Mám dát dceři spoření?

Anonymní
4.3.21 18:15

Mám dát dceři spoření?

Dobrý den,
zajímal by mne Váš názor na situaci…
Jsem již několik let rozvedená mám tři děti. Dvě školou povinné. Nejstarší dceři je 27 let.
V rámci majetkového vyrovnání po rozvodu jsem dostala i spoření, které bylo určeno pro nejstarší dceru a na kterém jsme s ex naspořili cca 230 000 kč. S tím, že přístup k penězům mám nyní pouze já a platí, že peníze dceři předám až si jednou bude zařizovat vlastní bydlení, zakládat rodinu ap.
Dcera do nedávna žila takovým celkem svobodomyslným životem-kamarádi, cestování, koníčky, partneři spíše na bázi takového nějakého přátelství s výhodami ap.
V současnosti má cca něco přes rok novou známost a zdá se, že to poprvé asi myslí vážně. Dost se jakoby ve všech směrech usadila…je to prostě jiné… Žijí s partnerem v domě, který patří jeho otci a do budoucna ho prý tatínek přepíše na partnera dcery. Myslím si, že se tak asi opravdu stane otec partnera dcery je velice zámožný podnikatel, má ještě starší děti a všechny do života vybavil nemovitostmi i penězi, se synem má pěkný bezproblémový vztah. Nyní v domě probíhá dosti rozsáhlá rekonstrukce, kterou tatínek financuje / a do všeho tudíž mluví :mrgreen: /, ale to řešit nechci, to je jejich věc.
Dcera mě tak nějak „naťukla“jestli ty peníze ještě mám :D a kolik na tom spoření je vlastně peněz. Přímo mne o ně nepožádala, ale počítám s tím, že to brzy přijde. Nejspíš chtějí s partnerem část té rekonstrukce financovat sami. Důvody nechci rozepisovat.
Mně se na jednu stranu nechce dát dceři peníze na to, aby je nasypala do cizího domu/ i kdyby to byl dům jejího partnera :oops: / Na druhou stranu ty peníze byly odjakživa určené pro ni, ušetřil je se mnou i ex a mě přijde hloupé dceři v jejím věku diktovat, za co je utratí :roll:
Nepište mi prosím Vás že si mám s dcerou promluvit a řešit to sní, to já samozřejmně vím a udělám to. Ale chtěla bych na to být tak nějak připravená a zajímají mě nestranné názory Vás ostatních :kytka:
Prosím o zachování anonymu, nebo o smazání.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1834
4.3.21 18:17

Nedala bych ji peníze aby zainvestovala do rekonstrukce baráku, který není a nikdy nebude její.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1834
4.3.21 18:19

Dala bych ji je eventuálně až by čekala mimino, na výbavu, pokoj, atd.. nebo kdyby se stěhovala do svého. A nebo prostě kdyby si vše ošetřila nějakou smlouvou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
676
4.3.21 18:23

Dávat peníze to takovéhle rekonstrukce je podle mě nesmysl, nejsou manželé a dům není přepsán na přítele…je riziko, že už je nikdy neuvidí, když se rozejdou. Rekonstrukci by měl platit otec, je to jeho dům a co jednou bude, nikdo neví, třeba to ani nepřepíše na syna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1769
4.3.21 18:26

No. :think: To mě zajímá, co tady poradi. Na jednu stranu, když její, tak její, ale s partnerem zůstat nemusí. Tak ať hlavně nesype peníze do cizího, jen na dobré slovo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
664
4.3.21 18:26
@alena1995 píše:
Nedala bych ji peníze aby zainvestovala do rekonstrukce baráku, který není a nikdy nebude její.

Tak tak. Jedině, kdyby byl dům psaný i na ni. Takhle se můžou rozejít a z peněz holka dostane zpět leda kulový.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63000
4.3.21 18:30

Je jí 27, dala bych ji je a je na ní, jak s nimi naloží

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4348
4.3.21 18:31

Jsou to Její peníze a je Dospělá
ANO-dala bych jí je, s řádným poučením, že pokud je nasype do cizího, nikdy je už neuvidí.. (ona je teď zamilovaná, vypustí to uchem druhým ve vteřině ven),
ale z morálního hlediska je to tak správně a ONA si má určit, co s nimi udělá
poradila bych jí, aby je nedala do „vnitřních“ oprav (jako jsou rozvody, odpady, omítky, podlahy), ale do nábytku a zařízení, spotřebičů (které by šly odvézt)
tak je to dle mne v pořádku.. je dost stará na to, aby si s tím mohla hospodařit sama..

PS : Mně po první svatbě dal táta 100tisíc na rekonstrukci bytu u manžela a já tam za to koupila luxusní linku se spotřebiči (je to skoro 30let, takže to byla hyper-luxusní záležitosti za tyto peníze).. po rozvodu jsem ji tam nechala (neměla jsem ji stejně kam dát) s mužem jsme se vyrovnali jinak… ovšem pár let jsem při každé návštěvě u táty poslouchala, že tu linku mohl mít on v baráku a jaká jsem Kráva.. takže prosím Nevyčítat! já bych na tvém místě měla v tomhle jasno. Nejsou to tvé peníze, jsou to její peníze a zrovna je Potřebuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2415
4.3.21 18:34

No ja nevim teda, ja pristup ke sporeni dostala v 18cti. Vybrala jsem si to az po nekolika letech cast padla na svatbu, cast na vybaveni domu. Ja bych ji penize dala s tim, at investuje do veci, ktere muze v pripade rozchodu odnest. Takto to mela kamaradka protoze na svatbu se ve 20ceti necitila, nakoupila nabytek, spotrebice, od vseho si schovavala ucty. Ale branit dospele zenske k pristupu penez, ktere jsou de facto jeji mi neprijde moc rozumne, mne na jejim miste by mi bylo i trosicku lito ze mi mamka neveri.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16039
4.3.21 18:36

Neptej se cizích lidí na internetu, potřebuješ najít cestu jak se s dcerou domluvit a ne sní manipulovat jak s nesvéprávným batoletem.

Jestli to máš s někým řešit tak s jejím otcem, ne s anonymním lidem onlineovým.

Zatajovat peníze, pokud se nebude chovat přesně tak jak chceš a nebude řešit svůj život přesně tak jak ty chceš je hodně velká podpásovka.

Prostě najdi cestu, jak se bavit otevřeně, nemanipuativně a bez poučování, opravdu poslouchej to co říká a akceptuj její postoje - pak ona výrazně ochotnějši bude uvažovat nad tím, jestli je dobrý nápad nalít peníze do cizího domu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1901
4.3.21 18:44

Je jí 27, to asi mluví za všechno. Jak dlouho bys ty peníze ještě chtěla držet? :lol: :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10705
4.3.21 18:47

Dala bych jí je, jsou její. Jak s nimi naloží asi neovlivníš ale snad má rozum a koupí za ně něco, co by si mohla v případě rozchodu odvézt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1338
4.3.21 18:48

Mají to být její peníze. I kdyby se po přepsání rozhodla postavit na ulici a rozdat je kolemjdoucím, měla by to být čisté její věc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
214
4.3.21 18:52

Tvé dceři táhne na třicet a ty uvažuješ, jako kdyby to bylo náctileté děcko. Když si nabije pusu, tak to bude její věc. To je jak můj táta, mám u něj peníze, které jsem dostávala od dětství od příbuzných k narozeninám… taky pořád nemá pocit, že by mi je už měl dát, prý je mám u něj schované, abych je neutratila za nesmysly. Už dávno vydělávám, zařizuju si byt a pořád nemá dojem, že by mi je měl dát. Začínám si myslet, že jednou z nich uvidím asi tak 30 % v rámci dědictví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4348
4.3.21 18:55

@katyna1984 souhlas.. akorát jako matka, která jsi to také šetřila, chceš samozřejmě, aby byly ty peníze co nejvíce dceři ku prospěchu ;) nábytek a spotřebiče ideální volba, to bych radila a doufala, že si takto (hodně) dospělá dcera nechá ještě poradit ;)
mně by na místě té dcery spíš hodně mrzelo, že se máti k tomu vůbec nemá a nevěří mi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat