Mám demenci? Je mi 14 let.

Anonymní
9.1.20 18:20

Mám demencí? Je mi 14let.

Ahoj, je mi 14let. Už párkrát jsme sem psala. Ale tohle je opravdu důležité. Potřebuji poradit. Občas se mi stává že zapomínám psát správné i/y a vynecháváme písmenka. Hodně zapomínám, jako třeba jdu na záchod, spláchnu umyju si ruce vyjdu z koupelny a pak zapomenu jestli jsem spláchla. A tak se jdu podívat zpět. Také se mi večer stalo že jsem se otočila na bok a chtělo se mi strašně moc brečet. Nevím proč. Jen tak.
A taky se bojím jestli třeba nemám nádor na mozku protože se mi tohle děje. A nebo že mám demencí nebo tak. Já jsme totiž typ člověka co se musí pořád zkoumat a hledám jestli jsem v pořádku, a pokud ne tak vyšiluju.

Prosím, pokud něco víte. Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2946
9.1.20 18:21

Oběhejte lékaře, co chce jiného poradit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.1.20 18:29

Demence to nebude..
A to, že se pořád zkoumáš, jestli jsi v pořádku a taky to, že se ti chtělo z ničeho nic brečet si myslím, že by mohla být nějaká uzkostná porucha..
Kdyžtak si zkus o tom promluvit s mamkou a zajít k dětskému lékaři a ten ti kdyžtak poradí kam dál a nebo řekne, že jsi v pořádku

• Nahlásit
  • Citovat
5827
9.1.20 18:46

To je puberta. Jako vazne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1143
9.1.20 18:56

Pro jistotu zaskoc k lekari :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22094
9.1.20 19:07

Puberta, takze hornony. Mozna laska? Jestli mas ale opravdu strach, bez za mamcou, nebo tatkou, sver se, at te vezmou k dr.To bude dobry,uvidis.Moje dcerka taky obcas plasi, boji se, na tom nic neni :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.1.20 19:13

To je spíš hypochondrie. Ve 14 se takhle zkoumat kvůli rozhozeným hormonům a občasnému zapomínání je docela síla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.1.20 19:15

Je to puberta, ta bezdůvodná plačtivost, každý si tím projde. A neuvědomění si rutinních úkonů je naprosto normální. Každý se občas pozastaví, jestli vypnul žehličku, spláchnul, zamknul, zhasnul, neprojel náhodou na červenou. To je úplně běžný, to se ti bude stávat celý život. Tím, že to všechno děláme automaticky, věnuje tomu mozek malou pozornost. Takže můžeš zapomenout, žes to udělala. To není příznak demence ani nádoru, neboj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
579
9.1.20 19:19

Ty nemáš rodiče? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11372
9.1.20 19:43

Ne - spíš budeš mít poruchu pozornosti bez hyperaktivity a k tomu nějakou tu poruchu učení - to jde ruku v ruce.

Ale protože jsi holka, a vcelku chytrá, tak to máš vykompenzované a vlastně to není poznat, jen podle takovýchhle drobností.

Mrkni třeba sem

https://www.rodicevitani.cz/…adek-ptacek/

Na konkrétní rady co s tím si pořiď tuhle knížku

https://obchod.portal.cz/…-pozornosti/

Jestli umíš anglicky, tak tady je docela prima youtube kanál holky, co je na tom podobně jako ty.

https://www.youtube.com/…91ZGkcgy_95Q

Je to vlastně trošku superschopnost, byť do jiného světa, než je ten náš. A je potřeba se s tím naučit žít - není to nemoc, nejde to vyléčit - je to prostě trošičku odlišně zadrátovaný mozek, který je na něco mnohem lepší než běžný mozek a jindy je zase horší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.1.20 19:57

@Berry77
Mám, ale bojím se co na to řeknou. Proto je to tu anonymně.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
9.1.20 19:59

@Ou
Moc děkuji, určitě se podívám na odkazy.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
9.1.20 20:00

@Čičorečka
Děkuji, jsem moc ráda že v tom nejsem sama. Občas plaším i z maličkostí no.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
9.1.20 20:00

@AnnaNuvoletta07
No, to asi je no. Nevím proč to takhle mám.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
9.1.20 20:02

@wildcherry
Děkuji, chvíli počkám. Pokud to bude stejné nebo se to zhorší určitě půjdu.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama