Malý v inkubátoru, ztrácím mléko...

214
5.4.21 06:24

Malý v inkubátoru, ztrácím mléko

Ahoj holky,

2.4. jsem akutnim cisarem kvuli placente v porodnich cestach a krvaceni porodila syna, 33+4, ma 2 kg, takze nastesti vaha docela pekna, ale musi byt nekolik dni v inkubatoru, dostava mirnou podporu dechu a vyzivu sondou. Zatim ho pry nemuzou vyndat, abych mohla prilozit k prsu na kojeni. Odstrikavam el. odsavackou, vcera jeste neco malo slo, vecer uz temer nic a ted rano vubec zadne mleko, bez toho kontaktu ho ztracim a jsem z toho dost spatna.
Podarilo se Vam nekomu jeste rozkojit treba az po delsi dobe? Nebo je to ztracene? :?
Predchozi dve deti jsem kojila rok, tak jsem z toho ted takova nestastna, jestli se mi vubec nepodari :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
943
5.4.21 06:33

Ahoj, já jsem s dcerou byla až pátý den po porodu, kojení jsme zkusili šestý den vůbec to nešlo, ale já odsavala, krmila jsem malou svým mlékem z láhve + dokrm a po měsíci jsem se rozkojila, částečně, na tři měsíce.
Ale aspoň něco.
Držím pěsti, ať je malý v pořádku, i kdybys ho nemohla kojit, tak to určitě bude zdravý chlapeček :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.4.21 06:48

Prosím anonym. Urcite odsavej, zkus homeopatika, kojící čaje atd. Já odsavala tři měsíce. Malý šel na pro až ve třech měsících a hned to šlo a kojila jsem rok. Zkus vydržet, držím palce.

• Citovat
  • Nahlásit
14019
5.4.21 06:48

Jediné, co bych zkusila se zeptat, jestli nemají na půjčení medelu symphony ( https://medela.cz/…ymphony-plus?… )

Když se mi dcerka narodila ve 26.tt, odsávala jsem pak téměř 9 měsíců. Ale když ti to nepujde, určitě se netrap. Bojivníčci poznají, v jakém stavu je maminka :srdce: Hodně štěstí, ať je v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2091
5.4.21 07:25

Zkus laktacni poradkyni od mamily, oni znaji byliny ktere umi podporit laktaci velmi ucinne. Naopak me nekolik LP od nich varovalo pred homeopatiky, ze funguji jen asi tretine zen spravne, dalsim to laktaci zastavi a jinym muze rozjet deprese :nevim: Drzim palce, a nezoufej, urcite to zas rozjedes, ja vloni rozjizdela laktaci 2× a podarilo se. LP rikala ze cim bliz k porodu, tim je vetsi sance.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3968
5.4.21 07:26

Když nebudeš kojit, tak se taky nic nestane. Klid  :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
878
5.4.21 07:35

Taky jsem se bála, že to nepůjde a nebudu mít mléko, ale povedlo se mi to nastartovat. Odsávala jsem 10 měsíců. Kluci byli na kojení malí, takže to jinak nešlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2737
5.4.21 07:58

Mně se to nepodařilo, 18 dní po porodu byla dcerka na ventilátoru a pak ještě nějakou dobu krmena sondou.
Neboj se, imunitu měla i tak dobrou, dnes je to krásná mladá dáma!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19657
5.4.21 08:05

Já mám mimčo narozený stejně, v inkubátoru bylo pět dní a rozkojila jsem se. Kojila jsem pak dva a půl roku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.4.21 08:16

Určitě to jde. Mně zas několik dní trvalo než vůbec začalo téct (víc než pár kapek), zavolala jsem si laktační poradkyni, půjčila si medelu, brala homeopatika, pila kojící čaje v litrech. A odstříkávat často, hlavně v noci. No a samozřejmě by bylo dobré se nestresovat, ale to půjde asi těžko, že.
Já jsem teda nakonec o mléko přišla asi po měsíci, kdy jsem za malou šla do nemocnice. Ale dcera byla dlouho v inkubátoru, ona ta psychika dělá fakt hodně.

• Citovat
  • Nahlásit
36649
5.4.21 08:29

Doufam, ze to nebude znit necitlive, ale kdyz kojit nahodou nebudes, ono se taky prd stane. Budes uplne stejne dobra mama, okusis vyhody nekojeni (je to zak fifty fifty) a budes mit cas na ostatni potreby jak cele rodiny, tak i toho decka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
642
5.4.21 08:31

Tez mam nedonosence 33+2 kvuli placente praevia.. byl tri dny v inkubatoru. Sondu mu vyndali az asi po deseti dnech. Ja jsem syna ze zacatku neprikladala snad vubec, na jipu asi jednou.. urcite treba prvnich pet/sedm dni se mi nedarilo odsavat temer nic, treba jen 10ml, pak se to nejak zlomilo a den za dnem to slo lip a lip, az jsem byla schopna dat synovi celou denni davku mm, co mel vypit, ale fakt to trvalo. Ja jsem za nim do porodnice dochazela a doma jsem neustale odsavala :) mela jsem el. odsavacku od medely na obe prsa a v porodnici mi pujcovali jeste lepsi medelu. Z porodnice syn odchazel po 17ti dnech, odsavacka uz nebyla potreba, plne se kojil asi pul roku :)
Takze nevzdavat, vytrvat, odsavat, co to pujde :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
294
5.4.21 08:43

Nic si z toho nedělej. Pravidelné odsavej třeba co 2 hodiny to mléko se ti spustí. Hlavne buď v klidu… Mě se spustilo 7 den po porodu a díky pravidelnému odsávání. Malou jsem odstavila v ukončeném 6 mesici. A mléko ji teď odsavam. Takze u mě jde laktaci udržet pravidelným odsáváním…Vím jak je začátek na budku..Skus se nenervovat a měj radost z miminka :kytka: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4700
5.4.21 09:06

@Anny_sn já měla syna narozeného v termínu, ale v kritickém stavu ho odvezli do jiné nemocnice, takže kontakt žádný, pouze jsem viděla fotky, za ním jsem byla až po pěti dnech. Odsavej po dvou hodinách, hodně pij, homeopatika, snaž se odpočívat,… Vím je to náročné období, ale stojí to za to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
225
5.4.21 09:23

Ahoj, rodila jsem teď v říjnu. Tři hodiny po porodu mi malého vzali s podezřením na infekci dýchacích cest, to se potvrdilo, malý skončil v inkubátoru, na podpoře dechu, sonda, antibiotika. Týden jsem k němu skoro nemohla, vždy jen přes sklo na pár minut denně. Do ruky mi vždy dali odsávačku a starej se. No hrozný, skoro nic neteklo, některé sestry mě stresovaly, jedna mi i řekla, že nechápe, že nic neodsaju, že je divné, že jsem neměla mlezivo už na konci těhotenství 8o. Navíc jsem zjistila, že ho dokrmují z flašky, takže jsem si u personálu vymínila, že chci dokrmovat ze stříkačky, aby kojení neodmítal úplně. Po týdnu první přiložení, no malý se přisál, ale byl slabý, do dvou minut usínal. Už v porodnici jsem si domů objednala elektrickou odsávačku, rozhodnutá kojit. První měsíc vypadal tak, že jsem malého přikládala k prsu, kde furt jen spal a ve chvílích mezitím jsem odstříkávala a dokrmovala ho ze stříkačky. S mlíkem to bylo jak na houpačce. Jeden den prsa nalitá, pak dva dny jak vyfouklé balóny, nešlo nic odstříkat, pak se to zase nalilo…no takhle jsme šaškovali skoro dva měsíce, já furt strach, ať hlavně prospívá, přišlo mi, že skoro nic nevycucá. Když byla krize s mlíkem a on zesílil, měla jsem ho pořád u prsu. A jediné, co mě vždy uklidnilo, byly kontroly- přibíral. Pak do toho vstoupila komplikace v podobě menstruace na konci šestinedělí, to zas mlíko začal hystericky odmítat :lol: Postupně jsem začala odbourávat stříkačku, no teď mu za pár dní bude půl roku a pořád kojím, vlastně ani nevím, kdy se to zlomilo a je z toho pohoda, před pár měsíci bych u nás na kojení nevsadila. :think: držím pěsti, pokud chceš kojit, bude to chtít hodně trpělivosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat