Mám dceru s dárcem, manžel by se mohl chovat lépe

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.19 01:17
mám dceru s dárcem, manžel by se mohl chovat lépe

Máme roční holčičku, po 13letech se na nas s partnerem /2roky jsme svoji/usmálo štěstí, po řadě pokusů jsem „obyčejnou“inseminací s dárcem jsem otěhotněla. Manžel měl nehyboucí spermie, ja byla dočasně také neplodná…Můj muž byl po porodu malé odtažitý, ignoroval ji, bral ji jako velké omezení, neustale predhazoval jake je utrpeni (..po tech letech se v mych ocich dost zmenil…) jako např. najednou chtel cestovat…ale je tu dítě takže nemůzeme.. aj.), před porodem se bál že budu mít dítě radši než jeho. Donedávna - do jejího 1roku v domě třískal dveřmi, prehršle hlasitě smrkal apod.jako by spici mimco kousek dal nebudil.Prej si to neuvědomil že může malou vylekat, nebo probudit, atd) V roce se to zlomilo, malou zboznuje, naopak prej ji miluje víc nez mě. Je o dost ohleduplnější a iniciativnější, vice se s ní sblížil a dokonce si na ni děla více času nez na me :). Tak mu to snad vydrží. Máte někdo zkusenosti, jak se chová váš protějšek k vašemu dítěti, kdyz není jeho biologickým rodičem? neustale si namlouvam ze by se k vlastní krvi choval jinak… :,( Anebo ne?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Leviatan
Závislačka 3173 příspěvků 29.07.19 02:31

Myslím že ne, chlapi jsou divní

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.19 03:43

Máme skoro tříletou holčičku z dárcovského spermatu. Přítel ji naprosto miluje, ale má k ní vřelý vztah od narození a i když jsem byla těhotná, tak sahal na bříško a občas k němu i promluvil. A čím je malá starší tím ji zbožňuje víc.

Čičorečka
Závislačka 2626 příspěvků 29.07.19 04:10

Některý chlapi si prostě k miminkům vztah udělat neumí. Až když začnou chodit a trochu srozumitelně komunikovat, tak se to zlepší. To je celkem normální. Nebo teda není to nijak neobvyklé.

Akinee
Závislačka 2726 příspěvků 29.07.19 05:33
@Čičorečka píše:
Některý chlapi si prostě k miminkům vztah udělat neumí. Až když začnou chodit a trochu srozumitelně komunikovat, tak se to zlepší. To je celkem normální. Nebo teda není to nijak neobvyklé.

Ale slušně by se chovat mohli. Ať si třeba představí, že to je kolegyně z práce. Taky by se k ní chovali jako rozmazlení usmrkanci?

Čičorečka
Závislačka 2626 příspěvků 29.07.19 05:52
@Akinee píše:
Ale slušně by se chovat mohli. Ať si třeba představí, že to je kolegyně z práce. Taky by se k ní chovali jako rozmazlení usmrkanci?

No já nevim, jestli zrovna hlasité smrkání je nějak neohleduplné chování vůči miminku. A představit si, že to mimino je kolegyně z práce? To neumím ani já, nevim, jak to mám chápat :D

janka23
Závislačka 3176 příspěvků 29.07.19 05:55
@Čičorečka píše:
No já nevim, jestli zrovna hlasité smrkání je nějak neohleduplné chování vůči miminku. A představit si, že to mimino je kolegyně z práce? To neumím ani já, nevim, jak to mám chápat :D

No prave :mrgreen: divne srovnano :mrgreen: :zed: :zed: :zed:

Akinee
Závislačka 2726 příspěvků 29.07.19 07:12
@Čičorečka píše:
No já nevim, jestli zrovna hlasité smrkání je nějak neohleduplné chování vůči miminku. A představit si, že to mimino je kolegyně z práce? To neumím ani já, nevim, jak to mám chápat :D
…do jejího 1roku v domě třískal dveřmi… to je hodně ohleduplné fakt ke všem, nejen k miminku :roll: jen jsem chtěla říct, že někteří jsou venku gentlemani a doma se chovají jako burani. Tak jestli by se např. ke kolegyni..dosaď si koho chceš, taky choval bezohledně. Mi přijde prostě divné, když se někdo doma nechová slušně. Tam, kde by mi na lidech mělo záležet nejvíc :(
g.sandova
Kelišová 5977 příspěvků 29.07.19 07:53

No evomidentne se choval jako žárlivě dite.
Těžko říci, zda by pomohlo, že je biologicky rodic.
Snad mu zájem vydrží

Kotatko03
Echt Kelišová 8829 příspěvků 29.07.19 08:08

No…je to zvláštní :think: Říká se, že muži si k dětem tvoří vztah s rostoucím věkem, rozuměj když už se s dítětem dá něco dělat (hrát si), ne každý chlap je z miminka hotový. Určitě by mi to bylo líto, ale polož si i otázku, zda malá nezměnila tebe? (nebyla jsi přecitlivělá, neviděla jsi najednou jenom mimino a chlap nic). Je zvláštní, že u něj nastal takový obrat, ale pokud je to teď super, užívala bych si to a minulost se pokusila hodit za hlavu. On si začne uvědomovat čím dál víc, že pro malou je on tatínek a že „biologický původ“ ztrácí smysl. Přeji ať to vydrží ideálně navždy nebo minimálně hodně dlouho :hug:

terien
Extra třída :D 12117 příspěvků 29.07.19 08:24

No tak jako dítě omezení je, ne že ne a ne každý si to umí představit. Spousta párů narození dítěte neustojí, jak moc velké změny to přinese. Navíc dcera není biologicky manžela, to je další nelehký fakt, se kterým on se musel smířit. Já se přiznám, že bych takové dítě nechtěla, to bych raději zůstala bezdětná. Takže já bych naopak řekla, že manžel se s tím popral velice dobře.

Kačus82
Kelišová 6864 příspěvků 29.07.19 08:50

Napadlo me, jestli on si za tech 13 let nezvykl, ze jste zili jen pro sebe a on ma najednou silenou konkurenci a chova se jak starsi sourozenec. Jestli je holcicka tak vymodlena, tak ty z ni musis byt asi hotova a on zarli, protoze musi porad ustupovat. Urcite bych to nevztahovala na to, ze neni „jeho“ ani bych to nezduraznovala. Ona totiz jeho je, vse podstoupil s tebou, zivi ji, ma ji u sebe doma a to bile, co jste pouzili, je to posledni.
Drzim palce, at si zvykne a zacne se chovat jako tatka

DanielaMakova
Kecalka 129 příspěvků 29.07.19 09:29

Je dokázané, že většina mužu nedokáže přijmout cizí dítě. Tak že asi tak. Bohužel, to nechápu :think:

Mart81
Kelišová 5770 příspěvků 29.07.19 09:36
@Akinee píše:

Kdyby jim kolegyně z práce řvala a podělávala se v domě a jejich vlastní žena by jí věnovala víc času a pozornosti než jim, tak kolegyni vyrazí zavřeným oknem. ;)

To smrkání a hlasité zavírání dveří - podle mě není vyloučeno, že se choval stejně jako předtím, jen žena s dítětem začne být prvně citlivější na zvuky a také vyžadovat víc ticha, protože ona je většinou ta, kdo musí děťátko běžet uspávat. Muž mohl jen ze zvyku dělat stále to samé a nepřizpůsobit se. Další možnost je, že se na něm podepisoval stres, únava a obecná podrážděnost.

Akinee
Závislačka 2726 příspěvků 29.07.19 09:41
@Mart81 píše:
Kdyby jim kolegyně z práce řvala a podělávala se v domě a jejich vlastní žena by jí věnovala víc času a pozornosti než jim, tak kolegyni vyrazí zavřeným oknem. ;)

To by zřejmě byla kolegyně na uzavřeném oddělení a ne v práci. Dospělý člověk snad chápe, že miminko potřebuje větší péči.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama