Broučci v kuchyni, víte jak se jich zbavit?

20.7.21 08:18

Maly bílý broučci v kuchyni, víte jak se jich zbavit?

Dobrý den obracím se na Vás s prosbou.. U nás v kuchyni se začaly objevovat po hnízdech takový malý bílý broučci, první den jsem to vyluksovala, myslela jsem si že jsem někde vysypala mouku, ale včera při pořádném pozorování jsem si všimla že lezou.. Zkoušely jsme před únos fumigator od atak na lezoucí a létající hmyz, ale stejnak to nepomohlo… Nemáte s tím nějaký zkušenosti? Jsem z toho nešťastná… :,( :,( :,( :,( :,( :,( :,( :,( :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
54167
20.7.21 08:46

To jsou larvy mola. Vše vyhodit, vysavovat, vyčistit. Pak teprve použít ty papírky a koupit nové zásoby.
Bez toho se jich nezbavíš.
Taky jsem si je přitáhla domů v mouce. Kterou jsem čerstvě koupila. Od té doby nedělám zásoby a hned po příchodu domů otevřu mouku, jestli tam zas nejsou kámoši.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.7.21 09:02

Foto!!

Takovéhle hnízda mám po kuchyni…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10627
20.7.21 09:51

@verunka1234567 měla jsem takové v mouce, zkontroluj koření a mouky atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
232
20.7.21 09:54

Všechno sypké, co je v papírových obalech, si dej do zavíracích dóz, to nám od nich pomohlo. Ale já dala do dóz nakonec úplně všechno 😃

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54167
20.7.21 13:59

Když se na to dívám znovu. To by mohlo být i nakladené od much. Každopádně bych vše řádně vyčistila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
119
20.7.21 14:45
@Kelsey píše:
To jsou larvy mola. Vše vyhodit, vysavovat, vyčistit. Pak teprve použít ty papírky a koupit nové zásoby.
Bez toho se jich nezbavíš.
Taky jsem si je přitáhla domů v mouce. Kterou jsem čerstvě koupila. Od té doby nedělám zásoby a hned po příchodu domů otevřu mouku, jestli tam zas nejsou kámoši.

Larvy mola jsou červi, ne? Z fotky moc nejde poznat, ale předpokládám, že zakladatelka myslela brouky (s nožičkama). Pamatuji si, jak jsme je měli všude po stěnách, vůbec jsme nevěděli, odkud lezou a pak jsme je našli v pytlíku se zrním pro křečka. Byly tam ještě navíc takové jakoby pavučinky, kokony nebo tak něco. Rozhodně to nebyli brouci, ale červi, neměli nožičky. Líhli se z nich moli. Po odstranění zdroje už se dál neobjevovali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.7.21 08:17

Jsou zpět!

Včera jsem vydrhla celou kuchyň, všechno omyla a vydesinfikovala, a dnes jsou zpátky…😭 😭 Už nevím co s tím..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
119
21.7.21 12:29

@verunka1234567 a jsou to brouci, nebo červi? Zkus prohlédnout potraviny (mouku, strouhanku, všechno v pytlíkách), jestli odněkud nelezou. Pokud nenajdeš zdroj, nezbavíš se toho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.7.21 18:04

Všechno v koši!

Vše jsem vyhodila do koše, všechno rozdělaný, koření, otevřený kolínka, čočku, všechno dala do dóz, a stejnak se vrátilo… :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.7.21 18:11

Nejsou to písivky? leze vám to například i po zdi?

• Citovat
  • Nahlásit
21.7.21 18:19

Ne pouze po kuchyni a obkladech..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
276
21.7.21 22:12

Vsechno premrazit - testoviny, koreni, ryzi, uplne vsechno. A kazdou novou mouku, vlocky, orisky a podobne, kterou koupis nejdriv na dva dny do mrazaku. Vyhazej vsechno, muzou mit hnizdo klidne za nekde za polickou, a vylezou, kdyz nebudou mit co zrat. Vsechno vem savem ve spreji, bacha na obleceni ;) Drzim palce, je to boj…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat