tak bych byla v klidu (vím, že je to těžké).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat