Mám dál brát Proveru 5g? Máte s ní zkušenosti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Tessina7
Nováček 6 příspěvků 15.03.19 07:41
Mám dál brát Proveru 5g? Máte s ní zkušenosti?

Ahoj holky,

máte některá zkušenosti s Proverou 5g? Vím, že tady o tom už podobná diskuze je, ale zajímá mě, co byste na mém místě dělaly vy. Kvůli štítné žláze jsem měla menstruaci 1× za 2 měsíce. No ale v říjnu, kdy to mělo být znovu po 2 měsících menstruace nepřišla. Čekala jsem dál a pořád nic. Objednala jsem se tedy k doktorce, která mi píchla vyvolávačku, poté to bylo v pohodě. A tak mi řekla, že od dalšího měsíce, od 17. dne cyklu budu brát Proveru 5g - 3× denně, 8 dní a že po 3 dnech po dobrání to dostanu. I když mě celkem dost bolelo břicho a prsa, nic zvláštního se nestalo a pak jsem to krásně dostala. I když celkem slabě, ale hlavně že dostala. No, doktorka mi tedy předepsala prášky na další 3 měsíce. Tenhle měsíc jsem to tedy začala brát taky, ale najednou se objevily vedlejší účinky, o kterých jsem ani nevěděla, že tyto léky mají! Zase mě klasicky začalo bolet v podbříšku, ale tak jakoby píchat a to dost silně! Prsa se mi zvětšila (ne že bych si stěžovala), ale je naprosto nemožné, abych spala na břiše, jak to bolí! Přibrala jsem 2 kg a je jedno, co dělám, jestli jim nebo nejim. Ty kila nejdou dolů! A to sportuji a nikdy jsem s tímhle neměla problém. Jo možná si řeknete, že jsou to jen 2 kg, ale mám to brát další měsíce a kolik to bude potom? Dále jsem taky extrémně náladová, spíš až zlá, řekla bych. Jenom se ráno probudim, a už křičím. A ted je mi to hrozně líto :( Nejhorší je, že mi teď skončila menstruace a tyto příznaky pořád mám. Nevím, co si o tom myslet.

Co myslíte vy? Máte s tim některá zkušenosti? Chtěla bych zavolat doktorce, že ty prášky mi nevyhovují. Ale bojím se, že jiná léčba, než hormonální, neexistuje. Na druhou stranu se bojím, že pokud to nebudu brát, jednou třeba neotěhotním. S přítelem jsme si řekli, že už bychom miminko možná i chtěli (samozřejmě ne hned, ale tak postupně, že už o tom přemýšlíme).
Antikoncepci neberu už 2 roky. Tak to snad není tím.

Máte některá zkušenosti s nepravidelnou menstruací, kterou jste vyléčily? Jak? Hormonama? Co byste na mém místě dělaly vy, braly prášky dál a nebo požádaly doktorku a jiný postup? Lze to vůbec spravit jinak než hormonama?

Děkuju

Reakce:
Levixka
Zasloužilá kecalka 672 příspěvků 15.03.19 07:50

Ahojky, já brala Provedu asi 4 měsíce. To co popisujete sem taky zažila, ale neřešila sem to - chtěli jsme miminko a jinak to nešlo. Pokud si nejste jistá, zavolejte lékařce co se děje. Provera je jeden z těch slabších progesteronu, ale jsou i jiné druhy. Alternativní léčby jsou taky : Maca, Drmek, Gynex, to můžete zkusit, ake pořád jsou to bylinky, takže vám výsledek nikdo nezaručí :)

Tessina7
Nováček 6 příspěvků 15.03.19 08:01

Levixko, dekuji za reakci. A po ty Proveře jste otehotnela? Pomohlo to k otehotneni? A nebo proč jste ji po 4 mesicich prestala uzivat ? Nebo doktorka rekla, ze uz nemusite a pak to bylo v pohode a menstruace prisla sama ?

Dekuji, zakl.

Váš příspěvek
Reklama