Malý byt 1+1 Jak uspořádat s dítětem

• Fotoalbum (4)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
9
20.11.21 12:29

Malý byt 1+1 Jak uspořádat s dítětem

Ahoj, přišla jsem pro radu :)

Bydlím s dcerkou v bytě 1+1 a mám pocit, že to snad nikdy neuskladam ke své spokojenosti a nějaké funkčnosti.

Byt má cca 44m2. Jde klasicky o jeden pokoj, kuchyň je oddělená normálně dveřmi, chodba taktéž, WC a koupelna jsou taky odděleny, pračku mám na WC tam je přípojka, koupelna je malička..

Ale jde mi hlavně o ten hlavní pokoj a prostor v něm. Dcerka zatím chodí do školky, tak nepotřebuje nějaký extra prostor psací stůl, velkou postel ATP. Stejně bych ji ale tu postel ráda pořídila, ale jak to uspořádat případně oddělit? Někdy po večerech ještě pracuju na notebooku, takže kolikrát chodí později spát, protože neusne :?
Napadlo mě pořídit kallax a tím nějak oddělit její postel od zbytku místnosti. TV nemáme, takže není podmínkou mít nějakou obývací stěnu. Spíš si představuji nějaký menší psací stůl, který by nezabíral moc místa, menší rozkládací sedačku, postel pro malou. Nějaký úložný prostor na hračky, knížky, nějaké poličky.
Aktuálně to u nás vypadá tak, že mám obrovskou rohovou rozkládací sedačku, na které i spíme, ale zabírá polovinu pokoje :roll: a velkou šatní skříň do které jsem zavřela vše (ne) potřebné :mrgreen:.

Asi jsem to napsala trochu zmateně, ale děkuji za dočtení a případně nějaké rady a tipy nebo vychytávky na bydlení v menším prostoru s dítětem.

Děkuji a krásný víkend všem :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
712
20.11.21 12:34

V podobném bytě (menším) jsem bydlela a podle mě je funkční řešení udělat si pro sebe sezení v kuchyni, pokud to jde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
669
20.11.21 12:37

Vyvyseno postel, pod ní prostor na skříňky na hračky, později to zaberou učebnice a holčičí věci. Vedle psaci stul a s notebookem do kuchyně. Vůbec bych ho u spiciho dítěte nepoustela. Kallax, (16 boxu) je dobrý na to rozdělení pokoje, ale musí se kotvit, což nevím, jestli zvládnete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
20.11.21 12:45

Sezení v kuchyni..no to je menší problém, protože kuchyňka je fakt malá. Takže tápu nad nějakým stolkem u kterého se obě najíme a u kterého bych popřípadě mohla večer sedět :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6528
20.11.21 12:50

Ale 44m není zas tak tragicky málo pro matku a malé dítě..
do kuchyně bych dala jen malý jídelní stolík s 3 drobnými židlemi a tím pádem by se tam mohl vlézt rozkládací gauč? tam bys tím pádem mohla mít zázemí…

Pokud NE - tak prodej sedačku na marketplace (udám tam vždy vše, fakt, do pár dní je vše pryč, jen musíš jít trochu s cenou dolů), protože tu si prostě nemůžeš dovolit..

sežeň si místo ní rozkládací gauč pro sebe, který bude sloužit přes den jako sedačka..

tím pádem můžeš tu místnost právě Kalaxem nebo podobným nábytkem rozdělit a do zadní části dát holce postel, stolík, komodu a malou skříň.. vleze se to tam, jen se musíš zbavit té mega-sedačky ;) a každá budete mít svoje..

PS : zrovna tento týden jsem holkám na chalupu pro návštěvy a kámošky koupila do pokojíku místo „sedačky“ tohle za dva litry.. super stav.. přes den to tam budou mít jako „sedačku“ stačí hlídat net a dobrý stav a cenu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
402
20.11.21 13:02

Hodne mista usetri patro na spani, kde pod nim vznikne prostor, ktery muze slouzit jako herna pres den pro dceru a pracovni koutek pro tebe v noci, muzes to misto klidne ohranicit Kalaxem a vznikne tak temer samostatna mistnost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
934
20.11.21 13:42

Možná něco v takovém stylu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6528
20.11.21 13:48

@Izumi Miyako jj :potlesk: ony jsou i vyvýšené postele, kde je stůl dole.. poblíž okna je to fajn řešení..
za 14 litrů má holčička postel, skříň i stolík, je to do malého prostoru fajn https://www.mirjan24.cz/…8169881.html

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6528
20.11.21 13:49

A malé holčičce by se asi hoodně líbilo tohle :-)  https://www.furnipol.cz/…-raj-4d.html

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1280
20.11.21 13:52
@Lucy75 píše:
@Izumi Miyako jj :potlesk: ony jsou i vyvýšené postele, kde je stůl dole.. poblíž okna je to fajn řešení..
za 14 litrů má holčička postel, skříň i stolík, je to do malého prostoru fajn https://www.mirjan24.cz/…8169881.html

Pro skolkovy dite ten stolek mi prijde zbytecnej a navic je utopenej i u okna. To bych radsi nechala udelat patro, pod nej dala stul pro mamku, nahore by spala ona, maly L gauc, za kterym by mela holcicka postylku, malinky stolecek ikea na kresleni a par boxu na hracky. Obleceni na chodby do vestavenych skrini

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1280
20.11.21 13:56

Skolkovy dite bych na palandu vubec nedavala. Je to neprakticky a nebezpecny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11994
20.11.21 14:09

Já bych si to nekomplikovala, natáhla bych lanko a závěs, případně japonskou stěnu. Abych ponechala tu variabilitu většího prostoru, ale utvořila soukromí a zastínila dcery spaní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1280
20.11.21 14:21
@zrcadlo píše:
Já bych si to nekomplikovala, natáhla bych lanko a závěs, případně japonskou stěnu. Abych ponechala tu variabilitu většího prostoru, ale utvořila soukromí a zastínila dcery spaní.

To se mi jevi jako dobrej napad, aby mohla mamka pracovat a dcerku nerusila pri spani svetlem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1694
20.11.21 15:00

Ahoj,
nemam teda dite, ale bydlime s manzelem v 1+1 o podobne vymere a o stejnem usporadani.
V kuchyni mame natazeny kabel od modemu, abychom se tam mohli na notas pripojit a nemuseli pres wifi, kde kolikrat kolisa signal.
A koupili jsme si tam tuhle sestavu https://www.nejlevnejsinabytek.cz/…-199154.html
Krasne se u toho naji oba dva a zaroven se da sedet na sirku toho stolu a u toho se dobre pracuje.
Vyuzivame to, kdyz jeden z nas ma volno a spi a druhy ma ranni (delame na home office oba na zakaznicke lince).
Jinak jak uz tu padlo - ty vyvysene postele jsou super, pod to psaci stul a ty si nechas nejakou pohovku, kterou rozlozis na svoje spani a nebo - jako mame my - se da nechat z palet udelat u truhlare jednoluzko, na kterem se da sedet jako na sedacce a zaroven se na nem da spat, my mame toto: https://www.vyroba-paletoveho-nabytku.cz/…zabranou-p51 jen nemame tu zabranu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
145
21.11.21 21:22

Byly by super pro představu fotky kuchyně a obytné místnosti :) pak se dá určitě lépe poradit než takhle naslepo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat