Malý věkový rozdíl mezi sourozenci

202
9.11.04 19:38

Malý věkový rozdíl mezi sourozenci

Ahoj holky,

nemáte některá zkušenost s tím, že jste otěhotněly, když vašemu první dítěti byl přibližně rok? A jak jste to zvládaly nebo zvládáte? Mám ročního syna a teď mám pocit, že jsem znovu těhotná (test jsem si zatím nedělala). Vzhledem k tomu, že ještě kojím a vstávám v noci, se bojím, jak bych to zvládla mít děti tak krátce po sobě. A hlavně beru antikoncepci (Exluton), takže nevím, jestli by bylo dítě v pořádku.
Je to sice jen takovej můj vnitřní pocit, ale člověk nikdy neví :wink: .

Díky za rady.
Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

382
9.11.04 19:55

Ahoj Jano,

mám doma 13-ti měsíční holčičku a jsem v sedmém měsíci těhotenství. S tím jak to zvládnu si zatím starosti nedělám, prostě to nějak zvládnou musím. Znám spoustu holek, které mají podobný věkový rozdíl mezi dětma a jde to. Samozřejmě je to asi náročný, ale zvládnout se to určitě dá. Já sama jsem se sestrou od sebe rok a půl a hodně jsme si spolu hrály. Vždycky jsme měly společné kamarády, v pubertě jsme spolu vymetaly diskotéky, bylo to fajn.
Přeju ti, aby to dopadlo tak, jak si přeješ.

Kačkač

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
9.11.04 21:02

Ahojky, já mám děti 14 měsíců od sebe, dceři je 20 měsíců a synovi 6 měsíců a nevidím v tom žádný problém. Obě děti jsou moc hodné a zvládám to v pohodě, i když nemám pomoc od manžela,protože pracuje 17 hodin denně 6 dní v týdnu. :-( Naopak už teď vidím, že k sobě dost inklinují a docela si spolu hrají. :lol: Za sebe můžu napsat, že mít děti brzo po sobě je fajn, nemyslím si že bych jednoho nebo druhého ošidila, jak se někdy píše.
Jeslti máš nějaké otázky, klidně se zeptej, ráda ti pomůžu.
Ahojky Vega + Natálka + Adámek

• Nahlásit
  • Citovat
687
9.11.04 21:22

Ahoj Jano!
Já mám děti od sebe přesně rok a půl. Druhé těhotenství jsem zvládala v pohodě i když přiznávám, že ke konci to bylo trochu náročnější, protože jsem nemohla odpočívat, když bych chtěla já, ale když mě nechala malá, což nebylo často. První měsíce s malým mimčem a rok a půl letou holčičkou mi přišly dost pohodové, to spíš teď, když už spolu začínají pořádně řádit, mi občas přijde, že je to u nás jak v blázinci. Ale v podstatě to je strašně fajn a rozhodně bych neměnila, zvlášť když vidím, jak už si čím dál tím lépe rozumí. Ahoj a neboj, určitě bys to zvládla,

Jindra + Sofinka (33 měsíců) + Mateo (skoro 15 měsíců)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
297
10.11.04 09:34

Ahojky,
vlastni zkusenost jeste nemam, ale moje segra mela holky 15 mesicu po sobe a myslim ze to bylo super. Hned od malina si spolu hrali a delali rostarny a vlaste jim to vydrzelo do ted jsou si hodne blizke a myslim ze si vsehn reknou navic jsou hodne podobne takze maji jeden satnik :-))). je jim 15, 16 a ted spolu hodi do tanecnich a ja ted cekam prvniho cvrcka lae urcite bych je chtela co nejdriv po sobe urcite je to i hodne tezke ale kdyz jou vetsi tak si casto vystaci spolu. Hanka
ja myslim ze neni se ceho bat asi nebude vypulirovany byt a lesknouci se okna ale myslim ze o tom zivot neni :-))))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1460
10.11.04 11:02

Ahoj Jano!

Druhé dítě jsem moc chtěla a otěhotněla jsem, když měla dcerka 14 měsíců. Těhotenství bylo sice trochu náročnější než to první, ale zvládli jsme to. Bylo mi líto Verunky, která se ještě chtěla chovat a místo toho musela sama capkat do schodů, myslím, že na ní byly zvýšené nároky. Také šestinedělí bylo náročnější než po prvním porodu. Teď má chlapeček půl roku a holčička dva roky a pět měsíců. Už jsme zaběhnutý tým a je to moc fajn. Děti se dokonce spolu vyblbnou, s tím jsem ani nepočítala, natož tak brzo…! :o)

Jo, kojila jsem dál, přestala jsem jen s nočním kojením, to denní šlo doztracena (napřed 3× denně, pak 1-2× denně s občasnými vynechávkami.) Přestala jsem definitivně kojit asi dva měsíce před porodem.

Sestra má děti po 14 měsících a to mi připadá vražedné. Obdivuji Vegu, která si to tak naplánovala. Ale po dvou letech to není žádná tragédie a dá se to zvládnout. Podle mě, je lepší o něco málo větši odstup - tak dva roky a čtvrt, to už jsou děti samostatnější.

Alice

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
10.11.04 12:48

věk dětí

Ahoj , zrovna jsem se bavila s jednou maminkou s z plavání kojenců, která má děti od sebe 15 měsíců- ptala jsem se jestli to bylo plánované a dozvěděla jsem se , že „Jiříčka mám přes Exoluton“- chlapeček je zcela v pořádku, jestli se něčeho bojíš z tohto hlediska , určitě se obrať na gynekologa. Já sama mám 9 měsíční holčičku a nemyslím si, že bych byla schopna te´d zvládnout další těhotenství. Při prvním mi bylo stále špatně, skoro to skončilo hospitalizací pro minerální rozvrat . Teď dcerka neleze, ale snaží se chodit, vstává , takže jí musím být stále v patách a jistit ji, nosím ji atd…
Ale jsak psaly výše- jsou i maminky, které to zvládají více méně v pohodě, nebo si to tak naplánují…
Ale ze zdravotního hledistka je dobré mít mezi porodem a početím aspoň 1 rok pro regeneraci organizmu, po císařském řezu o déle.
Je prokázáno při odstupu menším je větší riziko předčasného porodu, potratu i komplikací ze sttrany matky.
Hodně štěstí SARA

• Nahlásit
  • Citovat
202
10.11.04 13:43

Ahojky,
díky všem za odpovědi, těh.test je negativní, takže to nevypadá, že by bylo mimčo na cestě, uf, trochu jsem si oddechla :roll: . S druhým prckem chci přecejen počkat aspoň rok, protože můj syn je hrozný číslo.

Mějte se fajn.
Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
297
10.11.04 13:48

tak vyreseno :-)))) a je po starosti mej se fajn a uzivej si raubire :-))))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
82
24.6.16 09:40

Ahojky maminky, mám 7 měsíců od císaře. A vypadá to, že jsem opět těhotná, asi v 6. týdnu :) Nevím přesně, nekojila jsem, menstruaci jsem měla jen jednou po vyvolávačce. Zajímalo by mě, jak jste to zvládaly fyzicky to další těhotenství s malým miminkem? Nejedná se mi o únavu, zvracení a tak. Ale o to, že mimčo je malinké, nechodí, musí se pořád nosit. Není to nějak rizikové? To celodenní poponášení? Měly jste kvůli toho problémy v těhotenství? Malý má už k devíti kilům a já necelých padesát. Mám strach, abych třeba nepotratila. První mimčo je z IVF po třech a půl letech. A teď mi to přijde jako zázrak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.6.16 09:54
@Anonymni píše:
Ahojky, já mám děti 14 měsíců od sebe, dceři je 20 měsíců a synovi 6 měsíců a nevidím v tom žádný problém. Obě děti jsou moc hodné a zvládám to v pohodě, i když nemám pomoc od manžela,protože pracuje 17 hodin denně 6 dní v týdnu. :-( Naopak už teď vidím, že k sobě dost inklinují a docela si spolu hrají. :lol: Za sebe můžu napsat, že mít děti brzo po sobě je fajn, nemyslím si že bych jednoho nebo druhého ošidila, jak se někdy píše.
Jeslti máš nějaké otázky, klidně se zeptej, ráda ti pomůžu.
Ahojky Vega + Natálka + Adámek

17 hodin 6 dní v týdnu nikdo dlouhodoběji pracovat nedokáže bez zhroucení.
To není dobré ani pro něj, ani pro tebe a děti. A nebo je to úplně jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
82
24.6.16 10:04

To je stará diskuze, já ji jenom obnovila :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
333
27.7.16 15:26

@Herta Ahoj, taky by mě to všechno zajímalo. Už jsem psala do jedné diskuze na podobné téma, ale ráda bych tuto diskuzi obnovila také. Mám sedmiměsíční holčičku a snažíme se o druhé miminko. Je mi jasné, že nemůžu vědět, jak budu těhotenství zvládat. Na druhou stranu mi nic jiného nezbyde, že? :-) Ale zajímaly by mě přesně ty věci, jak píšeš. Co to nošení miminek - malou sice nechovám často, ale přendávání z postýlky na zem, nošení do kočárku atd. Nezjišťovala toto některá u lékaře?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama