Mám 9m mimi kojím a musím do nemocnice

10
15.7.20 10:15

Mám 9mm mimi kojím a musím do nemocnice

Chci se zeptat zda máte podobnou zkušenost někdo. Mám 9měsiční mimčo stále kojím a uspávám u prsu. Bohužel nastala situace kdy za 14 dní mám nastuopit na zákrok do nemocnice a je nutné abych tam byla 2-3 dny. Kdy i pravděpodobně kvuly tomu příjdu o mléko a i kdyby ne týden vlivem léku minimalně kojit nesmím. Do toho nejsou povolene ani navštěvy. Vůvec nevím jak mám za 14 dní naučit malou bez prsa. A připravit ji na tu dobu beze mne. Bude hlidat partner s tchyní už mam nervy na dranc teď. :? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

14841
15.7.20 10:25

Naprosto ti rozumím. Musela jsem přestat kvůli lékům taky ze dne na den. Doporučuji najít laktační poradkyni na stránkách laktační ligy a poradí ti. Já to udělala tak, že večer uspával manžel bohužel s křikem a v noci jsem vstávala sice já, ale kolem prsou jsem měla deku a prostě jsem prs nedala. UM nechtěla vůbec. Je to hlavně v hlavě. - -

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17582
15.7.20 10:32

Hele o mleko prijit nemusis, kdyz byly synovi 4 mesice sem dostala silny zanet ledvin, 2 tydny sem nesmela kojit, syn byl mezitim na um a ja odsavala a jak sem byla v pohode, tak sem najela na kojeni zas a kojila sem dalsi pul roku bez problémů. Dítě to zvladne, nejsi jeho jedinny rodic, spis ho zvykej, ze bude muz uspávat, celkove ho obstaravat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1810
15.7.20 12:43

Pokud kojíš, dítě hospitalizují s tebou a léky se vesměs dají vymyslet tak, aby se mohly při kojení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13953
15.7.20 14:49

Já bych to nehrotila, dítě převedla na UM a pro uspávání na dudlík. Dejte si víkendovku, kdy se bude starat tatínek a v pohodě to dáte. Ale velmi důležité je, abys o tomto kroku byla 100% vnitřně přesvědčená. Nejistotu dítě vycítí a neklapne to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9801
15.7.20 14:52

Nemusíš přestat kojit. Já když měl malý 3 týdny, skončila jsem v nemocnici se zánětem po SC, malého jsem měla s sebou v nemocnici, takže možná by to šlo i u tebe domluvit, aby byl s tebou a kojit jsem asi týden nekojila, krmila jsem pomocí hadičky UM a po dobrání léků cca po týdnu, jsem opět normálně kojila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14386
15.7.20 14:53

Mléko se dá zmrazit do zásoby, spíš naučit na flasku. Jak bude chodit spát a tak bych nechala koňovi, však oni si doma poradí, manžel tě alespoň viděl všechno dělat? Nebo jestli se normálně zapojuje, tak se vůbec nemáš čeho bát. Kdyby měl být celý den s cizím, třeba babičkou, která to nezná, to bych nerva měla, ale takhle… To bude dobrý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14386
15.7.20 14:54

Odsávačka je dobrá medela swing.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14841
15.7.20 15:20
@Bubla Bůčková píše:
Odsávačka je dobrá medela swing.

Otázka je, jestli v 9m ještě něco odsaje. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10
15.7.20 21:03

@Petula306 bohuzel ne v tomto pripade.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10
15.7.20 21:17

@nozu problem je ze dudlik nechce… ani ten na lahvicce. 8o :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10
15.7.20 21:19

@nozu presvedcena nepreavedcena neni bohuzel zbyti… :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10
15.7.20 21:25

@Bubla Bůčková ale jo zapojuje a bude mit po ruce svoji mamku. Vsechno je to ted divoke nejsme ani ve svem momentalne a mala uz to ted vnima spatne v noci spi tak ze se prevaluje cestuje budi se a uklidni se az u prsa, ale je to kolikrat o 6× za noc. A ted jeste tohle. S odsavackou mi to nikdy neslo a jeste k tomu je kdovi kde na stavenisti… :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14386
15.7.20 21:29
@Julisek114 píše:
@Bubla Bůčková ale jo zapojuje a bude mit po ruce svoji mamku. Vsechno je to ted divoke nejsme ani ve svem momentalne a mala uz to ted vnima spatne v noci spi tak ze se prevaluje cestuje budi se a uklidni se az u prsa, ale je to kolikrat o 6× za noc. A ted jeste tohle. S odsavackou mi to nikdy neslo a jeste k tomu je kdovi kde na stavenisti… :?

Jo takhle. Musí si poradit, i kdyby ji měl tři dny v noci držet na rukách nebo do půlnoci vozit v kočáře :nevim: navíc tam bude mít mamku. Vem si, že to tak mají všechny skoro, když jsou s druhým v porodnici ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
184
15.7.20 23:29

Tak uz ma prikrmy, hlady neumre. Mela bych pripravene UM a lahvicku. Ono kdyz proste maminka nebude k dispozici, tak se mimino choca jinak a treba vezme lahev na milost. Nebo zkuste uz hrnecek a UM do nej. Uspavani kdyz bude nejhur kocar, auto, soani v posteli. Ty muzes v nemocnici odstrikavat, a pak to zase rozjet. Mne teda moc odsavat neslo. Takze pro pripad nouze zadne zasoby v mrazaku nebyly. Spis jsem deti prevedla ba jinou stravu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama