Málo pohybu před porodem - nutit se do aktivity?

Anonymní
12.4.20 11:54

Málo pohybu před porodem - nutit se do aktivity?

Ahoj holky. Když jsem rodila před asi 5 lety tak jsem do porodu ležela v nemocnici a porod byl rychlý a fajn. Na druhou stranu se hodně píše o tom, že se má před porodem chodit a být aktivní. Já už asi dva měsíce prakticky jenom ležím, chodím na úplně kratičké procházky 2-3× týdně, jinak ležím. Hlavní důvod je, že se mi špatně dýchá a jsem pořád strašně slabá a unavená. Je lepší poslouchat tělo a nenutit se, nebo bych se naopak měla donutit a více se hýbat? Jak jste rodily, když jste dlouho před porodem ležely?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2821
12.4.20 11:56

Ja se valela a porod byl super :-D a taky moje mimco nevyzaduje houpani, kdyz to nemelo v brise :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18481
12.4.20 11:56

Poslouchat tělo. Ja byla aktivní a porod byl dlouhý a fakt děsný

Příspěvek upraven 12.04.20 v 11:57

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24385
12.4.20 11:57

Ja lezela obě těhotenství, mela sem riziková, az ke konci sem obcas zvladla mensi prochazku a rodila sem normlane, oba porody celkem rychlé, u druheho sem se ani nezapotila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6906
12.4.20 11:57
@Anonymní píše:
Ahoj holky. Když jsem rodila před asi 5 lety tak jsem do porodu ležela v nemocnici a porod byl rychlý a fajn. Na druhou stranu se hodně píše o tom, že se má před porodem chodit a být aktivní. Já už asi dva měsíce prakticky jenom ležím, chodím na úplně kratičké procházky 2-3× týdně, jinak ležím. Hlavní důvod je, že se mi špatně dýchá a jsem pořád strašně slabá a unavená. Je lepší poslouchat tělo a nenutit se, nebo bych se naopak měla donutit a více se hýbat? Jak jste rodily, když jste dlouho před porodem ležely?

Já naposledy rodila před třemi týdny celé těhotenství mi bylo zle ležela jsem hodně na konci jsem měla stejný problém jak ty taky mi bylo zle došla jsem kousek a od příjezdu do porodnice po to než byla malá na světě trvalo 2 hodiny takže si nemyslím že by to mělo vliv

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.4.20 12:07

To jste mě potěšily, ani nevíte jak :dance:

• Citovat
  • Nahlásit
3284
12.4.20 12:22
@lachtanice86 píše:
Poslouchat tělo. Ja byla aktivní a porod byl dlouhý a fakt děsnýPříspěvek upraven 12.04.20 v 11:57

Taky tak, pomalu sem štípala v lese dříví a porod… :roll: škoda mluvit :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3580
12.4.20 12:35

V prvnim tehotenstvi jsem chodila do prace a byla celkem aktivni do posledni chvile, dlouhe prochazky kazdy den venku a…rodila jsem tri dny a dite tahali klestema :roll: Ted jsem na zacatku devatyho mesice. Snazim se chodit ven, ale jsem unavena a staci mi dve hodiny doma treba uklizet a klepou se mi nohy a ruce slabosti.. Nepremaham se. Myslim, ze to nema na nic vliv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64555
12.4.20 12:37

Poslouchej tělo.. Prví těhotenství prolezene, porod pohoda, druhé jsem měsíc před makala, samé výlety atd.. A maluch se držel zuby nehty, porod vyvolávání a fakt peklo.. Velké peklo.. Prostě dělej to, co je ti příjemné..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34496
12.4.20 12:40
@Anonymní píše:

Neměla jsem rizikové, hodně jsem chodila, ležet se dalo jen na boku. Výsledkem byl akutní císař. Moje známá je aktivní sportovec a rodila jako po másle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21827
12.4.20 12:46

Snažila bych se mít nějaký pohyb, ale poslouchala své tělo. Takže jestli ti dlouhé procházky nedělají dobře, tak stačí krátké, aspoň obden se zvednout a trochu vyvětrat. Ono jenom ležet, když nemusíš taky není dobré. Škoda, že je teď všude zavřeno, ideální je dojit do kavárny na dortík nebo zaplavat,…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1685
12.4.20 12:55

Ja byla aktivní až do porodu, a byl dloooooouhý. Takže to asi nemá vliv :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6547
12.4.20 13:00

Byla jsem pred prvnim porodem velmi aktivni a porod byl rychly a velmi na pohodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
12.4.20 15:04

U první jsem byla líná a porod byl strašný. U druhýho jsem litala se starší a porod mě fakt nebolel a krásně plynul. Teď jsem taky aktivní, ale tak, jak to zvládá tělo, někdy celý dny ležím a jindy se celý den nezastavim. V tomhle mě utvrdila tchýně, v té aktivitě, že je to lepší, je to typická vesnická ženská, co se „po porodu vrátila kopat brambory“ :-D čtyři děti porodila a ani nemrkla, taky jsem teď poslouchala rozhovor s maorským indiánem, kde ženy rodí velmi rychle a bezbolestně, kde o důležitosti aktivity mluvil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat