Reklama

Málo přibírá, nutná hospitalizace?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.09.18 10:32
Malo pribira, nutna hospitalizace?

Ahoj vsem :mavam:
tak nejak to porad probiram ze vsech stran a uz jsem z toho nestastna..nase dr. co prebrala praxi po doktorce ke ktere jsem chodila s detmi jede podle tabulek a nic jineho nezna, chodim tam ted se 4mesicni dcerkou a porad do nas stoura ze malo pribirame atd. Uz delsi dobu jsem na ni pekne nabrousena a vcera me dostala uplne kdyz mi napsala papir k hospitalizaci pro neprospivani. Chtela bych se tedy zeptat na vas nazor. Porodni vaha 3370g a 49cm, v 6dnech veku 3250g 49cm, ve 14dnech 3300g a 50cm, v 6tydnech 4000g a 54cm, ve 3mesicich 4500g a 59cm, vcera ve 4mesicich 4900g a 60cm. Mala je spokojena, usmevava, hraje si, krasne spinka..kdyz se snazim do ni dostat vic mlicka flaskou tak uz toho moc nevypije. Ja 31let 3 deti a sotva 50kg, muj chlap 33let a 62kg. Doktorka absolutne k nicemu neprihlizi, vidi jen ty svoje tabulky a kolik by mela tydne pribirat. Mam pocit ze uz mi z toho drbne, nevim jestli to jeste dokazu sama objektivne posoudit, myslite si taky ze hospitalizace je vazne na miste? Dekuju vsem za odpovedi

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

zudina
Ukecaná baba ;) 2116 příspěvků 28.09.18 10:37

Myslim ze to je v pohode. Doktorka je evidentne sibla.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17138 příspěvků 7 inzerátů 28.09.18 10:37

Přibírá spíš hraničně, ale vzhledem k tvým a manželovým proporcím prostě bude drobná. Navíc ani evidentně nenáí problém, ž eby měla nedostatek jídla, když víc mlíka nechce.
Takže bych asi hospitalizaci s díky odmítla, vzhledem k topmu, že se doma musíš postarat o dvě další děti.

Helileli
Závislačka 2848 příspěvků 28.09.18 10:51

Já osobně bych chtěla testy na metabolické vady. Ty jsou zákeřné, můžou mít pak i vliv na mozek dítěte, a to i nevratně. Hospitalizace mi přijde mimo, to chápu při akutním odmítání čehokoli k pití, dítě je dehydrované, pak je to jasné.
Pokud by se vyloučili metabolické vady, tak bych byla v klidu, hlavně že něco přibírá.

luci.no
Kecalka 337 příspěvků 28.09.18 10:51

Kdyby naše doktorka jela podle tabulek, tak mám obě děti hospitalizované kvůli nepřibírání už hodně dlouho :lol: Moje děti přibíraly obdobně, jsou drobnější, do kalhot jim musím dávat gumu, aby jim nepadaly, ale jinak je vše ok.

123Soňa
Zasloužilá kecalka 920 příspěvků 28.09.18 10:52

Změnila bych dr a probrala to s tou novou…

Avele
Závislačka 2745 příspěvků 1 inzerát 28.09.18 11:02

Ten přírůstek váhy je opravdu malý. Je třeba si uvědomit, že pokud přijde nějaká infekce, tak může být tak nízká váha opravdu problém.

Jana206
Nadpozemská drbna 26367 příspěvků 28.09.18 11:03

TAk já bych stav zkonzultovala ještě s jiným pediatrem,máš právo na druhý názor i vyšetření dítěte bez toho,aby ses musela přeregistrovávat. Pojišťovna to hradí,jen to málokdo ví.

Zase bych ale neposílala doktorku k šípku. Může jít o skrytou metabolickou vadu(fenylketo­nurie,celiaki­e),nebo nádorové onemocnění(em­bryonální neuroblastom). Ten screening z patičky v porodnici nezachytí stoprocent případů a screening na neuroblastom se u nás nedělá - neodebírá se moč ve věku 4-5 měsíců,kde se po tom pátrá. Třeba na Slovensku to dělají.

Mě osobně to přijde hodně málo. I dítě těžce nemocné nebo nemocné nějakou vzácnou nemocí se může jevit na první pohled zdravé a spokojené.

Janasas
Kelišová 5231 příspěvků 28.09.18 11:16

Těžko říct… možná myslela, jenom třeba tam být dva dny, a oni by udělali nějaké testy..
Jako odmítnout můžeš, můžeš si myslet, že je doktorka šiblá, a nevím co, ale taky se může za pár měsíců něco objevit a budeš litovat..
To ti nikdo neřekne..
mě takto třeba poslala s hůrzou na ORl, že se jí zdá, že má kluk zaraženou rýmu v nevím, co.. přišli jsme tam a první totaz, co tam chceme, co nás tgrápí, že kluk je uplně v pohodě.. Potom za pár dní se muopravdu rozjel takový kašel- měl bakterii někde mezi nosem krkem a byli jsme doma měsíc.. nakonec ten samý lékař na ORL nám předepisoval promadu léků
Já bych se jí zeptala, rpoč by chtěla poslat do nemocnice, z jakého důvodu- na co má podezření a podle toho bych se rozhodla
nebo starší mín rostl a i my jsme hodně malý- já 157 cm, manžel 167 cm, taky na co, všichni a nakonec berem léky od mala na štínou žlázu.. proto nikdy nevíš…Taky mu to zjistili jako miminku

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31646 příspěvků 28.09.18 11:56

přibírá málo,, ale na hospitalizaci to teda podle mě určo není. každý dtě je jiný

beruska9
Extra třída :D 10625 příspěvků 28.09.18 12:03

Nabira pomerne pomalu, uz to, ze nebyla.ani ve 14 dnech na porodni vaze je trochu mimo normu, podle toho, co vim…podle vasich mir asi nema po kom byt obri, ale asi bych se nebranila dodatecnym testum, kdyby nahodou…nicmene nevim, jestli je nutna hospitalizace. Pozadala bych o dalsi nazor.

luloinka
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 28.09.18 12:46

Moje tříletá 91 cm a 10800 g, řekni to tvé dr a dej mi vědět co říká na tohle :mrgreen: uff, ještě že my máme normální doktorku.

ivašot.
Kelišová 6388 příspěvků 28.09.18 13:08

Asi bych taky rovnou neposlala doktorku k šípku, spíš bych si od ní nechala vysvětlit, jaké má podezření :think: . Mě by napadly nějaké metabolické vady, to přibírání je opravdu dost hraniční. Klidně bych konzultovala s jiným lékařem, ale asi bych si netroufla doporučení lékařky jen tak smést ze stolu.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.09.18 13:12

Děkuju vsem za reakce, po pravdě a predchozich zkusenostech s pani dr. kdy mi nechala delat ze syna jehelnicek kvuli vaze (tehdy 3 roky a 11kg, ted 4roky a 11,7kg) jen aby zjistili ze je naprosto zdrave dite mi jaksi dosla trpelivost a poslala jsem ji do haje i s celym doporucenim k hospitalizaci. Samozrejme pred tim nechci oci zavirat, takze jsem si sehnala vahu abych mohla vazit doma a prehlasim deti k jinemu pediatrovi se kterym to budeme dal resit a hlidat, testum se uplne nebranim pro klid duse, ale jit hned do nemocnice mi prijde proste silene kdyz mala pribira i kdyz pomaleji. Jsem z te dr. akorat tak vyblbnuta ze uz ani neverim svemu kojeni a cela nestastna zkousim dokrmovat UM a porad ji jen sleduju :zed:

Iva575
Kecalka 354 příspěvků 28.09.18 13:58

Syn má ve dvou a třičtvrtě letech 9,6 Kg a měřil 84 :). Pediatr v pohodě, protože prostě od mala přibíral velmi pomalu (porodní váha 3760g), ale samozřejmě nás poslal na testy - na gastroenterologii, kde mu brali krev, aby mi zase řekli, že je zdravý (podle nich má nízkokalorický příjem). Teď budeme zkoušet jestli není problém se srdcem, ale spíš jen tak pro jistotu. O hospitalizaci se nikdy nikdo nezmínil a rovnou bych ji odmítla. Ale řekni si ať dítě pošlou na testy. A asi bych časem změnila pediatra, asi se nebudete shodovat častěji..

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >