Mám depku z nízkých platů

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.19 15:57
Mám depku z nízkých platů

Ze svý blbosti jsem nedokončila střední školu a měla hrozně dlouho jen základní vzdělání. Práce, který jsem sehnala, byly většinou fyzicky náročný a za minimum. Dokonce jednou jsem za plný úvazek neměla ve smlouvě ani minimální mzdu a tu mi zaměstnavatel musel doplácet. Rozhodla jsem se, že takhle celý život žít nechci a udělala si 5 let dálkově střední školu a následně několik kurzů s tím, že snad konečně budu mít šanci na lepší práci. Nicméně další cca 3 roky jsem se stále plácala po různých místech, kde za dřinu a práci od nevidím do nevidím platili opět na hranici minimálky nebo tak 2000 Kč nad minimální mzdou. Neměla jsem známosti, nebyl, kdo by mi pomohl sehnat něco lepšího. Pak se na mě usmálo štěstí a sehnala jsem práci ve školství. Jsem tam už čtvrtým rokem, práce mě moc baví, vše je fajn, kromě peněz. Přestože se ve školství pořád přidává, tak jsem pořád někde na ocase všech možných statistik. Vloni jsem měla za plný úvazek 12 000 Kč čistýho, letos to poskočilo teď od ledna o pár stovek. Já vím, že mi tady namítnete, že můžu jít do Lidlu nebo do Penny, kde nabízejí klem 28 000 Kč nástupku, ale tam bych to nedala kvůli zádům a hlavně to jsem si nemusela dělat 5 let maturitu a kurzy. Kde jsou prosím vás tak vysoký platy, že vychází průměrná mzda 30 000 Kč? Syn pracuje třetím rokem jako řemeslník (učební obor s maturitou) a má 15 000 Kč čistýho, což taky není k nějakýmu plánování budoucího bydlení a osamostatnění se. Prosím o anonym. děkuji

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
Zabatko
Závislačka 4535 příspěvků 12.03.19 16:03
@Anonymní píše:
Ze svý blbosti jsem nedokončila střední školu a měla hrozně dlouho jen základní vzdělání. Práce, který jsem sehnala, byly většinou fyzicky náročný a za minimum. Dokonce jednou jsem za plný úvazek neměla ve smlouvě ani minimální mzdu a tu mi zaměstnavatel musel doplácet. Rozhodla jsem se, že takhle celý život žít nechci a udělala si 5 let dálkově střední školu a následně několik kurzů s tím, že snad konečně budu mít šanci na lepší práci. Nicméně další cca 3 roky jsem se stále plácala po různých místech, kde za dřinu a práci od nevidím do nevidím platili opět na hranici minimálky nebo tak 2000 Kč nad minimální mzdou. Neměla jsem známosti, nebyl, kdo by mi pomohl sehnat něco lepšího. Pak se na mě usmálo štěstí a sehnala jsem práci ve školství. Jsem tam už čtvrtým rokem, práce mě moc baví, vše je fajn, kromě peněz. Přestože se ve školství pořád přidává, tak jsem pořád někde na ocase všech možných statistik. Vloni jsem měla za plný úvazek 12 000 Kč čistýho, letos to poskočilo teď od ledna o pár stovek. Já vím, že mi tady namítnete, že můžu jít do Lidlu nebo do Penny, kde nabízejí klem 28 000 Kč nástupku, ale tam bych to nedala kvůli zádům a hlavně to jsem si nemusela dělat 5 let maturitu a kurzy. Kde jsou prosím vás tak vysoký platy, že vychází průměrná mzda 30 000 Kč? Syn pracuje třetím rokem jako řemeslník (učební obor s maturitou) a má 15 000 Kč čistýho, což taky není k nějakýmu plánování budoucího bydlení a osamostatnění se. Prosím o anonym. děkuji

Ty máš 15, synovec má 15 a šéf nějaké banky má 150. A máš průměr. :nevim: :lol:

rokris
Kelišová 7270 příspěvků 12.03.19 16:08
@Zabatko píše:
Ty máš 15, synovec má 15 a šéf nějaké banky má 150. A máš průměr. :nevim: :lol:
:palec:
Kriss Tina
Echt Kelišová 9526 příspěvků 12.03.19 16:09

Hele víc peněz bývá hlavně tam kde se dělá na směny, takže klidně nějaká fabrika, ten obchod apod. Záleží co máš za školu. Chlapi to maj většinou lepší, maj víc možností, můj má kolem 30t měsíčně, a to dělá jenom na ranní a stačilo by mu vyučení v oboru (což má, maturitu k tomu má jako plus), pokud chce syn víc peněz jako řemeslník musí být hodně šikovný a dělat na sebe.

SIMONA1234
Kelišová 7280 příspěvků 12.03.19 16:09

12 tisíc ve školství??? To ale nejsi učitelka, že? Jsi asistent pedagoga na 4 hodiny denně-což je plný úvazek asistentů. Kdybys byla učitelka, budeš mít cca 2 x tolik čistého. Začínající asi o 2 tisíce méně. Ale 12 určitě ne. Pokud tě ta práce baví a chceš víc, buď si přibereš práci na zbylé 4 hodiny odpoledne nebo ještě zkusíš dostudovat peďák. Třeba v MŠ dálkově na 2 roky. Je mi jasný, že je to mazec po těch 5 letech, škoda, že sis neudělala maturitu z pajdáku rovnou, no.

Nimie
Nadpozemská drbna 27835 příspěvků 12.03.19 16:12
@Zabatko píše:
Ty máš 15, synovec má 15 a šéf nějaké banky má 150. A máš průměr. :nevim: :lol:
:palec:
klamonožka
Ukecaná baba ;) 2182 příspěvků 12.03.19 16:17
@SIMONA1234 píše:
12 tisíc ve školství??? To ale nejsi učitelka, že? Jsi asistent pedagoga na 4 hodiny denně-což je plný úvazek asistentů. Kdybys byla učitelka, budeš mít cca 2 x tolik čistého. Začínající asi o 2 tisíce méně. Ale 12 určitě ne. Pokud tě ta práce baví a chceš víc, buď si přibereš práci na zbylé 4 hodiny odpoledne nebo ještě zkusíš dostudovat peďák. Třeba v MŠ dálkově na 2 roky. Je mi jasný, že je to mazec po těch 5 letech, škoda, že sis neudělala maturitu z pajdáku rovnou, no.

Tak se střední školou asi není učitelka, ale třeba hospodářka, školnice, apod. :nevim:

Příspěvek upraven 12.03.19 v 16:17

hesnom
Zasloužilá kecalka 536 příspěvků 12.03.19 16:17

@SIMONA1234 zacinajici ucitel pres 20 cistyho? Kde? Po matersky tam chci, to bych mela hooodne pres 20 cistyho :lol: jinak s maturitou z pajdy by stejne ucit nemohla ;) a neznam ani jednoho asistenta, co by s plnym uvazkem pracovali 4 hodiny denne 8o

Zakladatelko, urcite jste asistentka, nemate ve skole treba sablony? Ze bys mohla doucovat a byt placena z nich? Ono ve skolstvi ty platy bohuzel nic moc.

Uživatel je onlinevokishka
Extra třída :D 14053 příspěvků 12.03.19 16:19

@SIMONA1234 plný úvazek asistenta je 40 hodin, z toho můžou být 4 hodiny nepřímé činnosti, jinak musí být buď u dítetě nebo v družině.

hesnom
Zasloužilá kecalka 536 příspěvků 12.03.19 16:21

Uvazek asistenta zalezi na tom, kolik hodin asistence ma dite v Doporuceni.

AlphaOmega
Ukecaná baba ;) 1872 příspěvků 12.03.19 16:22
@Anonymní píše:
Ze svý blbosti jsem nedokončila střední školu a měla hrozně dlouho jen základní vzdělání. Práce, který jsem sehnala, byly většinou fyzicky náročný a za minimum. Dokonce jednou jsem za plný úvazek neměla ve smlouvě ani minimální mzdu a tu mi zaměstnavatel musel doplácet. Rozhodla jsem se, že takhle celý život žít nechci a udělala si 5 let dálkově střední školu a následně několik kurzů s tím, že snad konečně budu mít šanci na lepší práci. Nicméně další cca 3 roky jsem se stále plácala po různých místech, kde za dřinu a práci od nevidím do nevidím platili opět na hranici minimálky nebo tak 2000 Kč nad minimální mzdou. Neměla jsem známosti, nebyl, kdo by mi pomohl sehnat něco lepšího. Pak se na mě usmálo štěstí a sehnala jsem práci ve školství. Jsem tam už čtvrtým rokem, práce mě moc baví, vše je fajn, kromě peněz. Přestože se ve školství pořád přidává, tak jsem pořád někde na ocase všech možných statistik. Vloni jsem měla za plný úvazek 12 000 Kč čistýho, letos to poskočilo teď od ledna o pár stovek. Já vím, že mi tady namítnete, že můžu jít do Lidlu nebo do Penny, kde nabízejí klem 28 000 Kč nástupku, ale tam bych to nedala kvůli zádům a hlavně to jsem si nemusela dělat 5 let maturitu a kurzy. Kde jsou prosím vás tak vysoký platy, že vychází průměrná mzda 30 000 Kč? Syn pracuje třetím rokem jako řemeslník (učební obor s maturitou) a má 15 000 Kč čistýho, což taky není k nějakýmu plánování budoucího bydlení a osamostatnění se. Prosím o anonym. děkuji

No, asi by bylo dobrý zjistit, zda něco umíš. Protože soukromý sektor nehraje na to, co máš za školu. Od toho je zkušebka, aby ses předvedla.

Obecně čekat, že české školství připraví na pracovní uplatnění je veliká hloupost, je třeba se vzdělávat i sám. České školství je vlastně dobré pouze na přípravu státních zaměstnanců.

Pokud něco umíš, musíš to umět prodat, s tím je spojená sebeprezentace. Projdi si stránky https://prace.rovnou.cz/index.html třeba ti to v nečem pomůže.

SIMONA1234
Kelišová 7280 příspěvků 12.03.19 16:23
@vokishka píše:
@SIMONA1234 plný úvazek asistenta je 40 hodin, z toho můžou být 4 hodiny nepřímé činnosti, jinak musí být buď u dítetě nebo v družině.

Podle Nařízení vlády č. 75/2005 Sb., (ve znění Nařízení vlády 273/2009 Sb.), je přímá pedagogická činnost asistenta pedagoga – při plném úvazku – 20 až 40 hodin týdně. Určení konkrétního rozsahu přímé pedagogické činnosti v tomto rozmezí je v kompetenci ředitele školy.
Jinak řečeno – to, jestli asistent pedagoga bude nebo nebude mít v úvazku započítanou i dobu pro tzv. nepřímou pedagogickou činnost, není přesně dáno zákonem, ale záleží na rozhodnutí ředitele a také na doporučení poradenského zařízení nebo na dalších organizačních okolnostech (třeba výši dotace na plat asistenta).
Může mít klidně JEN těch 20, záleží na řediteli. U nás má 20 hodin a šmitec a cca 12 tisíc.

SIMONA1234
Kelišová 7280 příspěvků 12.03.19 16:25
@hesnom píše:
@SIMONA1234 zacinajici ucitel pres 20 cistyho? Kde? Po matersky tam chci, to bych mela hooodne pres 20 cistyho :lol: jinak s maturitou z pajdy by stejne ucit nemohla ;) a neznam ani jednoho asistenta, co by s plnym uvazkem pracovali 4 hodiny denne 8oZakladatelko, urcite jste asistentka, nemate ve skole treba sablony? Ze bys mohla doucovat a byt placena z nich? Ono ve skolstvi ty platy bohuzel nic moc.

Jistě, začínající učitelka má dle platových tabulek v 9.pl.třídě 27.300Kč. Já mám po 22 letech ve školství 29.320Kč.

SIMONA1234
Kelišová 7280 příspěvků 12.03.19 16:27

@hesnom S maturitou může v MŠ, nepíše kde učí, zda v ZŠ nebo v MŠ, jen že ve školství…na ZŠ samozřejmě potřebuje min.Bc.

Uživatel je onlinevokishka
Extra třída :D 14053 příspěvků 12.03.19 16:29

@SIMONA1234 to je nějaký nesmysl. Pokud by to bylo bráno jako plný úvazek, nemůže mít prostě 12000, pokud to není pětka platová třída. A to asi ani tam ne. Plný úvazek se prostě počítá jako 40 hodin.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama