Mam byt vůbec mamkou?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
22.11.21 12:33

mam byt vubec mamkou?

Vsechny, co muj prispevek budete cist, zdravim.

Jsem v 10 tt, zitra mam posledni moznost o preruseni, mne je 35,partnerovi 49.On ma dceru u maminky, ja jsem bez deti. Bohuzel, do 35 se ve mne touha po mimcu vubec neobjevila, sama. nechapu proc ja zrovna :nevim: Po vsem, cim jsme si prosli, jsem myslela, ze si projdu tehotenstvim jako vy, s radostma i starostma. Bohuzel, jsem nositelka male mozaiky Turnerova syndromu, memu muzi vysla genetika dobre.Od te doby, bohuzel a v tom je zakopany pes, mam pocit, ze dite bude nemocne, mam neprekonatelny strach z autismu, přece jen, uz nejsme nejmladsi. Nevim, jestli bych tuto tihu zvladla. Nemame maminky, jsme sami.Mam sestru, tatku a brachu.Ale nechci je zatezovat.Tak ted vaham, ale predstava zivota bez ditete je strasna, ovsem zivot a nemocnym ditetem…dekuju za vase nazory, neni to pro mne moc lehke o tom mluvit, cele ty tydny mam jen uzkosti a deprese, a to je dalsi duvod, ze uz vlastne ted jsem miminku ublizila, byt jsem jedla, i vitaminy, ale psychika v haji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
238
22.11.21 12:41
@ledvinka002 píše:
Vsechny, co muj prispevek budete cist, zdravim.Jsem v 10 tt, zitra mam posledni moznost o preruseni, mne je 35,partnerovi 49.On ma dceru u maminky, ja jsem bez deti. Bohuzel, do 35 se ve mne touha po mimcu vubec neobjevila, sama. nechapu proc ja zrovna :nevim: Po vsem, cim jsme si prosli, jsem myslela, ze si projdu tehotenstvim jako vy, s radostma i starostma. Bohuzel, jsem nositelka male mozaiky Turnerova syndromu, memu muzi vysla genetika dobre.Od te doby, bohuzel a v tom je zakopany pes, mam pocit, ze dite bude nemocne, mam neprekonatelny strach z autismu, přece jen, uz nejsme nejmladsi. Nevim, jestli bych tuto tihu zvladla. Nemame maminky, jsme sami.Mam sestru, tatku a brachu.Ale nechci je zatezovat.Tak ted vaham, ale predstava zivota bez ditete je strasna, ovsem zivot a nemocnym ditetem…dekuju za vase nazory, neni to pro mne moc lehke o tom mluvit, cele ty tydny mam jen uzkosti a deprese, a to je dalsi duvod, ze uz vlastne ted jsem miminku ublizila, byt jsem jedla, i vitaminy, ale psychika v haji.

Tady je video s pánem, který má Touretta. Je to ono co píšete, Turner? Je VŠ a ženatý. https://www.youtube.com/watch?… Ivo Toman s manželkou - Tourettův syndrom.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
520
22.11.21 12:52

Neznám nikoho kdo by v rodině neměl nějaké to onemocnění. Rakovina, psychycké potíže,… Jestli je pro tebe představa života bez dítěte strašná, tak až budeš mít 70 a nebudeš mít děti ani vnoučata tak budeš strašně litovat že na poslední chvíli ses nakonec zalekla a couvla. Když jsi těhotná tak můžeš udělat všechna možná vyšetření aby jsi zamezila aspoň některým vývojovým vadám. Můžeš udělat vše pro to aby dítě bylo ok, a risknout to, nebo do konce života si říkat, a co kdybych tehdy nešla na potrat. To že jsi nechtěla ale otěhotněla jsi bych brala za nějaký osud. Něco co prostě nebylo očekávaný ale přišlo to, tak bych ten dar asi přijmula a vidělo by se kam ten život popluje dál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8663
22.11.21 12:56

@jejjej ne, Turneruv syndrom je chromozomalni vada. Chybi jeden chromozom X. Zakladatelka ma mozaiku, cize namichano, neco normalne, neco bez toho jednoho X.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8663
22.11.21 12:59

@ledvinka002 uprimne? Ja bych to na Tvym miste riskla. Zivot neni o jistotach :kytka: Vis, co se stane, kdyz pujdes na interupci? Budes se zbytek zivota placat v uvahach, ze ses mozna zbavila zdravyho ditete. Teda ja soudim ze svyho pohledu. Ale zase ja mam ze tri deti jedno tezce postizeny a bejt v Tvy situaci, to maly bych nedala. Ovsem ja jsem trochu magor :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2619
22.11.21 13:04

Ber to jako dar, který už nikdy nemusíš dostat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
927
22.11.21 13:18

Dělají tolika testu a odběru, ze na vady přijdou, placeny test z krve, odběr plodové vody, odběr z krve, ultrazvuk, konzultace na genetice, ja bych se nebala..taky jsme měli DS v rodině, byla jsem na vyšetření a v pořádku :kytka: potrat se děla až do 14 tt, budeš mít za sebou důležitá vyšetření, první screening..pak už je porod, ale mamce potvrdilI u miminka DS až později a nenechala si ho, nedonosila ho, takže to jde i později 5/6 měsíc..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.11.21 13:23
@Petrussee píše:
Dělají tolika testu a odběru, ze na vady přijdou, placeny test z krve, odběr plodové vody, odběr z krve, ultrazvuk, konzultace na genetice, ja bych se nebala..taky jsme měli DS v rodině, byla jsem na vyšetření a v pořádku :kytka:

S tim pocitam, ze si tim vsim budeme muset projit. Popravde, kdyby bylo i postizene fyzicky, tak se to zvládnout, ale bohuzel mam nezmerny strach z autismu, snad to neni nejaka predtucha, nechci se rouhat, jsme starsi, tak z toho mi je celkem ouvej,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15913
22.11.21 13:25

Kazdy ma neco, akorat o tom nevi.

Zkus si vsugerovat, ze bude vsechno ok.

V zivote neni nic na jistotu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
536
22.11.21 13:26

Nerozhoduj se teď, ve stresu a spěchu, že máš nějaký deadline. Protože to uděláš nějakou blbost. Nech si udělat prenascan a pak se rozhodni podle výsledku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15913
22.11.21 13:27
@ledvinka002 píše:
S tim pocitam, ze si tim vsim budeme muset projit. Popravde, kdyby bylo i postizene fyzicky, tak se to zvládnout, ale bohuzel mam nezmerny strach z autismu, snad to neni nejaka predtucha, nechci se rouhat, jsme starsi, tak z toho mi je celkem ouvej,

Ve 35 mi neprijdes uplne „starsi“ ;).

Hele, muzes ten vyvoj nejak ovlivnit? Nemuzes. Tak to neres.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
927
22.11.21 13:27

@ledvinka002 na to nesmis myslet, to by se zblaznila každá :andel: fyzické postiženi odhalí, se všemi možnostmi te seznámí..co se taky autismu, tak to asi ovlivnit nejde, ale když se na to přijde vcas, dá se s těmi dětmi pracovat..35 se bere jako starší, ale jsou mnohem starší maminky, to bych taky neřešila..zvaz pro a proti, musis se rozhodnout sama, ja jsem teď ve 34 tt a jsem šťastná a vidím kolik lidi se těší, má radost, to je proste krásný :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8663
22.11.21 13:31

@ledvinka002 no, to moje dite je tezkej autista a porodila jsem ho ve 30. Ono je to stejne nejspis geneticky. Sedis v dire po granatu, se svejma genama, tam moc dalsi granaty nedopadaj. U nas je to v rodine brano zpetne par mene ci vice genialnich podivinu, muj deda treba, vynikajici psychiatr s silenym IQ, a stacilo udelat rambajz a uz silel, precitlivelej na smyslovy vjemy. Sahat jsme na nej nesmeli jako deti..stejne jsme ho mlilovali, kupoval nam drahy sladkosti a knizky…no a exmamnzel a jeho otec taky ne uplne neurotypici, tudiz pokud nemate takovyhle jedince v rodine, bud v klidku :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
520
22.11.21 13:43
@ledvinka002 píše:
S tim pocitam, ze si tim vsim budeme muset projit. Popravde, kdyby bylo i postizene fyzicky, tak se to zvládnout, ale bohuzel mam nezmerny strach z autismu, snad to neni nejaka predtucha, nechci se rouhat, jsme starsi, tak z toho mi je celkem ouvej,

To dítě které se narodí jako autista prostě vidí svět jinak a žije ve svém světě. Neřekla bych že to dítě samo o sobě by bylo nešťastný, jen je jiný. Nechci tím říct že kdybych věděla že bude mé dítě postižené autismem, neřešila bych a byla bych šťastná. Pro rodiče je to těžké. Ale nesmíš to brát tak, že když se nepoštěstí a to dítě bude mít autismus, tak že by nějak trpělo, nebo že mu způsobíš neštěstí. Je to zátěž hlavně na rodiče. No a tvoje intuice už někdy na něco takhle důležitého zabrala? Že jí tak věříš? Já třeba viděla nezvratný osud (film) a od té doby někdy když jedu autem nebo mám letět letadlem tak mám pocit že se něco špatného stane. No a nestane. Jen jestli ty to nemáš stejné. Kdybys věděla že máš něco jako ty věštecké sklony a umíš tyhle věci předvídat tak chápu. Ale ty máš jen strach a představuješ si to jak by to mohlo dopadnout blbě tak moc a tak často, že to bereš jako že to tak už je a bude. Jenže to je malá pravděpodobnost. Moje mamka měla mou sestru ve 40, je chytřejší než já, a zatím ve škole velmi úspěšná. Ty nikdy nevíš co se stane. Mohla bys být úplně zdravá a mít neposkvrněné geny, a stejně by se něco přihodilo. Jak už jsem tu někde četla, život není o jistotách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3282
22.11.21 13:48

A taky můžeš přivést na svět zdravé dítě, které ti dá spoustu radosti. Je to jen ve tvé hlavě, jak se díváš na svět. Nenech se ovládat strachem. Mateřská láska je nejsilnější, co znám a může přijít až po narození.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat