Reklama

Mám deprese z mámy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

dedunka
Povídálka 11 příspěvků 22.11.17 15:31
Mám deprese z mámy

Ahoj potřebuju poradit. Je mi 16 a mám deprese z mojí mámy. Ona skoro není doma protože podniká a tak o mě ví vlastně skoro nic. Pořád se hádáme, i když je to třeba kvůli blbostem. Chodím na nejlepší gymnázium v kraji, a nevedu si špatně. Pravidelně mi opakuje, že jsem rozmazlenej hloupej fracek kterej si ničeho neváží, a že se nechovám jako 16ti letá. Věcí si vážím, už jen proto, že si většinu kupuju sama. Na svůj věk jsem podle mého okolí docela hodně vyspělá. Skoro nejím a nespím. Už je to na mě vidět. Často mám pocit bezcennosti a beznaděje. Bojím se přijít domů když ve škole dostanu trojku, aby mi máma nedala pár facek a nezakázala mi jít i jen na procházku se psem. Co mám dělat? K psycholožce se kvůli mámě nedostanu, protože mi hlídá odpolední program a kdybych za ní přišla, že bych chtěla řekne mi že mi nic není. prosím potřebuju nějakou radu :,( začínám být zoufalá

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

pikola
Neúnavná pisatelka 19057 příspěvků 22.11.17 15:33

A co táta? Babička?

dedunka
Povídálka 11 příspěvků 22.11.17 15:34

@pikola táta s námi nežije a babička vidí ve své dceři jen to nejlepší. u zbytku rodiny tedy nemám šanci

lolink
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 22.11.17 15:36

Moje matka mi řekla a udělala dost hnusných věcí. Po maturitě jsem se sbalila a vypadla a postavila na vlastní nohy. Studovala vysokou školu. Jediné, co mi zbylo, bylo vydržet do té maturity. Pak jsem se doma ukazovala jednou za půl roku po dobu deseti let. Mojí máme jsem dlouho nedokázala odpustit a pak mi nezbylo, ne to udělat, protože je to pořád moje matka. Myslím si, že si dost věcí neuvědomovala a některé ano, ale nic jiného jí nezbylo. Podnikala a byla v práci od rána do večera. Pokud studujete a jste na ní finančně závislá, neudělte prostě nic :/. Nezbývá než vydržet. Máte velký potenciál, pokud dobře studuje, využijte ho do posledního kousku. Jednou ty lepší časy přijdou. Nemáte kam jít? Třeba na čas k babičce?

Příspěvek upraven 22.11.17 v 15:38

freeport
Ukecaná baba ;) 1011 příspěvků 22.11.17 15:37
@dedunka píše:
Ahoj potřebuju poradit. Je mi 16 a mám deprese z mojí mámy. Ona skoro není doma protože podniká a tak o mě ví vlastně skoro nic. Pořád se hádáme, i když je to třeba kvůli blbostem. Chodím na nejlepší gymnázium v kraji, a nevedu si špatně. Pravidelně mi opakuje, že jsem rozmazlenej hloupej fracek kterej si ničeho neváží, a že se nechovám jako 16ti letá. Věcí si vážím, už jen proto, že si většinu kupuju sama. Na svůj věk jsem podle mého okolí docela hodně vyspělá. Skoro nejím a nespím. Už je to na mě vidět. Často mám pocit bezcennosti a beznaděje. Bojím se přijít domů když ve škole dostanu trojku, aby mi máma nedala pár facek a nezakázala mi jít i jen na procházku se psem. Co mám dělat? K psycholožce se kvůli mámě nedostanu, protože mi hlídá odpolední program a kdybych za ní přišla, že bych chtěla řekne mi že mi nic není. prosím potřebuju nějakou radu :,( začínám být zoufalá

A co někdo ve škole? Tam by ses nemohla na někoho obrátit? Jinka mi to je moc líto!

kontramatka
Závislačka 3767 příspěvků 22.11.17 15:42

@dedunka to j mi moc líto. kdyby toto někde psala moje dcera, puklo by mi srdce. a to se taky kolikrát pěkně poškádlíme, protože začínám být ta otravná matka, která ničemu nerozumí.
Možná bys mohla mamince napsat dopis, bez výčitek jí zkrátka napsat co cítíš. Že ti chybí jako maminka, která vyslechne, poradí, obejme, pochválí, se kterou se zasměješ a i si popláčeš. Že se moc snažíš, ale nikdy nemáš pocit, že je tu pro tebe. Že jsi osamělá a nevíš si s tím rady. polož jí ho na stůl a počkej co se stane. Věřím, že si mnohé uvědomí, když se nad tím skutečně zamyslí. Moc ti přeju aby to bylo zase dobré.
Co si o takové mámě myslím raději psát ani nebudu.
:hug: :hug: :kytka:

arinecka
Závislačka 4654 příspěvků 22.11.17 15:42

@dedunka A řekla ti máma jak by ses podle ní tedy měla chovat? Tímhle chováním si akorát říká o to že jakmile budeš plnoletá tak odejdeš :nevim: Ve škole není někdo kdo by s tebou mohl promluvit a případně ti poradit? Zkus si s mamkou sednout a zetat se jí co jí na tobě tolik vadí, proč ti říká co ti říká… Taková byla vždy nebo má jen nějaké blbé období?

tartaletka
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 22.11.17 15:45

Zašla bych ve škole za výchovným poradcem, u nás to dělala skvělá paní, měla vždy otevřenou náruč. Pomůže třeba i s komunikací s mámou

dedunka
Povídálka 11 příspěvků 22.11.17 15:48

@arinecka rozumná řeč s ní není, zkoušela jsem to ale nejde to. Byla taková vždycky jen od mých 15ti je to horší a horší. :(

dedunka
Povídálka 11 příspěvků 22.11.17 15:49

@kontramatka děkuju, určitě to zkusím. :srdce:

dedunka
Povídálka 11 příspěvků 22.11.17 16:00

@tartaletka nevím jestli někoho ve škole máme, jsem teprve v prváku, ještě toho nevím o škole tolik.

mado
Závislačka 4716 příspěvků 22.11.17 16:25

Ve skole bude vychovny poradce, psycholog nebo ucitel, ke kteremu mas duveru.

Mimo skolu detsky lekar, teta, sestrenice, kdokoliv jiny z rodiny, maminka dobre kamaradky, vedouci nejakeho krouzku, byvala tridni ze zakladky…obrat se na dospeleho, ke kteremu mas duveru, at ti pomuzou, nabidnou reseni tve situace.

Vladimirovna
Zasloužilá kecalka 598 příspěvků 22.11.17 16:28

A co táta? To že s vama nežije neznamená že není táta. Nebo je to taky nanic? :nevim:

stock
Echt Kelišová 7839 příspěvků 22.11.17 16:40

Jeji vyčítaní je nesmyslny, protoze je to ona sama, kdo Te vychoval. Mela by se zamyslet sama nad sebou, ze ji to vzkazuju. A Ty nebud smutna. Kolik je Tve matce let? Pokud se Ti zdá otázka moc na tělo, neodpovídej. Máš sourozence?

arinecka
Závislačka 4654 příspěvků 22.11.17 17:25
@dedunka píše:
@arinecka rozumná řeč s ní není, zkoušela jsem to ale nejde to. Byla taková vždycky jen od mých 15ti je to horší a horší. :(

Tak to mě mrzí :hug: Zkus napsat ten dopis jak psala @kontramatka Třeba se mamce rozsvítí a dojde jí že ti svým chováním ubližuje. Co táta? To že s vámi nežije neznamená že by ti třeba nepomohl. Sourozence máš? U babičky asi taky pochopení nenajdeš že? Ach jo, to je pak těžký :?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Herečka Kristen Bell kritizuje Sněhurku: Dává to dětem špatný příklad

Pokud máte někdy pocit, že se lidstvo řítí do záhuby, tento článek vás o tom... číst dále >

Co je zač Česká ženská lobby, která narušila Dukovu mši, a co chce?

O pořádný poprask se v úterý postarala aktivistka jménem Aneta Petani, když v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >