Mám 15 kilo navíc, 4 měsíce času a chuť se sebou něco udělat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
levandule23
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 13.04.19 09:23
Mám 15 kilo navíc, 4 měsíce a chuť se sebou něco udělat

Dobré ráno, maminky.
Jak je z názvu patrné, mám navíc cca 15 kg (167 cm a 83 kg), takže podle BMI skoro obezitu. Jsem všude obalená, rozkydlá.

Můžu si za to sama, jsem žravá a to se prohloubilo kvůli stresu, kterého jsem v poslední době měla požehnaně. Vyloženě štíhlá jsem nebyla nikdy a vím, že ani nebudu, těch cca 67-70 kilo by mi naprosto stačilo. Je to váha, kterou jsem měla cca před 5 lety (je mi 27, děti nemám).

Na konci srpna mám šanci mít svou vysněnou práci, na kterou není úplně nutné se sebou něco udělat, ale já bych se tam chtěla cítit co nejlíp a hodilo by se mít dobrou kondici. Také mě snad v blízké budoucnosti čeká svatba a snad i těhotenství (v rámci 2-3 let) a do té doby si chci tu pěknou postavu dopřát.
Nevěřím si, mám nízké sebevědomí, necítím se dobře, v létě se nerada odhaluju, atd.

Mám hodně slabou vůli, ale moje odhodlání je teď opravdu velké, už 14 dní se držím a mám dole 1,5 kila.

Snažím se mít hodně pohybu, 10-12 tisíc kroků každý den, podle času párkrát do týdne sport (lehký běh, kolečkové brusle, kolo), stiham to 2×-3×. Držím se v jídle, nemlsam, jim víc zeleniny a ovoce, menší porce. Ale jim od všeho něco, nejsem zastáncem různých diet. Někdy si dám jídlo do kalorickych tabulek, abych měla představu, a nejedla málo (s těmi umim pracovat dobře).

Jenže musím vytrvat. Máte někdo nějaké tipy? Co se osvědčilo vám? Dokázaly jste během 4 měsíců zhubnout? Kolik?
Zajímají mě všechny zkušenosti, postřehy, budu ráda za každý střípek motivace???

Podělte se prosím. Díky :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
arinecka
Kelišová 6171 příspěvků 13.04.19 09:37

@levandule23 Našlápnuto máš dobře, všechno je jen v hlavě, takže pokud vydržíš a nezačneš se cpát, budeš mít dostatek pohybu, tak máš vyhráno a kil se zbavíš :mavam:

P4ja
Echt Kelišová 9096 příspěvků 13.04.19 09:37

Měla jsem podobnou motivaci jako ty dítě a svatba potom nějak vyplynula. Zašla jsem za nutriční terapeutkou a poctivě dodržovala jídelníček. A hýbala se (nordic walking, joga, a hormonalni joga). Zhubla jsem 8 kg za půl roku + všechny údaje na měření (tělesný tuk, věk atd.) se znatelně vylepšily.

Fakt to jde, když máš motivaci. Mám to v deníčku. Držím palce.

Calendulka
Kecalka 291 příspěvků 13.04.19 09:41

Mojí mámě pomohlo na hubnutí nejíst lepek. A taky si pochvaluje knížku od Antonie Mačingové - je tam spousta receptů plných vitamínů ;)

PetraJ
Kelišová 6911 příspěvků 13.04.19 09:41

Loni jsem zhubla za 4 měsíce těch 15 kilo. Jedla jsem podle jídelníčku a 3-4 týdně cvičila. Pás, fitko, běh. Pak jsem se na to vyprdla a mám to skoro všechno nazpátek, takže začínám znova. :roll: Ale každopádně to jde.

alimdar
Zasloužilá kecalka 885 příspěvků 13.04.19 09:49

@levandule23 ahojky, konečně jsem štíhlá, ale… před 2 lety 78kg / 161cm. 15 kg dole díky jídelníčku na míru ( za 178,– kč přes internet) jen na základě online dotazníku. Zafungoval, ale pořád bojuju s posledními cca 5 kg, kzery ještě chci dát dolů.
Ted jsem si nechala udělat diagnostiku z krve a KNT a dle tohoto jsrm proteinovy typ. Podle krve jsem podvyzivena, chybí mi skoro všechno, i když jím zdravě. Zdravě, ale málo, tak to tělo ukládá. Dva týdny se drzim doporučení vyživove poradkyně, přidala bilkoviny a mám dole 1kg (ale já mám jen 2 kg nadváhy).
Zaplatila jsem si 6 měsíční program ve Světě zdraví, zatim jsem tam byla 2×, ale zatim to funguje.
Prostě jsem zjistila, že se přes 40 let stravuju sice zdravě, ale pro mě nevhodně. Pouze ta diagnostika bez programu stojí cca 1200,– a asi bych to na tvem místě zvážila.

Držím palce

alimdar
Zasloužilá kecalka 885 příspěvků 13.04.19 09:52

@Calendulka mám kolem sebe v práci 3 lidi, co drží Macingovou a všichni pribrali zpět vše + něco navíc. Tak nevím. Já to nikdy nezkousela

alimdar
Zasloužilá kecalka 885 příspěvků 13.04.19 09:54

@levandule23 ještě doplním, že ten svůj nynější program beru i jako zdravotní osvětu, doplním si živiny a třeba se mi sníží i tlak. Prý bych už neměla mít ani tak studené nohy

Lucius08
Zasloužilá kecalka 835 příspěvků 13.04.19 10:08

Taky myslím, že máš dobře našlapnuto. Důležitá je motivace. Taky jsem zhubla přes 10kg za relativně krátkou dobu, dva měsíce cca… jen to tak půl roku a nemám zpátky ani deko a už jim normálně. Pomohlo ještě vynechat bílé pečivo a chleba, sladké pití, pít jen vodu bez bublinek.

Sona73
Kecalka 183 příspěvků 13.04.19 10:17
@alimdar píše:
@levandule23 ahojky, konečně jsem štíhlá, ale… před 2 lety 78kg / 161cm. 15 kg dole díky jídelníčku na míru ( za 178,– kč přes internet) jen na základě online dotazníku. Zafungoval, ale pořád bojuju s posledními cca 5 kg, kzery ještě chci dát dolů.
Ted jsem si nechala udělat diagnostiku z krve a KNT a dle tohoto jsrm proteinovy typ. Podle krve jsem podvyzivena, chybí mi skoro všechno, i když jím zdravě. Zdravě, ale málo, tak to tělo ukládá. Dva týdny se drzim doporučení vyživove poradkyně, přidala bilkoviny a mám dole 1kg (ale já mám jen 2 kg nadváhy).
Zaplatila jsem si 6 měsíční program ve Světě zdraví, zatim jsem tam byla 2×, ale zatim to funguje.
Prostě jsem zjistila, že se přes 40 let stravuju sice zdravě, ale pro mě nevhodně. Pouze ta diagnostika bez programu stojí cca 1200,– a asi bych to na tvem místě zvážila.Držím palce

Mohla by jsi mi prosím do soukromé zprávy poslat odkaz na tu diagnostiku a hlavně ten jídelníček? :srdce: Taky potřebuju tak 15 kilo dát dolů…

alimdar
Zasloužilá kecalka 885 příspěvků 13.04.19 10:34

@Sona73 tu diagnostiku najdes na webu .svet-zdravi.cz ( nechci uvádět i www). A jídelníček i ta doporučení mám jen v tištěné podobě.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.04.19 11:22

Já poradím něco šíleného, co ne každý zvládne. Bylo mi 17 a zhubla jsem 12kg přes prázdniny. Skoro jsem vůbec nejedla, bylo to hrozný. Za den třeba jen mrkev a okurku. Byla jsem na brigádě a furt v pohybu ani na jídlo nebyl moc čas. Jako jo mžitky před očima jsem ke konci měla a furt se mi chtělo spát. Volné dny jsem prospala. Nechápu jak jsem to zvládla. Pak je důležité začít jíst velmi pomalu, začala jsem saláty, luštěniny, bílé jogurty. Už jsem nikdy nenabrala ani po dětech. Ale já jsem se před tím fakt vyžrala a cpala se sladkým. Od té doby jedu ve zdravé výživě a hodně cvičím. Tehdy jsem se po prázdninách vrátila do školy jako jiný člověk :lol: jo to byly časy. Teď je mi 40 :think: vypadám líp než tlustá v 15 ti. Možná to radši nezkoušej.

P4ja
Echt Kelišová 9096 příspěvků 13.04.19 11:45
@alimdar píše:
@Calendulka mám kolem sebe v práci 3 lidi, co drží Macingovou a všichni pribrali zpět vše + něco navíc. Tak nevím. Já to nikdy nezkousela

No, to je asi problém téhle diety a diet obecně. Pokud je přestaneš držet, tak pak jdeš s váhou nahoru.

alimdar
Zasloužilá kecalka 885 příspěvků 13.04.19 12:21
@P4ja píše:
No, to je asi problém téhle diety a diet obecně. Pokud je přestaneš držet, tak pak jdeš s váhou nahoru.

Určitě je to problém diet jako takových. Já sr teď učím změnit celkově stravovací návyky a zařadit ty potraviny, které mi dělají dobře. Časem si budu prý moct dovolit i jeden den v týdnu „zaprasit“ bez následků.

P4ja
Echt Kelišová 9096 příspěvků 13.04.19 12:24
@alimdar píše:
Určitě je to problém diet jako takových. Já sr teď učím změnit celkově stravovací návyky a zařadit ty potraviny, které mi dělají dobře. Časem si budu prý moct dovolit i jeden den v týdnu „zaprasit“ bez následků.

Jj, to je přesně důvod, proč jsem změnu jídelníčku brala jako dlouhodobou s tím, že zhubnu, ale potom budu jíst ty nové potraviny. Je špatně, když někdo čtvrt roku jí klíčky aj. a pak zase najede na bůček a fast foody.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama