Mám depku z toho, že jsem (asi) sobec

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.07.19 07:55
Mám depku z toho, že jsem (asi) sobec

Ahoj maminky,
jsem mámou dvou dětí a brzy čekáme třetí. Nikdy by mě nenapadlo, že jsem nějak špatná matka, prostě tak nějak normální. Svoje děti samozřejmě miluju, věnuju se jim, ale chci mít taky svůj život - práci, koníčky, čas na sebe. Prostě jsem asi trošku sobec :oops:
Nedávno se vedle nás přistěhovala nová rodina, shodou okolností manželovi příbuzní a já jsem si s novou sousedkou celkem sedla. Konec konců byli to jediní mladí lidé v okolí. Sousedce se v vloni narodila holčička (první dítě). Jde na nich vidět, jak ji bezmezně milují a udělali by pro ni první poslední. Používají čistě látkové pleny z nejvíc eko a bio materiálů, stravují se výhradně potravinami pěstovanými u nějakých známých farmářů, holčičce se věnují oba dva na 200 % a prý ani nemají touhu a potřebu dělat cokoliv jiného než být se svým dítětem.
Nikdy mě nijak nepoučovali, ale cítím od nich, že si o mě myslí své. A občas mají takové narážky, které mě zamrzí (i když vím, že to nemyslí špatně). Například to, že lidi, kteří nejsou ochotní udělat pro dítě vše, by si vůbec děti pořizovat neměli. Že jim ničí život, způsobují komplexy a zdravotní problémy do budoucna.
Já jsem například u obou dětí kombinovala látkovky (na doma) a jednorázovky (na ven), na výlety a k doktorce jsem běžně používala vlhčené ubrousky, příkrmy jsem někdy vařila, jindy koupila skleničku (mladšímu víc jely hipp skleničky), oba jsem kojila cca do roka a dostávali i UM. Nikdy jsem si z toho nedělala hlavu a neměla jsem pocit, že jim škodím.
Ale teď je všechno jinak. Mám v hlavě nasazeného brouka, že jsem sobec, který se odmítá věnovat péči o děti tak, jak se patří - čili dělat maximum. Brzy se narodí miminko a já, „zkušená máma od dvou dětí“ mám hrozné dilema, jak k tomu všemu přistoupit. Zase mu „ničit zdraví“ obyčejným dětským pracím práškem, vozením v kočárku, jednorázovkama a podobně nebo se vrhnout na bio vlnu, která miminku zaručí to nejlepší pro jeho zdravý vývoj a mně se ta představa moc líbí, ale zároveň si na sebe ušít takovýto bič? Také se mi nechce kvůli tomu šidit starší děti a ani sebe s manželem.
Další věc, kterou řeším, je nástup mladšího do školky. Má 4 roky, do školky už je zapsaný a dost by mi ulevilo, kdyby tam aspoň párkrát týdně byl a já měla víc času na sebe a miminko. Ale sousedi nedávno přišli s tím, že zrovna tahle školka je úplně strašná a vyjmenovali mi asi 10 věcí, kvůli kterých by do ní své dítě nikdy nedali (špatný režim, strava, občas slazené nápoje, málo pobytu v přírodě, špatný pedagogický přístup některých učitelů atd.). Starší holka tam normálně chodila a je z ní pohodová školačka. Je ale pravda, že od té doby se změnilo vedení i složení učitelek a možná už je všechno jinak… Řešily jste některé maminky podobné dilema? Jak jste se rozhodly? Možná to jsou jen těhotenské hormony, ale jsem z toho všeho nějaká rozčarovaná…

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
divine woman
Extra třída :D 12598 příspěvků 10.07.19 08:02

Jsi úplně normální máma. :hug: Přestaň řešit sousedy a řeš jen sebe. Oni mají jedináčka a ty čekáš třetí. Nesrovnávej se s nimi. Já si nemyslím, že je pro dítě nejlepší, když se mu rodiče věnují na 200%. Takové děti se pak neumí zabavit samy. O biovýrobcích si myslím své. Životní prostředí je tolik zamořené, že o nějakém biu může být stěží řeč. Jediné co bych řešila je školka. Dítě bych tam dala a bedlivě sledovala jestli je vše v pořádku. :kytka:

smurfka
Vesmírná mluvilka 31660 příspěvků 10.07.19 08:03

Řiď se svým rozumem a ne poučováním cizích..
mmch jak oni mohou vědět o poměrech ve školce, když tam sami dítě nemají? :roll:
Dělej tak jak si myslíš, ty, co je pro tvé děti důležité a správné..
Podle mě tihle bio eko taky nedělají to nejlepší pro své děti. Potom takové děti nastoupí do školky a mají problémy se zdravým a jídlem, protože nikde není stopro čistota, nikde nedostanou bio jídlo atd..pak jsou z toho věčně na márech.. :nevim:

pikola
Generální žvanilka 21630 příspěvků 10.07.19 08:05

Já myslím, těší to moc bereš. Oni mají nějaký způsob, ale to neznamená že je jen nějaký jeden univerzální způsob jak vychovávat děti a ostatní je špatně. Dělej co je tobě pohodlné, sousedí by to měli respektovat a ne ti cpat svůj pohled na věc jako jediný správný. Nenechala bych se rozhodně přetáhnout na jejich stranu „biomatky“ když to není nic pro tebe.

Uživatel je onlineDenisa56
Kelišová 6828 příspěvků 10.07.19 08:09

Ti tví sousedi/příbuzní nejsou žádná norma, aby ses musela řídit podle toho, jak žijí oni a jakým způsobem se oni rozhodli pečovat o své dítě. Navíc mají zatím první, ty čekáš třetí. A to je velký rozdíl. Ty neděláš nic špatného, čím bys svoje děti ohrožovala nebo zandebávala, jen to prostě děláš jinak, než oni považují za správné. Ale to je čistě jen jejich subjektivní přístup, na který mají právo a ty máš zase právo na ten svůj. Pokud se s nimi chceš dál stýkat, tak se buď nauč ty jejich řeči vypouštět, nebo jim řekni, že bys byla ráda, kdyby si svou energii šetřili na péči o své dítě a neřešili tebe a tvé děti. Anebo kontakt s nimi omez na nějaké přijatelné minimum, občas procházka s kočárkem apod., ale žádné zacházení do soukromí, svěřování apod. Nejsi sobec a nenech si to nikým namluvit. On totiž ten jejich přístup není ideální, opravdu není nutné a pro dítě ani přínosné, když se rodiče zaměří čistě jen na něj. To dítě bude v budoucnosti chudák, neustále pod drobnohledem v každé oblasti od stravy přes kamarády a učitelky. Kdybych si měla vybrat mámu mezi tebou a tou sousedkou, rozhodně bych si vybrala tebe.

terien
Extra třída :D 12132 příspěvků 10.07.19 08:10

Ne, tohle jsem tedy nikdy neřešila. Že jsem sobecká a líná jsem přijala jako fakt a nehodlám na tom nic měnit. Přizpůsobila jsem tomu svůj život a jsme spokojení všichni. A o věnování se dítěti na 200%, látkových plenách, lesních školkách a podobných ptakovinach si myslím svoje.

Uživatel je onlineKajka9
Kelišová 5297 příspěvků 10.07.19 08:11
@Anonymní píše:
Ahoj maminky,
jsem mámou dvou dětí a brzy čekáme třetí. Nikdy by mě nenapadlo, že jsem nějak špatná matka, prostě tak nějak normální. Svoje děti samozřejmě miluju, věnuju se jim, ale chci mít taky svůj život - práci, koníčky, čas na sebe. Prostě jsem asi trošku sobec :oops:
Nedávno se vedle nás přistěhovala nová rodina, shodou okolností manželovi příbuzní a já jsem si s novou sousedkou celkem sedla. Konec konců byli to jediní mladí lidé v okolí. Sousedce se v vloni narodila holčička (první dítě). Jde na nich vidět, jak ji bezmezně milují a udělali by pro ni první poslední. Používají čistě látkové pleny z nejvíc eko a bio materiálů, stravují se výhradně potravinami pěstovanými u nějakých známých farmářů, holčičce se věnují oba dva na 200 % a prý ani nemají touhu a potřebu dělat cokoliv jiného než být se svým dítětem.
Nikdy mě nijak nepoučovali, ale cítím od nich, že si o mě myslí své. A občas mají takové narážky, které mě zamrzí (i když vím, že to nemyslí špatně). Například to, že lidi, kteří nejsou ochotní udělat pro dítě vše, by si vůbec děti pořizovat neměli. Že jim ničí život, způsobují komplexy a zdravotní problémy do budoucna.
Já jsem například u obou dětí kombinovala látkovky (na doma) a jednorázovky (na ven), na výlety a k doktorce jsem běžně používala vlhčené ubrousky, příkrmy jsem někdy vařila, jindy koupila skleničku (mladšímu víc jely hipp skleničky), oba jsem kojila cca do roka a dostávali i UM. Nikdy jsem si z toho nedělala hlavu a neměla jsem pocit, že jim škodím.
Ale teď je všechno jinak. Mám v hlavě nasazeného brouka, že jsem sobec, který se odmítá věnovat péči o děti tak, jak se patří - čili dělat maximum. Brzy se narodí miminko a já, „zkušená máma od dvou dětí“ mám hrozné dilema, jak k tomu všemu přistoupit. Zase mu „ničit zdraví“ obyčejným dětským pracím práškem, vozením v kočárku, jednorázovkama a podobně nebo se vrhnout na bio vlnu, která miminku zaručí to nejlepší pro jeho zdravý vývoj a mně se ta představa moc líbí, ale zároveň si na sebe ušít takovýto bič? Také se mi nechce kvůli tomu šidit starší děti a ani sebe s manželem.
Další věc, kterou řeším, je nástup mladšího do školky. Má 4 roky, do školky už je zapsaný a dost by mi ulevilo, kdyby tam aspoň párkrát týdně byl a já měla víc času na sebe a miminko. Ale sousedi nedávno přišli s tím, že zrovna tahle školka je úplně strašná a vyjmenovali mi asi 10 věcí, kvůli kterých by do ní své dítě nikdy nedali (špatný režim, strava, občas slazené nápoje, málo pobytu v přírodě, špatný pedagogický přístup některých učitelů atd.). Starší holka tam normálně chodila a je z ní pohodová školačka. Je ale pravda, že od té doby se změnilo vedení i složení učitelek a možná už je všechno jinak… Řešily jste některé maminky podobné dilema? Jak jste se rozhodly? Možná to jsou jen těhotenské hormony, ale jsem z toho všeho nějaká rozčarovaná…

jejda vůbec si z toho nedělej hlavu…jak ničit zdraví? čím prosím tě?…
třeba já jsem kojila jen 3měsíce a dokromovala pak jen um neměla jsme mléko a fakt si jako zlá matka nepřipadám prostě to nešlo…
ze začátku jsem dávala skleničky asi první měsíc a pak jsme jí vařila a taky si jako zlá matka nepřipadám.. ne nenakupuju u farmáře prostě normlně v obchodě a v létě ze zahrady má všechno co potřebuje dost zeleniny atd.. v roce mi jedla všechno co jsme jí dala né kořeněné a ostré ale normálně jídla co my…ve 22m jedla úplně vše i koření :nevim:
a používala jsme od začátku jednorázovky chtěla jsme půl na půl s latkovkama ale nakonec jsme to nemohla používat…používam vlhčené ubrousky…Malé se věnuju je pořád semnou od rána do večera…
Proč by si měla být špatná máma není to jen o bio věcech a pořád děcku čistit ruce a mít doma všechno sterilní…
vůbec nic bych si z toh onedělala a být špatnou mámou pro takové věci? to fakt ne to si představuju jinak

klamonožka
Závislačka 2550 příspěvků 10.07.19 08:13

Proč mám trochu dojem, že je tvůj dotaz psaný spíše způsobem „napište mi, jak je sousedka ujetá a vše přehání a já dělám vše naprosto v pohodě“? :nevim:

Ano, tak, jak jsi to napsala, to přesně vybízí k uvedené odpovědi. Asi sama tušíš, že tak, jako oni, to „prožívá“ tak 0,5 % rodičů a standard je někde úplně jinde. Případně bych zkusila si různé jejich výroky vztahovat trochu méně na sebe (např. ta věta o tom, kdo by si neměl děti vůbec pořizovat - nezaznělo to náhodou v nějakém kontextu, ze kterého by bylo zřejmé, že to ale vůbec nebylo myšleno na tebe?).

warita
Extra třída :D 11743 příspěvků 10.07.19 08:15
@Anonymní píše:
Ahoj maminky,

Uklidnim te. Moje dcera je na UM od narozeni, dostavala jak domaci stravu tak koupene bio sklenicky z DM, pokud jsem byla na cestach, tak jednorazove ubrousky byly standard, etc etc etc

Moje dcerka je VELMI zdrave dite. ATB mela zatim jenom jednou, kdyz uprostred leta chytla anginu. Tecka.

Ja jsem si teda doted myslela, ze jsem po strance pece delala pro dite hodne nadstandard. Pouzivam sice jednorazove pleny, ale latkovky nepovazuju nutne za neco lepsiho. Ano, chapu, je to otazka nazoru. Prislo mi, ze dceri moc nevyhovuji, byla v nich nabalena jako balik, citila v nich mokro, budila se mi kvuli tomu a spala jeste hur nez s jednorazovkami. NIKDY jsem nemela opruzeniny na dcerce, ja teda o prdelku pecovala velmi nadstandardne. Varila jsem ji hermankovy caj na omyvani prdelky, utirala latkovymi hadriky, mazala prirodnim kremem bez produktu z ropy, konzervantu, etc. Mala mela prdelku jako z alabastru.

OK, nekojila jsem. Jsem zla matka. Ale jinak delam kolem stravy moji male cirkusove cisla. Co se tyka sklenicek s prikrmy, cetla jsem odborny clanek jedne vyzivove poradkyne, ktera se zabyva detskou stravou a na kupodivu rikala, ze sklenicky jsou mozna lepsi, nez varit jidlo ze zeleniny ze zahradky, protoze nikdy nevis, jakou mas kvalitu zeminy v zahradce a jestli nahodou neni nejak zatizena chemicky, zatim co u tech kupovanych BIO sklenicek je kvalita prisne monitorovana a po vyzivove strance jsou ty sklenicky TOP. Takze dcerka dostala budto bio prikrm ze sklenicky, nebo bio co jsem ji uvarila ja. Dodnes dostava z 90% bio stravu, na tom trvam. Zda je proto tak zdrava, netusim, treba by byla i tak, mozna ne, kdo vi.

Suma sumarum, tvoji sousedi nad vecma az prilis premysli. Ona je to ted strasna moda, vsechno se resi a rozpitvava az do uplne mrte. Pokud je to bavi, tak at si poslouzi. Ty to delat nemusis. Zaparkuj se na urovni, ktera TOBE vyhovuje. Nemer se s ostanimi a hlavne si nenech namluvit, ze delas neco spatne.

Mimochodem, vis co bych ja povazovala za spatnou matku? Ja mam znamou, uz jsem s ni omezila kontakt, protoze ji proste nedavam. Ona byla schopna 1 mesicnimu miminku vrazit do pusy flasku studeneho UM, podeprit plysakem, aby nemusela nosit a nashledanou. Jeji starsi dcerka neumi jedinou pisnicku/basnicku, nikdo ji necte pohadky, proste NIC, protoze matinku to nebavi. Dava ji spat po 12 vecer, protoze udajne dcera driv jit spat nechce a ja mam podezreni, ze to spis souvisi s tim, ze matinku nebavi uspavat a neni ochotna se nejak v tomto smeru angazovat. Do male cpe cely den sladke, tady susenka, taky gumove sladkosti, tady lizatko. A tak celkove ten jeji pristup k vyhcove je neco, hlavne, aby se nepredrela.

Ale dejme tomu, ze kazdy jsme jiny a kazdy mame svuj pristup k vychove. Nicmene tato osoba si dovolila kritizovat mne a moji vychovu, pry jsem spatna matka. Ja koukala jako blazen. Vubec jsem nechapala, jak ona tohle muze vypustit z ust, spatna matka je podle mne ona, ale ja nemam tu drzost ji tohle rict do tvare.

Příspěvek upraven 10.07.19 v 08:19

flicek18
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 10.07.19 08:16

Z mého pohledu to děláš ty úplně suprově. Snažíš se latkovat ale ne rak aby jsi se z toho zbláznila, takže ven jednorazovky, pokud se ti po nich děti neosypavaji nebo něco tak proč ne. Prikrmy někdy vaříš někdy kupuješ. Já teď začala s prikrmy a zatim jsme všechny vařila ale třeba zítra chci malé dávat hrášek a ten jsme koupila ve sklenicce. Myslím, že oni vše ženou do extrému a hlavně ty ceekas třetí a to by jsi se z toho mohla takynpekne zbláznit. Ať si to oni dělají jak chtějí a ty to dělej taky podle sebe. A když budou mít chytré řeči, řekla bych jim normálně v klidu můj pohled na věc. Takže udělat pro dítě vše na 200% je podle mě rozmazlovani a nechci mít dítě které mi ve 20 bude vidět na krku a neuvádí si ani čaj. Ale chci vychovat samostatně dítě.
Užívej si těhotenství a kašli na jejich způsob, dělej jak to vyhovuje tobě :hug:

SibyllaTrelawney
Kecalka 465 příspěvků 10.07.19 08:17

Ježíšku na křížku, jsi úplně normální! :hug: Kašli na sousedy. Zaujalo mě, jak to, že vědí, že je daná školka špatná, když sami mají ještě mimino. Prosím tě, dělej tak, jak jsi zvyklá u prvních dvou dětí - vyrostly, žijou, jsou psychicky v normě a spokojené? Predpokládám, že ano. Tak vidíš. Já bych spíš se zájmem sledovala, jak dlouho je tohle " blbnutí" bude bavit - ono něco jiného je bio eko skákání a věnování se na 200% kolem mimina a něco jiného pak kolem většího děcka, které už si bude i občas stavět hlavu. Klídek. Fakt bud v pohodě. Jsi určitě dobrá máma, vzdyť už máš doma dvě děti… sousedku bych pouštěla jedním uchem tam a druhým ven. No stress. :hug:

Edit: Jo a chtěla bych vidět, jak by tento přístup uplatňovali při třech dětech. Ideály jsou krásná věc, no… :mrgreen:

Příspěvek upraven 10.07.19 v 08:20

chaela
Ukecaná baba ;) 2419 příspěvků 10.07.19 08:17

Za mě jsi normalnejsi ty. Tak teď čekám třetí a vše jsem předtím dělala víceméně stejně jako ty. Kombinace vareneho a skleniček, latkovek a jednorazovek, vlhceny ubrousky, jídlo normálně z obchodu, žádný bio eko superpotraviny… nemyslím si, že to dětem. nejak škodí. Pokud mani na tebe nějaké blbě poznámky, tak je slusne odpalkuj. Taky mám kamarádky s odlišným přístupem, ale navzájem si do ničeho nekecame.

Hoa Mai
Kelišová 6640 příspěvků 14 inzerátů 10.07.19 08:18

Prosim te, hlavne klid! Zapomen na to, jak to delaji sousedi a delej si to podle sveho. Nikdo neni dokonaly a oni urcite taky ne a i kdyby byli, dokonaly rodic je to posledni, po cem dite touzi. Dite potrebuje hlavne milujiciho a VYROVNANEHO rodice. Ono se taky muze stat (nerikam, ze stane, ale muze), ze oni tu svoji holcicku prehnanou peci a laskou zadusi, ze nebude samostatna, protoze kolem ni budou porad litat rodice a ze jich bude mit s takovou v puberte plne zuby. Nic z toho, co jsi psala, se na tvych detech nepodepise. Moje sestra mela nejlepsi kamaradky sestry z hodne eko-bio rodiny, stravovali se striktne podle zasad makrobiotiky a to vcetne jidla pro holky v dobe pobytu ve skole. Co si myslis, ze se stalo? Holky jak mohly, vymenovaly si se spoluzaky svaciny, protoze to jejich jidlo uz jim lezlo usima a kdyz zacali mit vlastni penize, vymetali Mekace. Ono se nic nema prehanet. A s tou skolkou…poptej se a zjisti si sama, jake to tam ted je a jestli to vyhovuje tobe a tvemu diteti. Ne sousedce. Ja jsem resila skolky loni. Mame dve sousedky. Jedna ma velky prehled o vsech skolkach v okoli, ve vsech byla osobne, skoro vsechny zkritizovala, nejvic jeden soukromy klubik, ze pry je to jen hlidarna deti bez programu s hroznymi ucitelkami. Druha sousedka tam mela loni dite, kdyz ji ho nevzali do statni skolky - dite je tam velmi spokojene, casto nosi ze skolky obrazky a jine vytvory, chodi do divadla, dite se naucilo hodne pisnicek, basnicek, celkove se dost rozmluvilo, ma tam kamarady a je „zamilovane“ do jedne ucitelky. Toz tak.
Delej dal vse podle sveho nejlepsiho vedomi a svedomi a svych moznosti, bud v pohode a uvidis, ze budes mit zdrave a spokojene deti.

Příspěvek upraven 10.07.19 v 08:26

Ou
Echt Kelišová 8547 příspěvků 10.07.19 08:18

Kristova noho - „obětovat se pro dítě“ je hodně blbej nápad. Ona ta „oběť“ to pak většinou nebohému dítěti vyčítá při každé příležitostí „já jsem se pro tebe obětovala a ty takhle“

To že ti dva nejspíš někde nějaké vypečené téma s pasivní agresí mají, když si musí na sousedech dokazovat, že oni jsou jedničky se docela nabízí. Zároveň je otázka, proč jestli jsou skutečně tak skvělí a spokojení, jak se tváří, tak mají potřebu su lešit svoje postoje na úkor druhých…

Různí lidé vychovávají svoje děti různě. A je to tak naprosto v pořádku. Pokud ti tvůj přístup vyhovuje a vede k výslekdům, se kterými jsi spokojená, tak se nestávej ekobiomatkou, pokud to prostě není to co chceš. Výchovný styl je něco, co je primárně pro matku, dětem je to ve výsledku šumák.

Zároveň se ledaskdy může stát, že hodně specifický výchovný styl vede k daleko více konfliktům v širší rodině a okolí - tradíční a naprosto nesmyslné jsou války s tchyní o pár sladkostí.

(jinak pokud byste v okolí měli lesní školku a máte na ní finance, tak to zrovna je hodně dobrej vynález. ale normální školka je úplně v pohodě)

neila
Extra třída :D 12719 příspěvků 10.07.19 08:19

Ti tví sousedi jsou prdlí :mavam: nejspíš bych se vyprdla na nějaké družení a dala najevo, že ty se na rozdíl od nich nehodláš stát otrokem vlastního dítěte a bioekochiamoderní doby ;)

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama