Reklama

Mám celý život před sebou, ale necítím to tak

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Moominka
Povídálka 45 příspěvků 02.10.18 19:37
Mám celý život před sebou, ale necítím to tak

V první řadě Vám všem přeji krásný večer. :mavam: A rovnou upozorňuji, že mému „problému“ se asi nedá ani nijak pomoci, hledám asi porozumění? Jde spíš prostě o takový pocit, kterým se již nějakou dobu zaobírám, a né že by mě nějak smrtelně trápil, ale tak nějak nad ním dumám a dumám.

A o co jde?

Je mi 21 let, cca 1.5 roku bydlím se svým o 7 let starším přítelem a naším společným pejskem.
Ve svém životě jsem velice šťastná, snažím se užívat toho hezkého navzdory tomu ošklivému. Dodělávám si poslední rok školy, vzdělávám se ještě jinými způsoby, začínám práci na HPP, s přítelem od začátku střízlivě plánujeme společnou budoucnost, svatbu, děti a tak.

A i přesto přeze všechno cítím, že to není dost a že bych už měla být dál. Bydlet ve vlastním, mít děti.. já moc dobře vím, že mi je ksakru pouze 21 let a že mnozí lidé v mém věku žijí stále ještě u rodičů, kteří se o ně starají, mají našetřeno nula nula prd, peníze utrácejí za chlastací akce, užívají si s přáteli a kolikrát ani ještě neví, kam směřují, ale i tak.. já si prostě připadám staře.

Je mi 21 let a cítím se jak o 25 let starší žena, které už ujel vlak. Řeším problémy, které holky v mém věku neřeší - např. Potencionální problémy s plánovaným početím za 2 roky - a další..

Žiji s člověkem, na kterého se mohu se vším spolehnout, který mě ve všem podporuje a se kterým ten vztah šlape jako hodinky, ale stále se nemohu zbavíte pocitu, že co se týče dalšího kroku, včera bylo pozdě.

Nevím, co se sebou dělat. Je zbytečné se takto užírat, dokonce jsem i na svůj věk dost vepředu, myslím, ale můj mozek prostě nějak v tomhle přestal být racionální a říká mi: „Už je ti 21! A co si dokázala? Nic!!“.. :(

Omlouvám se za dlouhý text, ale snažila jsem se Vám svoji situaci nějak rozumně popsat. Ani tak nějak nevím, co byste mi na toto mohli napsat, spíš tak nějak hlavně doufám, že mě pochopíte. :hug: :roll:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

jenny.fields
Generální žvanilka 24723 příspěvků 02.10.18 19:45

PSychologa.

GirlsNick
Kecalka 292 příspěvků 02.10.18 19:49

Buď víc v klidu a užívej si. Moc to všechno „hrotíš“. Není to sranda, nechtěla bych takhle přemýšlet neustále. Hoď se do klidu a nebuď neurotik.

Moominka
Povídálka 45 příspěvků 02.10.18 19:50
@jenny.fields píše:
PSychologa.

No, Vám musí být radost se svěřovat. :mrgreen:

Nimie
Nadpozemská drbna 25984 příspěvků 02.10.18 19:50

@Moominka nad tím budeš muset trochu zapracovat a časem to poleví. Ale budeš se to muset naučit, protože jinak časem budeš stejně furt nespokojená. :hug:

Moominka
Povídálka 45 příspěvků 02.10.18 19:52

@GirlsNick O to se snažím celou dobu, zvlášť když vím, že mé pocity nejsou opodstatněné, ale nějak se mi to nechce pustit. :roll:

GirlsNick
Kecalka 292 příspěvků 02.10.18 19:56

@Moominka A co třeba nějaká párty s kámoškama? Výlet do lesa? Nebo prostě čas jen pro sebe - kadeřník, kosmetika, prostě relax :-)

Moominka
Povídálka 45 příspěvků 02.10.18 19:57

@Nimie To máte pravdu. : )

Nimie
Nadpozemská drbna 25984 příspěvků 02.10.18 20:00
@Moominka píše:
@Nimie To máte pravdu. : )

Problém u tohohle je, že samo se to asi nevyřeší. Budeš to muset překonat, vědomě. Ono na tom není nic až tak hrozného, motivuje tě to, což není k zahození, ale neměla bys to přehánět. Zbytečně se pak budeš trápit i když toho dosáhneš hodně. Fakt to za to nestojí, věř mi… vím čím si procházíš… :hug:

Moominka
Povídálka 45 příspěvků 02.10.18 20:01

@GirlsNick Teď teda doufám, že ten příspěvek nevyzněl, že se ze mě stal človíček, co celé dny doma prdí do tepláčků. :D :D
S kamarádkama se chodím bavit minimálně jednou za 3 měsíce, jsem i sportovně založená a s přítelem milujeme celodenní túřičky, takže doma máme určitě o nudu postaráno.

V tom právě tebe problém není. :think: Je prostě ve mně, nijak to říct nejde. :zed: :zed:

35ja
Kecalka 402 příspěvků 02.10.18 20:05

Jak píšeš…je zbytečné se takto uzirat
Si mladá,máš opravdu krásný věk tak si toho vaz že nemusíš řešit žádné mateřské povinnosti a problémy ani existenční.
Dělej to co tě dělá šťastnou,cestuj…a nehledej problém tam kde není! ;)

Moominka
Povídálka 45 příspěvků 02.10.18 20:06

@Nimie Děkuju. : ) Také jsem si už uvědomila, že to, co jsme si s přítelem vytyčili, bylo možná vytyčeno až moc brzo a až moc přesně, ale taková já i on prostě jsme. Dokážeme se nadchnout pro jakoukoliv věc, když nám dává smysl, a žít pak pro ni. A popravdě já to jinak ani neumím. Jsem za to ráda, dává mi to sílu bojovat a snažit se, ale na druhou stranu pak tady máme tohle, možná bych to mohla nazvat i přirozenou nedočkavostí.. :?
No, tak či onak.. je to zkrátka v mé hlavě a úplně zbytečně. :zed:
Jen se toho zbavit! :mrgreen:

Janasas
Kelišová 5247 příspěvků 02.10.18 20:07

Možná to napíšu asi blbě, a samozřejmě se tě nechci doktnout, ale trochu mě to přijde jako rouhání… :nevim:
Vlastně máš spokojený- nebo spíš bezproblémový život a prostě špekulíruješ..
Já okolo mám sebe ted maminku co ji vzali děti, a nebo kamarádku, co řeší, že její dítě asi bude mít mentální poruchu,jinou známou chlap zmlátil..
jako tím chci jenom říct, fakt ti je 21 let, nic ti neuteklo, můžeš toho dkokázat hodně- co pak má říkat třeba 37 letá ženská, po mateřské a zjistí, že umí prd, a na trhu práce ji nikdo nechce atd. atd..
Užívej si,si mladá, a neřeš co řešit nemusíš…

Moominka
Povídálka 45 příspěvků 02.10.18 20:09

@35ja Máte pravdu. : ) Ale upřímně cestování by mě šťastnou fakt nedělalo. :mrgreen: Ráda se kouknu za kopečky, zarelaxuji, ale utrácet, ten výraz mi snad prominete, peníze za cestování jako jsou schopni utrácet druzí, když bych je mohla využít nějak smysluplněji, to by mě šťastnou nedělalo. :)
Ale to jsem odbočila.. to s tím nemá ani nic společného..

Alušáček
Závislačka 3130 příspěvků 02.10.18 20:10

@Moominka Sama víš, že tvůj pocit, že ti něco ujede je hloupost, zapracuj na svém uvažování… Mám stejně starou dceru, studuje VŠ, pracuje, cvici, cestuje, užívá si sebe, přítele, kamarádky a víc než kdy bude mít děti ji zajímá co si vezme na sebe :lol:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

„Církev a LGBT? Prohraná bitva, snad gayové povstanou,“ říká církevní teolog

O Istanbulské úmluvě veřejně nikdo moc nemluvil, téměř bez povšimnutí zůstalo... číst dále >

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >