Mám dítě za svobodna - a podvodem

2
14.3.17 12:36

Mám dítě za svobodna - a podvodem

Milé ženy a dívky! Jsem zde poprvé a to proto, že mě zajímá váš názor na mé jednání v minulosti. Mám z vlastního rozhodnutí dítě za svobodna a navíc podvodem. Nikdo to neví. Ani moje kamarádka. Před všemi hraji roli svedené a opuštěné.
Vezmu to od začátku, tak do 34 let jsem nechtěla děti. Ne, že bych je nesnášela, ani jsem nebyla kariéristka (pracuji v malé neziskovce, zaměstnání mě baví, ale peníze jsou dost trapné a možnost postupu výš se nerýsuje).
Vztahy s muži jsou další kapitola. Měla jsem jich jen několik. Myslím, že nejsem pro partnerství stavěná. Mám také podezření, že jsem asexuálka (korektněšjí výraz pro frigidu).
Někdy kolem 35, 36 jsem náhle začala toužit po dítěti. Njednou mi přišlo hrozné, že žiju svůj život jen tak nadarmo, že po mně nic nezůstane.
Nejdřív zapracovalo podvědomí, nespavost, noční děsy. Pak jsem si uvědomovala při každé menstruaci, že plodnost jde s každým cyklem definitivně do hajzlu. Viděli jste křivku poklesu plodnosti od 35 let? Strmý kopeček to je.
Dala jsem se dohromady se starším ženatým mužem, svedl mě, ale nebudu tvrdit, že já jsem v tom nevinně. Sex mmi byl nečekaně příjemný. Partnerovi nevyhovoval kondom, přemlouval mě k HAK. Mám trombofilní mutaci, nebral to však v potaz a pořád do mě hučel. Tak jsem se naštvala. Zalhala jsem, že jsem si nechala HAK napsat. Vyspali jsme se bez ochrany.
Je to v mém věku dosti nepravděpodobné, navíc jemu je 50, ale otěhotněla jsem. Po krátké fázi šoku nastala nezměrná radost. S milencem jsem přerušila kontakt. Je z jiného města, tak to nebyl problém. Pár sms, pak to vzdal.
Synovi jsou teď tři. Je to to nejlepší, co mě v životě potkalo. Nezná svého otce a on o něm neví.
Jaký máte názor na to, co jsem udělala? Předesílám, že mi nevadí negativní názory slušně podané.
A za druhé: brzy se syn začne divit, kdo je jeho táta. Co s tím? Jeho otec je ženatý, doneslo se mi, že šťastně, je to táta čtyř dětí. Jak by reagoval na to, že má další dítě? Alimenty nechci, kvůli podvodnému otěhotnění, přestože si finančně nemohlu vyskakovat. Jenže co syn? Každé dítě má právo znát svoje rodiče. Jak to do budoucna řešit?

Budu vděčná za vaše názory a podněty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Doe_Jane
14.3.17 12:39

No nevím jak to máš řešit, byla to velká blbost a díky tomu žije dítě bez táty… Měla jsi mu aspoň říct že to dítě existuje ať není jednou překvapený až za ním přijde pošťák Ondra

• Nahlásit
  • Citovat
5753
14.3.17 12:41

Je to sobecký. Tvůj syn nikdy nepozná tatínka (což je dost důležitý aspekt ve vývoji), ale hlavně že ty máš dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3405
14.3.17 12:44

Já myslím, že otec má právo vědět, že má syna a syn, kdo je jeho otec. Třeba i s tím, že od něj dál nic nechceš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1372
14.3.17 12:45

Tohle chovani rozhodně neschvaluju.. Ale- jak pises, jsi spokojena, alimenty nechces, tedy financne zajištění jste. K synovi a vlastne i otci ditete je to dost nefer, ty mas co jsi chtela, dite ale bez otce, otec by mozna taky chtel o synovi slyset. Co ty víš. Predpokladam, nereknes mu pravdu. To uz je na tobe, jak mu to podas. Lhat cely zivot se ti mozna ani nepovede.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8209
14.3.17 12:47

@Elnath No, máš dítě po kterém jsi toužila, myslím že nejsi ani první a ani poslední kdo to má takhle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Patricia89
14.3.17 12:47
@Elnath píše:
Milé ženy a dívky! Jsem zde poprvé a to proto, že mě zajímá váš názor na mé jednání v minulosti. Mám z vlastního rozhodnutí dítě za svobodna a navíc podvodem. Nikdo to neví. Ani moje kamarádka. Před všemi hraji roli svedené a opuštěné.
Vezmu to od začátku, tak do 34 let jsem nechtěla děti. Ne, že bych je nesnášela, ani jsem nebyla kariéristka (pracuji v malé neziskovce, zaměstnání mě baví, ale peníze jsou dost trapné a možnost postupu výš se nerýsuje).
Vztahy s muži jsou další kapitola. Měla jsem jich jen několik. Myslím, že nejsem pro partnerství stavěná. Mám také podezření, že jsem asexuálka (korektněšjí výraz pro frigidu).
Někdy kolem 35, 36 jsem náhle začala toužit po dítěti. Njednou mi přišlo hrozné, že žiju svůj život jen tak nadarmo, že po mně nic nezůstane.
Nejdřív zapracovalo podvědomí, nespavost, noční děsy. Pak jsem si uvědomovala při každé menstruaci, že plodnost jde s každým cyklem definitivně do hajzlu. Viděli jste křivku poklesu plodnosti od 35 let? Strmý kopeček to je.
Dala jsem se dohromady se starším ženatým mužem, svedl mě, ale nebudu tvrdit, že já jsem v tom nevinně. Sex mmi byl nečekaně příjemný. Partnerovi nevyhovoval kondom, přemlouval mě k HAK. Mám trombofilní mutaci, nebral to však v potaz a pořád do mě hučel. Tak jsem se naštvala. Zalhala jsem, že jsem si nechala HAK napsat. Vyspali jsme se bez ochrany.
Je to v mém věku dosti nepravděpodobné, navíc jemu je 50, ale otěhotněla jsem. Po krátké fázi šoku nastala nezměrná radost. S milencem jsem přerušila kontakt. Je z jiného města, tak to nebyl problém. Pár sms, pak to vzdal.
Synovi jsou teď tři. Je to to nejlepší, co mě v životě potkalo. Nezná svého otce a on o něm neví.
Jaký máte názor na to, co jsem udělala? Předesílám, že mi nevadí negativní názory slušně podané.
A za druhé: brzy se syn začne divit, kdo je jeho táta. Co s tím? Jeho otec je ženatý, doneslo se mi, že šťastně, je to táta čtyř dětí. Jak by reagoval na to, že má další dítě? Alimenty nechci, kvůli podvodnému otěhotnění, přestože si finančně nemohlu vyskakovat. Jenže co syn? Každé dítě má právo znát svoje rodiče. Jak to do budoucna řešit?Budu vděčná za vaše názory a podněty.

Ja bych to taky rekla a dodala, ze od nej nic nechces. Jen, aby vedel, ze ma jeste syna. A vysvetlit mu to, jako tady nam. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
31691
14.3.17 12:48

Hele tak správný to nebylo, ale nic po něm nechceš, dítko má s tebou spokojený dětství, takže asi happy end, přeju, ať jste spokojení :kytka: jestli mu to říkat, to těžko říct, sama nevím co bych dělala. v současný době bych to asi neříkala :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.3.17 12:49

Sobecký to je, ale já to tak nějak chápu, co tě k tomu vedlo :think: Čas člověk nezastaví, vhodný partner nikde :nevim: Já bych taky nedokázala žít bez dětí, s příchodem dcerky se můj život otočil naruby a konečně mám pocit, že vím proč tu jsem. :think: Koneckonců - je plno schopných svobodných matek a plno otců, kteří jsou naprosto nepoužitelní. Správné to nebylo, ale život je někdy takový :nevim: Co říct synovi ovšem netuším :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
478

Naše sousedka maminčina velká kamarádka měla taky syna, ten taky nevěděl, kdo je otec, nicméně otec o něm věděl a dohodli se, že nebude platit a nebude uveden ani v RL. Bohužel sousedka náhle zemřela, naštěstí syn už měl 17 let, ale co když se ti něco stane nedej bože a co s malým, máš nějakou rodinu, kdo by se postaral? Asi bych to nějak pořešila aspoň pro tyto situace.
Já měla kolegyni v práci, živořila, ale otci taky neoznámila, že má dítě, ale proto, že se bála, že by ji ho vzal pokud by ho přiznala do RL. Je to těžké, nevím jak se ten otec zachová, ale já bych to otci oznámila, s tím, že pokud nechce, nic po něm nebudu chtít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Neodsuzuju, rozmnožování je základní fyziologická potřeba. Klukovi bych řekla, že jsme se s tátou „přestali kamarádit“, a že bydlí daleko, až bude starší, tak bych mu to asi vysvětlila normálně, že jsem mu nechtěla rozbít rodinu…Prosím Tě, při dnešní míře rozvodovosti určitě nebude výjimka mezi těmi, kdo nebydlí s tátou. A třeba si ještě nějaký vztah najdeš a kluk bude mít náhradního tátu, nikdy neříkej nikdy :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2611

No jak jsi to udělala tak to máš, osobně to neschvaluju, nicméně pořád to vnímám líp než kdybys takhle potají otěhotněla a pak mu rozbíjela rodinu, chtěla prachy atd. Nicméně minimálně syn má právo vědět, kdo je jeho otec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12274
14.3.17 12:51

Já s tvým jednáním souhlasím, život bez dítěte nemá smysl- ne každý má tento názor, respektuji. Ve vedlejší vesnici je paní, která podobně „získala“ syna, ten má nyní asi 30 let, jak mu to vysvětlila, nevím, ale matka i syn působí naprosto spokojeně a vyrovnaně. Chlapečkovi, až se bude ptát, bych si připravila nějakou „výmluvu - pohádku“, ale hlavně bio otce neočerňuj, to by nebylo dobré. A držela bych jazyk za zuby už navždy, když ses pro to rozhodla, ne vždy se musí vše vyslepičit.
Právo vědět, kdo je můj otec, se objevilo až v posledním zákoníku, dřív toto neexistovalo. Sebevědomý a milovaný jedinec dokáže žít i bez toho.
Ale jestli máš v rodině dědečka, bráchu, bylo by dobré, aby chlapeček měl s nimi kontakt, aby pochytil „mužskou roli“

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8209
14.3.17 12:52
@Renca8 píše:
Takovou otazku sis mela klast kdyz jsi mu o antikoncepci lhala. To te nenapadlo, ze se dite nauci mluvit a bude chtit tatinka :lol: takove kravy jako jsi ty by…

Jasně, sotva se kluk naučil mluvit tak chtěl tatínka, no tak jo no :mrgreen: myslím že urážky jsou zbytečné nemyslíš?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.3.17 12:54

Já bych tu vinu neházela jen na Vás. Vždyť každý chlap musí počítat s tím, že kdyz s někým spí, může z toho vzniknout dítě. Jak starě jsou děti toho milence? Vím co to je za hrůzu, když do rodiny zasáhne nemanželské dítě. Je to to strašné a poznamená to všechny. Jaký byl důvod k nevěře milence? V mém případě rozklad rodiny trval asi 10 let. Manželka si už nikoho nenašla, žije sama. Děti se osamostatnily po prvním zavrhnutí otce mu asi po letech odpustily a vídají se občas i s novým bráchou. Otec žije s někým úplně jiným. Pokud by se to neprovalilo, asi by spolu byli dodnes. Kdo ví..

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama