Mám chtít znovu císaře - úzká pánev

Anonymní
17.2.21 12:45

Mám chtít znovu císaře? ...úzká pánev...

Ahoj ženy. Dnes jsem byla na kontrole ve 30tt a lékař mi řekl, že k porodu se automaticky po prvním císaři přistupuje tak, že se rodí přirozeně a není nic jednoduššího, než když je problém, tak to do deseti-patnácti minut fiknout, takže žádný plánovaný císař. Abych byla konkrétní, moje hodnoty pánve naposledy měřené jsou DBS 16 (norma 25-26), DBC 25 (norma 28-29), DBT 30 (norma (31-32) a CE 19 (norma 19-20). Doktor mi řekl, že na hodnoty se vůbec nehledí, že to mělo význam, když měly ženy křivici a kvůli tomu pokřivenou pánev. Minule jsem měla plánovaný císař kvůli tomu, že syn měl váhový odhad 3800g, nakonec měl 3600g. Porodní cesty byly nepřipravené v den termínu. Nebylo by ani vhodné vyvolávat, tak doktorka rozhodla o císaři. Chtěla jsem se zeptat, mám se opravdu připravovat i po prvním císaři a úzkou pánví na normální porod. Scénář „zkoušení“ a následných rizik pro dítě a vize akutního císaře po vyčerpání a „zkoušení“ se mi vůbec nezamlouvá. Upřímně mne to docela stresuje. Byla jste některá v podobné situaci? Jak se to řešilo? Porodila jste některá přirozeně? Na váhový odhad je brzy ve 30tt. Mimčo má na začátku 30tt 1650g - cca 300g více než je udávané na 30tt, ale jak jsem psala, ta váha se teď nedá odhadnout jaká bude v den porodu. Děkuji za případné komentáře.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2253
17.2.21 12:50

Zkusila bych rodit přirozeně ve vhodné poloze, ne na zádech s nohama do praku, to zmenšuje pánev až o 30%.
Znám dost žen s malou pánví s porodem neměly problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11522
17.2.21 13:01

Ty duvody k prvnimu cisari jsou tedy fakt vselijake… Panev dela problem, kdyz je nejak spatne tvarovana, treba po bouracce. Jinak mi to prijde skoro jako vymysleny problem.
Kazdopadne po cisari bys mela mit na vyber, jaky porod chces ty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
17.2.21 13:08

Já měla prvního císaře z důvodu velkého váhového odhadu syna. U dcery byl váhový odhad taky větší, ale ne obrovský a ve finále, kdybych chtěla zkusit rodit normálně, tak jsem mohla. Ale nechtěla jsem to riskovat, navíc jizvu už stejne mám, tak jsem nechtěla následky ve formě jizvy i změn po přirozeném porodu. A po druhem císaři byl i bonding, malou jsem pak měla celou dobu u sebe, takže já bych na Vašem místě volila zase císaře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20773
17.2.21 13:57

Ty už jsi vystresovaná předem, u porodu to bude ještě horší, s tím se rodí blbě. Buď si najdi nějakou porodní asistentku, která to s tebou všechno probere a uklidní tě, nebo rovnou porodnici, kde ti udělají císaře bez keců.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
342
17.2.21 14:01

Po sekci te nemůžou do přirozeného porodu nutit, zvlášť když to mas v hlavě nastavené, ze to nepůjde.. domluv se v porodnici na první kontrole.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.2.21 16:40

Možná jsem srab a asi tu se mnou plno lidí bude nesouhlasit ale já bych si toho císaře prostě nějak vydupala :oops: Jinak já zažila akutního císaře kvůli komplikacím a pokud někdy bude nějaké příště tak si myslím že to přirozeně prostě zkoušet ani nebudu a vsadím na jistotu tzn. na císaře. Protože trpět někde X hodin a pak jít stejně pod kudlu tak na to se fakt můžu vyprdnout :P ale je to jen můj názor a netvrdím že je jediný správný. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.2.21 17:20

Jak je to teď po císaři, nevím, ale já měla pánev 22 - 25 - 28 - 16,5 a prodila jsem přirozenou cestou.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat