Malý dělá často nene a točí se

Anonymní
5.1.20 08:24

Malý dělá často nene a točí se

Ahoj měla bych dotaz ohledně mého skoro dvouletého syna. Už asi čtyři měsíce často kroutí hlavou ze strany na stranu, zavře oči a pak se začne dívat ( ze začátku mě to přišlo že mu přijde divné že když kroutí hlavou tak jsem mu následně zatočí ) ale teď si ke mně třeba sedne a začne takhle kroutit hlavou dělá to co Cca 5 krát za den. Také se často rád točí dokola, mám z toho nesmírnou radost a stále se u toho směje… Řešila jsem to s doktorem kvůli autismu - ten mi řekl že je to brzy hodnotit Ale mně se nezdá… Jinak teda nemluví jediné slovo které umí dokonalé tak je „Ne“, ale má rád lidi, dává všem rád pusinky samozřejmě mávání také zvládá a když něco chce tak si ukáže… můžete mě prosím některá uklidnit že i vaše děti tyhle ty dvě věci dělali a jsou v pořádku děkuji. Popřípadě zda byste zašli někam jinam na vyšetření děkuji :)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

16322
5.1.20 08:29

Počkej k tomu 3 roku-logopedie a tak. Pokud bude autista, je v podstatě jedno kdy to budeš mít na papíře. Nedá se to léčit tak proč ho ve dvou letech skatulkovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5761
5.1.20 09:04

@jahuhudka ale da se vhodnym pristupem to dite posouvat…
Zakladatelko autismus je videt hlavne na socialnu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5761
5.1.20 09:05

A ano, dobrej odbornik umi diagnostikovat autismus uz u dvouletyho ditete.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16322
5.1.20 09:10
@Tarjei píše:
@jahuhudka ale da se vhodnym pristupem to dite posouvat…
Zakladatelko autismus je videt hlavne na socialnu.

To může dělat i bez diagnostiky. Myslím že ve dvou letech se poznají autisti,,silného kalibru,,

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.1.20 09:20

Léčit se to nedá, ale čím dřív s dítětem zacnes pracovat tím líp… Hele jestli se ti něco nezdá a máš strach ohledně autismu (taky sem měla), klidně už teď můžeš rozjet obvykle kolečko (foniatrie, neurologie, psycholog, logoped) stejně jsou tam hrozný cekacky… Buď se to samo spraví a ty k doktorům ani nepujdes nebo budeš vědět na čem jsi a jak s malým pracovat… Já si vydupala zadanky kvůli řeči, do 2.5 let ani slovo, teď za rok ohromný posun, (nakonec je u nás v podezření dysfazie)… Ale prostě vím co je za problém a pracujeme na tom

• Nahlásit
  • Citovat
3242
5.1.20 09:42

Syn to dělal taky, různé kýval hlavou, sebou, boucha hlavou o věci. Teď se rád motá dokola a taky neustále zalomuje hlavu dozadu, mě bolí za krkem jen když ho vidím. Ve dvou letech nemluvil v podstatě vůbec, ale hrozně rychle se po tom druhém roce rozmluvil a teď ve 3 letech mluví téměř stejně jako jeho o 2 roky starší bratr (který ale mluví příšerně na svůj věk, poctivě logopedujeme :)). Syn autista na 99% není, ale je ve hře ADHD, ADD..možná taky nic, jen blbá povaha, kdo ví. Aktuálně řešíme zrak a sluch a pak se uvidí dál. Každopádně ve 2 letech bych ještě byla v klidu, syn v té době opravdu na tom byl dost blbě, ale za ten rok udelal neuvěřitelný pokrok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.1.20 10:19

A to jen proto že jeji syn takhle,,blbne" hned musi být autista?? Přijde mi jako byste to těm lidem přáli, dětí dělají různé věci a jak pani psala tak má rád lidi a to se k autismu nehodí.. ve dvou letech to jsou ještě takovy zvířátka jak tomu říkám.. furt by někdo nekoho skatulkoval a bral dětem dětství :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama