Mám 9ti letého syna, ale...

18.5.20 12:12

Mám 9ti letého syna,ale...

Mám 9ti letého syna, vztah spolu máme velice dobrý. Bývalá přítelkyně staví před mou osobu školu-úkoly, nyní na popud nového přítele zájmý a koníčky které mu vymysleli. Tyto zájmy a koníčky silně zkracují čas který s ním můžu trávit. Když si ho vyzvednu po škole, letíme dělat úkoly, na trenink a všest hodin musí být doma. Vidím ho tedy v autě a u úkolů, neužijeme se. Pokud se ozvu, slyším: já jsem máma a já se o něj starám. Nemáme to soudně, dohodli jsme se, nechtěl jsem to tak řešit. Peníze platím každý měsíc, + ho mám každých 14 dní na víkend. V týdnu dva dny po skončení školy do šesti hodin. Nelíbí se mi její chování. To jak mi diktuje, to jak upřednostňuje sebe a před mou osobou. Co se prázdnin týká, ať velkých letních, tak i menších, vše plánuje ona s nynějším přítelem. Semnou se toho moc neřeší, až co (jaký) čas na mne zbyde. (Samozřejmě je zde upřednoatňována i babička, tedy matka EX). Jak zjistím svá práva, a co ona může a co ne? Děkuji všem a hezký den. Jirka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1490
18.5.20 12:27

Jedině soudně..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14029
18.5.20 12:28

@Jirka74 no ale ke starosti o děcko úkoly neodmyslitelně patří, a kroužky také - jako že ženská se bude s děckem učit a vozit ho na kroužky, a otec slízne smetanu v cukrárně a na kolotoči? to by asi nebylo spravedlivé rozdělení péče

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13210
18.5.20 12:33

No pokud se sní nemůžeš dohodnout, tak prostě soudně…budeš mít přesně vymezený styk včetně prázdnin a nemusíš se dohadovat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20207
18.5.20 12:35

@Jirka74
A jak si myslíš, že si matky užívají děti v týdnu? Honička práce, vyzvednout děti ze školy, odvést na kroužky, udělat úkoly, rychle večeře, umýt, spát.
Pokud dítě kroužek baví a chce na něj chodit, tak fakt nevidím důvod, mu v tom bránit jen pro to, aby jsi ho měl pro sebe.
Se zkuste s matkou dítěte domluvit i na jiné dny v týdnu (kdy má kluk třeba volné odpoledne) nebo že u tebe přespí a ty ho vezměš ráno rovnou do školy.
Add prázdniny, asi by měla komunikovat lépe.
Na druhou stranu, spousta otců jsou ohledně prázdnin slibotechny. Když si mají dítě vzít, tak si ho nevezmou a máma pak na poslední chvíli řeší, kam s ním.
Takže i vcelku chápu, že první plánuje sebe, blízkou rodinu, tábory - zkrátka věci, na které je spolehnutí - a pak co byde předloží otci.

Ona spousta otců začne konečně fungovat až v okamžiku, kdy jsou rozvedení. Do té doby byl problém dítě vyzvednout ze školky včas, domluvit se s ženou v únoru na termínu a lokalitě letní dovolené a pod. Pokud žena udělá s mužem takovou zkušenost, není se co divit, že mu pak nevěří. I když někteří se opravdu najednou stávají podpisem rozvodového papíru rodičem roku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6334
18.5.20 12:46

8o tohle myslis vazne?
No mas opravdu zvlastni pristup k detem. Takze ty mas byt na prvnim miste pred skolou a a zajmy ditete? To je snad normalni., ze dite ma v tydnu ukoly a navstevuje nejake krouzky, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4447
18.5.20 12:47

@Jirka74 dyť ti to ulehčila. Tak se kluka zeptej, kdy má volno. Popravdě zjistíš, že toho moc není a idylka se nekoná. Mám stejně starou dceru, ve škole jim nakládají neskutečně, pak je v kroužku, který sama chtěla o víkendu většinou činnost, která souvisí s kroužkem, žádné poflakovani.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42523
18.5.20 12:48

Takže co bys navrhoval? Aby se v ty tvoje dny dítě neučilo a nedělalo úkoly? Aby nechodilo na kroužky? Když se po škole bude chtít sejít s kamarády, tak mu to taky zakázeš, protože má být s tebou? :think:
Jediný co by mi vadilo, tak to plánování prázdnin. Férové by bylo, abyste se dostatečně dopředu dohodli, který měsíc letních prázdnin je tvůj a který matky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16254
@Jirka74 píše:
Mám 9ti letého syna, vztah spolu máme velice dobrý. Bývalá přítelkyně staví před mou osobu školu-úkoly, nyní na popud nového přítele zájmý a koníčky které mu vymysleli. Tyto zájmy a koníčky silně zkracují čas který s ním můžu trávit. Když si ho vyzvednu po škole,letíme dělat úkoly, na treninka všest hodin musí být doma. Vidím ho tedy v autě a u úkolů, neužijeme se. Pokud se ozvu, slyším: já jsem máma a já se o něj starám. Nemáme to soudně, dohodli jsme se, nechtěl jsem to tak řešit. Peníze platím každý měsíc, + ho mám každých 14 dní na víkend. V týdnu dva dny po skončení školy do šesti hodin. Nelíbí se mi její chování. To jak mi diktuje, to jak upřednostňuje sebe a před mou osobou. Co se prázdnin týká, ať velkých letních, tak i menších, vše plánuje ona s nynějším přítelem. Semnou se toho moc neřeší, až co (jaký) čas na mne zbyde. (Samozřejmě je zde upřednoatňována i babička, tedy matka EX). Jak zjistím svá práva, a co ona může a co ne? Děkuji všem a hezký den. Jirka

Upravit jedině soudně. Ale vidím to plus mínus dost podobně. Ten kdo má výhradní péči, tak si na jednu stranu může „více diktovat“, ale má s tím spojenou větší odpovědnost.
A že se musí s tebou učit?? tak to považuju za naprosto normální. Ano, studium má přednost. Ona se s ním taky musí učit. Jako chtít dítko jen na hraní je možná super, ale jsou s ním spjaté i povinnosti a je jen fér, aby je měl i u tebe. Proč by si měl s tebou jenom hrát a učení by zbylo jen na ni? A ty koužky? neptal jsi se syna jestli ho to baví? jestli tam chce? to by tě mělo zajímat asi jako první, ne v tom hned vidět, že ti to dělá bývalá naschvál :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1678

Jo jo pane tohle je běžná praxe…
Jste mě pobavil…
Tak JÁ mám teď syna, tak JÁ teď chci, aby měl čas jen na mě… :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
88257
18.5.20 12:49

@Jirka74 ty prázdniny zřejmě budeš muset vyřešit přes soud, pokud máš pocit, že s ex není domluva.
Jinak souhlasím s holkama tady, to jako si představuješ že si vezmeš kluka, budeš s ním sedět doma u pc nebo v kině nebo kde, pak ho odevzdáš domu a matka s ním bude dělat školu a úkoly v noci nebo jak? Kroužky vymyslela matka jo? A kluka nebaví, nechodí tam rád?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4447
18.5.20 12:51
@Pajik 76 píše:
Jo jo pane tohle je běžná praxe…
Jste mě pobavil…
Tak JÁ mám teď syna, tak JÁ teď chci, aby měl čas jen na mě… :mrgreen:

Husté :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60282
18.5.20 12:52

Chápu obě strany, ty drobné niance, aniž by jsme slyšeli obě strany, těžko tady rozštípnem, kdo má pravdu. K dítěti úkoly a kroužky patří a vždy budou obírat o čas jakéhokoli rodiče. 2 dny v týdnu není zas tak málo, aby jsi ten čas nemohl obětovat na kroužek dětí. Na druhou strnu chápu, že chceš spolurozhodovat o tom, kam kdy bude chodit, zvlášt pokud je to tvůj čas.
Prázdniny udělejte soudně a je hotovo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60282
18.5.20 13:00
@Keyllah píše:
Upravit jedině soudně. Ale vidím to plus mínus dost podobně. Ten kdo má výhradní péči, tak si na jednu stranu může „více diktovat“, ale má s tím spojenou větší odpovědnost.
A že se musí s tebou učit?? tak to považuju za naprosto normální. Ano, studium má přednost. Ona se s ním taky musí učit. Jako chtít dítko jen na hraní je možná super, ale jsou s ním spjaté i povinnosti a je jen fér, aby je měl i u tebe. Proč by si měl s tebou jenom hrát a učení by zbylo jen na ni? A ty koužky? neptal jsi se syna jestli ho to baví? jestli tam chce? to by tě mělo zajímat asi jako první, ne v tom hned vidět, že ti to dělá bývalá naschvál :roll:

no, souhlas. Ale tady mi to právě nehraje. Ona tady po něm chce, aby se s dítětem učil, měl povinnosti. Což je OK - prostě k dítěti učení a kroužky patří. Ale v momentě, jak dojde na vybírání kroužku, tak tam už ten rovnocenný není?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4447
18.5.20 13:02

I na tomto příspěvku se ukázalo, jak někteří vnímají roli otce. Od ženy se očekává, že je matka, hospodyně, chodí do práce a pochopitelně je skvělá milenka. Zato tatínek, ten se rád baví… a jak to není, tak je vše naschvál. Neskutečné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama