Mám dbát na dceřino přání, i když dělá obrovskou chybu?

Anonymní
4.5.21 09:04

Mám dbát na dceřino přání i když dělá obrovskou chybu?

Ahoj, jsem matka nastávající středoškolačky a dcera celou ZŠ měla jen samé jedničky na vysvědčení od 1 do 9 třídy takže premiant a samé vyznamenání, inteligentní, empaticka úplně jiná než dnešní generace, nemusí moc soc. Sítě raději si sedne nad dobrou knížkou.. Všichni z rodiny víme že by z ní něco mohlo bejt, mohla by lehce dosáhnout vyššího vzdělání a mohla by mít minimálně jeden titul ale teď co je kámen úrazu.. Při výběru studia si umanula že chce jít na ucnak 8o ještě k tomu na obor E tj. Pro mentálně zaostale, prostě pro retardovane co jim to ve škole nešlo a aby měli aspoň nějaké vzdělání je tu právě pro ně tohle.. Chce jít na pecovatelku, s tímhle oborem bude max utirat zadky za pár susnu bez titulu, bez maturity 🤦‍♀️ já do ní promlouvala že jestli chce dělat s lidmi tak dobře, má na to charakter byla by skvělá ale ať si najde jiný obor v tomto směru, ten maturitní kde bude opravdu pomáhat lidem s jejich problémy a ne bejt jejich „služka“ ona o tom nechtěla ani slyšet a že prostě jde na ucnak, mezi jak já říkám retardovane co budou utirat zadky, po hádce jsem ji přemluvit ať si jako druhou školu zapíše aspoň něco maturitního třeba právě tu sociální činnost :roll: ona se naštvala že ji do toho nutím a řekla ať si vyberu co chci když jí vybírám kam má jít :nevim: tak tedy jsem se potom naštvala i já a jako druhou školu jsem ji napsala právě tu sociální činnost je to maturitní obor a také je to práce s lidmi vlastně je to stejná škatulka jako ten pečovatel jen by byla na mnohem vyšším místě a nebyla by „spodina“.. Přihláška se odeslala a teď se čeká ale řekla mi že se na obor pečovatel přihlášuje minimum lidi a že ji tam uricte vezmou takže půjde uricte tam a ne na to co jsem vybrala, prosím jak ji to mám vysvětlit? Jak ji mám přesvědčit ať si neničí život?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2510
4.5.21 09:08

To bych jí teda zatrhla. No, jednou bude litovat a dodělávat školy dálkově

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
717
4.5.21 09:13

Snažila bych se ji za každou cenu přesvědčit. Z druhé strany si nejsem úplně jista, jestli ji na ten učňák přijmou. Přece jen nemá žádné omezení, a myslím si, že tento obor je určen jen pro tyto lidi. Uvědomuje si, že při studiu si tam nebude s nikým moc mentálně rozumět? Teď má nějaké kamarádky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
4.5.21 09:13

A proc chce jit na tuhle konkretni skolu? Bavily jste se o tom, v klidu? Ja jsem treba po maturite rebelovala, nechtela jsem na vysokou. Teda chtela, ale natruc rodicum, kteri me do toho nutili, jsem nechtela. Presvedcila me jedna rodinna znama, mluvila se mnou uplne v klidu, bez kriku a nuceni. Na vysokou jsem pak sla. Treba je tva dcera podobny pripad. Jinak teda at se pripravi na to, ze se muze stat, ze nezapadne na te skole do kolektivu. Co treba domluvit na vice skolach nejake individualni Dny otevrenych dveri? Aby to mohla sama porovnat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14610
4.5.21 09:16

Udela si vyucni list a muze si dodelat maturitu. A pak treba i VS.

Vyjadrovat se o lidech, kteri pecuji o nemohouci, jako o spodine, to je jako by to psala meh :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21073
4.5.21 09:17

Nedovolila bych, hlavně proto, ze jsem byla jako tvoje dcera, taky fajn známky a šla sem na ucnak. Mě teda škola hrozne nebavila a chtěla sem jít dělat něco kreativního, tak sem vybrala kadernici, ale zpětně bych volila jinak. Nicméně pecovatelku muze dělat i bez te školy, na to stačí kurz, já ji delala teď před druhou mateřskou a vzali mě i bez toho kurzu, stačí základní vzdělání :D takže bych udělala kompromis, ať si vybere jinou školu a kdyby ji to nechytlo a fakt chtěla dělat tohle, tak bych ji po maturitě zaplatila ten kurz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31743
4.5.21 09:18
@Anonymní píše:
Ahoj, jsem matka nastávající středoškolačky a dcera celou ZŠ měla jen samé jedničky na vysvědčení od 1 do 9 třídy takže premiant a samé vyznamenání, inteligentní, empaticka úplně jiná než dnešní generace, nemusí moc soc. Sítě raději si sedne nad dobrou knížkou.. Všichni z rodiny víme že by z ní něco mohlo bejt, mohla by lehce dosáhnout vyššího vzdělání a mohla by mít minimálně jeden titul ale teď co je kámen úrazu.. Při výběru studia si umanula že chce jít na ucnak 8o ještě k tomu na obor E tj. Pro mentálně zaostale, prostě pro retardovane co jim to ve škole nešlo a aby měli aspoň nějaké vzdělání je tu právě pro ně tohle.. Chce jít na pecovatelku, s tímhle oborem bude max utirat zadky za pár susnu bez titulu, bez maturity 🤦‍♀️ já do ní promlouvala že jestli chce dělat s lidmi tak dobře, má na to charakter byla by skvělá ale ať si najde jiný obor v tomto směru, ten maturitní kde bude opravdu pomáhat lidem s jejich problémy a ne bejt jejich „služka“ ona o tom nechtěla ani slyšet a že prostě jde na ucnak, mezi jak já říkám retardovane co budou utirat zadky, po hádce jsem ji přemluvit ať si jako druhou školu zapíše aspoň něco maturitního třeba právě tu sociální činnost :roll: ona se naštvala že ji do toho nutím a řekla ať si vyberu co chci když jí vybírám kam má jít :nevim: tak tedy jsem se potom naštvala i já a jako druhou školu jsem ji napsala právě tu sociální činnost je to maturitní obor a také je to práce s lidmi vlastně je to stejná škatulka jako ten pečovatel jen by byla na mnohem vyšším místě a nebyla by „spodina“.. Přihláška se odeslala a teď se čeká ale řekla mi že se na obor pečovatel přihlášuje minimum lidi a že ji tam uricte vezmou takže půjde uricte tam a ne na to co jsem vybrala, prosím jak ji to mám vysvětlit? Jak ji mám přesvědčit ať si neničí život?

Tak ji nech, vždyt může přejít na jinou školu, když by to nebylo ono.

Nejspíš ji to učení a jak do ní kafráš, že musí na školu bla bla bla, otravuje?

Taky jsem chtěla na učnák, akorát mně to nedovolila ani učitelka a musela jsem na školu :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53132
4.5.21 09:18

Bych jí řekla že si vybere něco s maturitou a pak at klidně dělá co chce. navíc proč chce zrovna na tohle. At studuje a může být ostatním prospěšnější. Možná po pár dnech na škole by jí došlo co udělala za hovadinu :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
572
4.5.21 09:21

Snažila bych se jí to vysvětlit v klidu. Sedněte spolu k počítači, najdi inzeráty na podobné pozice, ukaž jí, jak se pohybuje mzda v tomhle oboru. Pak najdi pronájmy bytů ve stejném místě. Bude to většinou šul nul. A pak se jí zeptej, z čeho bude žít. Třeba zdrávka by v úvahu nepřipadala? Také by pomáhala „nemohoucím“, ale určitě by měla lepší možnosti. Vysvětli ji, že jestli přese všechno v budoucnu bude chtít dělat toto povolání, tak je úplně jedno, jakou bude mít školu. S touto už ale nebude mít možnost volby. Hlavně v klidu, ono v 15 vidí děcka ten svět jinak a tak nějak naivně romanticky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28612
4.5.21 09:22

A na přijímačky šla?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
426
4.5.21 09:27

Nechala bych jí jít, kam si sama vybrala. Lepší než jí vidě trápit se na škole, kterou jsi vybrala Ty.
Navíc může už během pár měsíců zjistit, že jí ta škola nesedí a přejít někam jinam, případně bude dělat přijímačky za rok na jinou SŠ. Tvoje dcera si aspoň vyzkouší nést odpovědnost za svoje rozhodnutí, i kdyby se ukázalo, že bylo špatné.

Píšeš, že se dcera učí dobře a nic jí nedělá problém, tak jí asi učňák úplně neublíží. Navíc živit se pak může, čím chce. Třeba si časem udělá i nějaký jiný obor.

Příspěvek upraven 04.05.21 v 09:38

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31265
4.5.21 09:28
@Anonymní píše:
Ahoj, jsem matka nastávající středoškolačky a dcera celou ZŠ měla jen samé jedničky na vysvědčení od 1 do 9 třídy takže premiant a samé vyznamenání, inteligentní, empaticka úplně jiná než dnešní generace, nemusí moc soc. Sítě raději si sedne nad dobrou knížkou.. Všichni z rodiny víme že by z ní něco mohlo bejt, mohla by lehce dosáhnout vyššího vzdělání a mohla by mít minimálně jeden titul ale teď co je kámen úrazu.. Při výběru studia si umanula že chce jít na ucnak 8o ještě k tomu na obor E tj. Pro mentálně zaostale, prostě pro retardovane co jim to ve škole nešlo a aby měli aspoň nějaké vzdělání je tu právě pro ně tohle.. Chce jít na pecovatelku, s tímhle oborem bude max utirat zadky za pár susnu bez titulu, bez maturity 🤦‍♀️ já do ní promlouvala že jestli chce dělat s lidmi tak dobře, má na to charakter byla by skvělá ale ať si najde jiný obor v tomto směru, ten maturitní kde bude opravdu pomáhat lidem s jejich problémy a ne bejt jejich „služka“ ona o tom nechtěla ani slyšet a že prostě jde na ucnak, mezi jak já říkám retardovane co budou utirat zadky, po hádce jsem ji přemluvit ať si jako druhou školu zapíše aspoň něco maturitního třeba právě tu sociální činnost :roll: ona se naštvala že ji do toho nutím a řekla ať si vyberu co chci když jí vybírám kam má jít :nevim: tak tedy jsem se potom naštvala i já a jako druhou školu jsem ji napsala právě tu sociální činnost je to maturitní obor a také je to práce s lidmi vlastně je to stejná škatulka jako ten pečovatel jen by byla na mnohem vyšším místě a nebyla by „spodina“.. Přihláška se odeslala a teď se čeká ale řekla mi že se na obor pečovatel přihlášuje minimum lidi a že ji tam uricte vezmou takže půjde uricte tam a ne na to co jsem vybrala, prosím jak ji to mám vysvětlit? Jak ji mám přesvědčit ať si neničí život?

Zapracovat na jejím sebevědomí. Sice je premiantka, ale o sobě nemá valné mínění. Všichni okolo si myslí opak, kde je asi problém?! Ona chce asi konečně něco, o čem si rozhodne sama. Až budeš ležák, možná budeš líbat ruce nějakému „retardovi“, co ti utře zadek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
PaníKadrnožková
4.5.21 09:30

Vzdyt uz jsou prihlasky podane a jedou prijimacky, ne 8o to uz je na diskuze pozde…

Jinak nevim, co budu delat, pokud si synek umane nejakou kravinu 8o mne nasi rekli, ze v baru na klavir (muj sen) muzu hrat i s titulem, tak at si nejakou vš udelam a mam od nich klid a muzu si delat, co chci…tak jsem šla na vs a na bar lehce pozapomnela :nevim:

Ale nechapu, proc rikas, ze ma na to mit minimalne jeden titul, ty by sis predstavovala vic? 8o vzdyt jeden staci, ne :think: :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
6100
4.5.21 09:32

Nejlepší by bylo aby si to holka šla na jeden den vyzkoušet, prebalit par posranych dementnich lidi, možná by ji to nadšení přešlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5767
4.5.21 09:33

Zakladatelko, to jste se o dalším studiu s dcerou dřív nebavily? Je docela pozdě řešit to teprve teď, když už se přijímačky konají a nemá už čas se nad tím více zamyslet a nechat si to projít hlavou. Z pozice dcery bych ti poradila, ať ji necháš, s 99% pravděpodobností na to přijde sama velmi záhy, až nastoupí, protože takto inteligentní a chytrá holka si bude na učilišti připadat jako v jiném světě. Učňák v naší době a učňák teď je velký rozdíl, chodí tam opravdu už jen slabší děti, které by na maturitu neměly (nikoho neurážím, manžel má taky učňák a maturitu dodělával dálkově) a podle toho to tam vypadá.
ALE z pozice matky (mám 14 letou dceru na gymnáziu) bych si „rvala vlasy“ a bylo by mi to to hrozně líto, ač jsem schopná si uvědomovat, že je to její život a její rozhodnutí, tohle mrhání talentem ke studiu by mě dlouho mrzelo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat