Mám angínu, nebo ne?

Anonymní
22.5.16 16:14

Mám angínu, nebo ne ?

Ahoj holky, potřebuju se poradit, jestli jít k doktorovi, nebo ne. Ted si určitě říkáte, že jsem nějaký ťunťa, proč se jako ptám na netu. Jsem v Anglii a moc se mi tu k doktorovi letět nechce. No v pátek jsem byla na nákupech po příjezdu sem cítila, že mi není úplně OK. V sobotu to byla hrůza. Dneska je to stejná hrůza :D. Abych popsala svůj stav. Absolutně nemůžu polykat, nemám hlad (což je u mě podezřelý), jedla jsem jen měkký věci banán a hrušku, a včera dva tousty a myslela sem že padnu bolestí. Ale zároven teplotu nemám. Je mi hrozný vedro a za vteřinu zima. V noci no to byla hrůza, nemohla sem spát, furt zima nebo vedro. Navíc mě opět chytla krční páteř se kterou mám hrozný potíže. Hlava mě nebolí, mám takový jako ucpaný nos. Kašel nemám, rýmu taky moc ne. Jako já nevím, nejhorší je to polikaní a že se furt pařím jak prasátko a pak mám zase zimnici. Moc se mi do antibiotik nechce, hlavně protože tady nemám probiotika, a nechci lítat x krát na záchod. Už takhle mám neustále střevní problémy. Je mi jasný, že tu nikdo není doktor, ale prostě třeba podle těch příznaků to posoudíte. Angínu jsem měla naposled někdy na základce a fakt prostě nevím jaký to bylo. Už jsem tu potřetí nemocná, asi změnou prostředí nebo co. Prosím o zachování anonymu, kvůli zdravotním informacím.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1120
22.5.16 16:19

Nejspíš ano, ale to ti tu na netu stejně nikdo nepotvrdí ani nevyvrátí, ale s případnou neléčenou angínou si nezahrávej a běž k lékaři. Mám v rodině případ neléčené angíny, pak měla revmatickou horečku a v podstatě doživotní problémy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3350
22.5.16 16:20
@Anonymní píše:
Ahoj holky, potřebuju se poradit, jestli jít k doktorovi, nebo ne. Ted si určitě říkáte, že jsem nějaký ťunťa, proč se jako ptám na netu. Jsem v Anglii a moc se mi tu k doktorovi letět nechce. No v pátek jsem byla na nákupech po příjezdu sem cítila, že mi není úplně OK. V sobotu to byla hrůza. Dneska je to stejná hrůza :D. Abych popsala svůj stav. Absolutně nemůžu polykat, nemám hlad (což je u mě podezřelý), jedla jsem jen měkký věci banán a hrušku, a včera dva tousty a myslela sem že padnu bolestí. Ale zároven teplotu nemám. Je mi hrozný vedro a za vteřinu zima. V noci no to byla hrůza, nemohla sem spát, furt zima nebo vedro. Navíc mě opět chytla krční páteř se kterou mám hrozný potíže. Hlava mě nebolí, mám takový jako ucpaný nos. Kašel nemám, rýmu taky moc ne. Jako já nevím, nejhorší je to polikaní a že se furt pařím jak prasátko a pak mám zase zimnici. Moc se mi do antibiotik nechce, hlavně protože tady nemám probiotika, a nechci lítat x krát na záchod. Už takhle mám neustále střevní problémy. Je mi jasný, že tu nikdo není doktor, ale prostě třeba podle těch příznaků to posoudíte. Angínu jsem měla naposled někdy na základce a fakt prostě nevím jaký to bylo. Už jsem tu potřetí nemocná, asi změnou prostředí nebo co. Prosím o zachování anonymu, kvůli zdravotním informacím.

Vezmi si baterku a podívej se do krku na mandle - pokud by to byla angína, tak budou mandle oteklé a veliké s bílými povlaky nebo tečkami. Píšeš, že ti chvíli zima a pak vedro, ale nenapsala jsi, jestli máš horečku a jak vysokou, tak se nejdřív změř.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.5.16 16:22

Noo těžko říct takhle od monitoru ale klidne by to angína být mohla, moje segra měla desne opuchlej krk brečela bolestí u polykání a měla teda i horečku ale ATB ji zabraly hned a za 2 dny už to bylo o moc lepší takže asi opravdu zvaz návštěvu lékaře :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.5.16 16:28

Teplotu nemám. No ted sem se snažila podívat do krku, já tam ty mandle nevidím nebo co :D Ale já mám velký dávivý efekt, tak jsem baterkou svítila jen trochu. Ale na pohmat na krku ty mandle trochu bolí.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
22.5.16 16:31

@Adrasteia Odbočím, za to se omlouvám, ale máš dobrý nick! je to jméno dostihového koně (zrovna dnes běžela i v Chuchli) náhoda nebo jsi taky dostihačka?? :)

• Nahlásit
  • Citovat
13845
22.5.16 16:57

Sla bych na tvem miste urcite k doktorce. A kdyz ti da antibiotika, to je v anglii tak obrovsky problem koupit si v lekarne probiotika?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3063
22.5.16 16:59
@Anonymní píše:

Udělej si Priessnitzův obklad na krk, studený mokrý kapesník, přesto mikroten, přes to suchý šátek. Nech si to klidně přes noc…od pátku bolest v krku ještě nic neznamená, klidně to může být chycený nosohltan. Ten bolí jak prase.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1725
22.5.16 17:20

Pokud nejsou horecky, pravděpodobně to bude jen virová angína, nakterou antibiotika jsou na prd.
Jinak při angíně jsou oteklé mandle s bílými čepy.
Zkus kloktadla, priesnitzovy zábaly krku, paracetamol. Když se objeví teplota, antibiotikum se nejspíš nevyhnes

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3686
22.5.16 17:28

Něco podobného sem měla, ale já v krku měla hmisavy velký bílý tečky.. A mistama i žlutý, prostě vypadalo to jak HNIS, nesměla sem na nikoho mluvit, smrdelo to. A bylo to angina, ale hnisava. Doteď mám atb. A taky sem nemohla jíst, měla sem obrovské mandle, skoro žádný místo mezi nima, horečky, teploty sem neměla. CHVILI teplo, chvíli zima, to u mě také bylo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.5.16 17:41

Jéj holky tak já nevim. No ještě počkám do zítra nebo do úterý a uvidim. Když já v tom krku prostě nic nevidím, nevidím ty mandle. Já právě nevim jám to tu maji s probiotikama. Moje hostmom (jsem aupair) měla minulý týden antibiotika a probiotika neměla, a myslela si, že mluvím o probiotickém jogurtu. Taky říkala at zkusím studený, jogurt, dokonce zmrzku, že jí to prej doktor doporučil, to se mi nějak nezdá ne?. Já se tu láduju teplým čajem. Asi zkusím ten obklad aspon na chvíli. Zakladatelka

• Nahlásit
  • Citovat
184
22.5.16 17:54

To ti radí dobře. Na angínu studené. Teplý čaj určitě ne, tím si to zhoršíš. Dej si ten studený bílý jogurt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3686
22.5.16 17:55
@Anonymní píše:
Jéj holky tak já nevim. No ještě počkám do zítra nebo do úterý a uvidim. Když já v tom krku prostě nic nevidím, nevidím ty mandle. Já právě nevim jám to tu maji s probiotikama. Moje hostmom (jsem aupair) měla minulý týden antibiotika a probiotika neměla, a myslela si, že mluvím o probiotickém jogurtu. Taky říkala at zkusím studený, jogurt, dokonce zmrzku, že jí to prej doktor doporučil, to se mi nějak nezdá ne?. Já se tu láduju teplým čajem. Asi zkusím ten obklad aspon na chvíli. Zakladatelka

Tak zmrzlina na anginu se fakt nedáva. Nevidis ty mandle? Nepamatujes si třeba, jestli ti je odstraňovali? Třeba když si byla menší.. Dělá se to často.. Když pořádně otevřes pusu, vidět je musíš, i když teda mě to dost bolelo no při tom otevírání pusy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.5.16 17:56

@Bonnie7 cože fakt? To sem nikdy neslyšela? A nezahleňují mléčný podukty? Tak já zkusím nějaký jogurt.

• Nahlásit
  • Citovat
2628
22.5.16 17:57

Mam neco podobneho a angina to neni. Pomaha cucat strepsilky, ten obklad na krk a jist studeny. Teply caj bych fakt nepila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama