Mám 3 měsíční miminko, rozchod, hypotéka co dál?

Anonymní
2.6.21 21:35

Mám 3 měsíční miminko, rozchod, hypotéka co dál?

Ahoj maminky, mám doma 3 měsíční miminko, s partnerem jsme přes 10 let spolu, nastala krize a už skoro 2 měsíce se v kuse hádáme a někdy hádky dopadají fakt špatně nikdy dřív na mě nestáhl ruku až teď a ne jednou bohužel, sem typ co se nenechá takže mu vše vrátím ale takhle to dál už nejde… domu chodí vzteklý, každý den slyším nadávky že jsem kurva, šlapka, děvka, tlustá, kejda, mrdka atd. Svého partnera prostě nepoznávám je z něj úplně jiný člověk… mám ale hypotéku a dům napsaný jen na sebe, protože než jsem otěhotněla měla jsem slušný plat ale co teď? Sama z rodičovské neutáhnu dům s hypotékou a neuživím své miminko (miminko je chtěné a je to to nejlepší co mě v životě potkalo) a ještě mi ke všemu hrozí soudem, že si to oběhá aby měl holku on, nejsme svoji. Prosím, poraďte co byste dělali na mém místě? Bojím se že z těch nervů přijdu o mléko, snažím se držet se za každou cenu a být v pohodě..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1996
2.6.21 21:42

Dite mu do pece nikdo neda. Muze ti pomoct rodina? Dum pronajmout/prodat a najit si maly byt? Mas uspory?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1351
2.6.21 21:48

On co? Má u tebe trvalý pobyt?
1. Pořeš vystěhování chlapa
2. Pořeš svěření dítěte do péče
3. Pořeš návrh na soud alimenty
4. Pořeš práci z domu aspoň na pár hodin
Atd…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9421
2.6.21 21:49

Násilí nelze tolerovat, rozchod bude jediné řešení. Pomohl by finančně částečný nástup do práce na HO? Nebo lze dohodnout s bankou dočasné snížení dávek do doby, než bude možné dát dítě do jeslí. Nebo nájemník, ale to je risk na všech frontách. Vzhledem k dalším tahanicím, by bylo třeba mít zápisy od policie, že u vás dochází k domácímu násilí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2444
2.6.21 21:49

Kdyby si pronajmula dům za nějakou cenu mohlo by ti to splácet hypotéku moje známá to taky musela udělat… Najít si nějaký podnájem menší a mohla by jsi to zvládnout.. 😊Ale od chlapa si nechávat nadávat to fakt ne to by letel jak blesk…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21539
2.6.21 22:34
@FraDeu píše:
On co? Má u tebe trvalý pobyt?
1. Pořeš vystěhování chlapa
2. Pořeš svěření dítěte do péče
3. Pořeš návrh na soud alimenty
4. Pořeš práci z domu aspoň na pár hodin
Atd…

Co pořád máte s trvalým pobytem? Ten nemá na nic vliv. Vystěhování pořešit jaksi nejde, jedná se rodinnou domácnost a pokud on nepůjde dobrovolně, nikdo ho z domu nedostane.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
785
2.6.21 22:37

Zkusila bych k sobe najit maminku nebo 2 v podobne situaci. Bude ti vdecna, vyjdete si vstric, muze to fungovat dlouhodobe. Je spousta zen co by od partnera odesla, ale nemohou si to financne dovolit. Kdyby byly 2, podelily by jste se o náklady a jeste bys mohla byt trochu v plusu. Jestli mas dum, zahradu a nepruchozi pokoje, zvaz to. Akorat bych nesla do smlouvy, kdyby neplatily, byl by problem je dostat pryc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4826
3.6.21 07:14
@K. Rocánková píše:
Zkusila bych k sobe najit maminku nebo 2 v podobne situaci. Bude ti vdecna, vyjdete si vstric, muze to fungovat dlouhodobe. Je spousta zen co by od partnera odesla, ale nemohou si to financne dovolit. Kdyby byly 2, podelily by jste se o náklady a jeste bys mohla byt trochu v plusu. Jestli mas dum, zahradu a nepruchozi pokoje, zvaz to. Akorat bych nesla do smlouvy, kdyby neplatily, byl by problem je dostat pryc.

První půlka dobrý, ale radit někomu (zvlášť někomu, po kom se může exák vozit za každou zjištěnou blbost), ať si bere do baráku podnájemníky bez smlouvy, je teda pěkná šílenost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64457
3.6.21 07:16
@Anonymní píše:
Ahoj maminky, mám doma 3 měsíční miminko, s partnerem jsme přes 10 let spolu, nastala krize a už skoro 2 měsíce se v kuse hádáme a někdy hádky dopadají fakt špatně nikdy dřív na mě nestáhl ruku až teď a ne jednou bohužel, sem typ co se nenechá takže mu vše vrátím ale takhle to dál už nejde… domu chodí vzteklý, každý den slyším nadávky že jsem kurva, šlapka, děvka, tlustá, kejda, mrdka atd. Svého partnera prostě nepoznávám je z něj úplně jiný člověk… mám ale hypotéku a dům napsaný jen na sebe, protože než jsem otěhotněla měla jsem slušný plat ale co teď? Sama z rodičovské neutáhnu dům s hypotékou a neuživím své miminko (miminko je chtěné a je to to nejlepší co mě v životě potkalo) a ještě mi ke všemu hrozí soudem, že si to oběhá aby měl holku on, nejsme svoji. Prosím, poraďte co byste dělali na mém místě? Bojím se že z těch nervů přijdu o mléko, snažím se držet se za každou cenu a být v pohodě..

Nelze dům částečně pronajmout? Navýšit rodicak atd? Rodina by nepomohla s hlídáním? Chlapa bych okamžitě poslala k šipku, popř pokud tě napadne, zavolala ihned PČR, vykazou ho z domu.. Takhle malé dítě mu nikdo nesveri

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2153
3.6.21 07:38

Hmmm, takze bych poridila dukazy, cokoliv, nahravky (bacha, at Te u toho nepristihne). Pokud Te zrani, okamzite k lekari a zdokladovat. Pokud by Ti treba nechtel davat penize, tak mu to zacni psat.

Ale jeste lepe -obrat se (za jeho zady) treba na ops ROSA, tam Ti poradi a poskytnou i pravni servis.

Nic neni zoufale, ta situace ma hned nekolik dobrych reseni, to bude dobry :hug: jsi ted ale v blbe situaci, zranitelna, citliva, takze si h.vado dovoli. Reseni neodkladej!

Radit po internetu je v takove situaci nebezpecne, nezname podrobnosti, nemusime zachytit vsechny moznosti…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21539
3.6.21 08:02
@SlečnaDahlia píše:
První půlka dobrý, ale radit někomu (zvlášť někomu, po kom se může exák vozit za každou zjištěnou blbost), ať si bere do baráku podnájemníky bez smlouvy, je teda pěkná šílenost.

Klid, negramoti tady netuší, že něco jako nájem bez smlouvy neexistuje. I na tohle zákoník pamatuje a dokonce je na tom pronajímatel hůř, než kdyby smlouva existovala v písemné dohodě. Jo, není nad to radit bez základní znalosti bytovýho práva… :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
389
3.6.21 08:52

Zakladatelko to mě mrzí co prožíváš. Psalas, že jsi měla slušný plat, tak to máš teď určitě slušnou mateřskou, z té náklady utáhneš? Rodičák si pak můžeš nastavit do stejné výše a malou pak dát třeba od roka do soukromých jeslí a jít do práce. Co rodina, ta by nepomohla? Jestli ti ubližuje, tak hlavně vše dokumentovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1469
3.6.21 09:05

Je to hnusný, ale pokud je u Vás násilí častym jevem, počkej si na další jeho afekt a vem to přes policajty a doktora, pochybuju, že mu do péče svěří malý miminko se záznamem o násilí na jeho matce. Nahrávej si jeho madávky, schovávej si od něj urážlivý zprávy - prostě ť máš v ruce něco o jeho chování a není to jen slovo proti slovu. Celkově pochybuju že mu ho svěří do péče jen proto, že se ti chce pomstít, ale časem je dost možná střídavá péče :nevim:
Zjisti si na jaký alimenty a přídavky bys mohla mít nárok, popř. jestli od něj budeš mít nárok i na výživný, sehnat nějakou brigádu, vypakovat ho z baráku a začít nanovo. Popř. prodat barák a jít do bytu nez se zase postavíš na nohy, pořád lepší než žít s tímhle doma

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2952
3.6.21 10:03

Dům pronajmout a jit nekam do garsonky, nebo ho prodat a koupit byt. Treba ti jeste neco zbyde. Od nej si vse schovavat- sms, nahrávat hovory (jsou aplikace). Klidne i zavolat pcr, jak bylo zmineno. Dite pak nedostane ani omylem. Jen ti stejne vyhrozuje

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21539
3.6.21 10:08

Proč tu radíte pronajímání domu? Pokud nebydlí v nějaké lukrativní lokalitě, tak za nájem domu zas tolik nedostane a nejspíš za nájem vysolí stejnou částku. Navíc nájem bude muset zdanit a protože vlastní nemovitost, tak nedostane příspěvek na bydlení. Ať pocítám, jak počítám, ve finále to bude nejspíš šulnul, možná na tom bude hůř.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat