Mám dlouhodobé akné. Pomůže hormonální antikoncepce?

25.12.20 20:42

Mám dlouhodobé akné. Mám zkusit HA?

Dobrý večer všem, je mi 22 let a opravdu potřebuji radu. Od roku 2015. bojuji s velmi bolestivým a cystickým akné od lícních kostí dolů. Vyzkoušel jsem opravdu všechno, hodně dermatologů, hodně kosmetiček, změnu životního stylu, vyhodila jsem cukr, mléčné výrobky, antibiotika, probiotika, za těch 5 let jsem toho vyzkoušel hodně. Ačkoli jsem vždy byla proti hormonům, dospěla jsem k závěru, že bych to mohla možna zkusit, s pritelem jsme 2 roky, takže jej lze použít jako antikoncepci a taky na akné. Včera jsem celý den plakala, kvuli akné a jak moc mi vadí, že ve 22 letech mám takovou tvář a opravdu žiji zdravě a snažila jsem se. Problém je v tom, že se velmi bojím vedlejších účinků a všeho, co se o HA říká. předem děkuji, pro nás s akné je to velmi bolestivé téma, takže bych prosila, kdyby to někdo shledal jako nesmysl, aby tento příspěvek obešel. A pro lidi, kteří jsou ochotni mi poradit - předem děkuji. :srdce: :kytka:

Příspěvek upraven 25.12.20 v 21:00

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29240
25.12.20 20:49
@Sarah.Kralova píše:
Dobrý večer všem, je mi 22 let a opravdu potřebuji radu. Od roku 2015. bojuji s velmi bolestivým a cystickým akné od lícních kostí dolů. Vyzkoušel jsem opravdu všechno, hodně dermatologů, hodně kosmetiček, změnu životního stylu, vyhodila jsem cukr, mléčné výrobky, antibiotika, probiotika, za těch 5 let jsem toho vyzkoušel hodně. Ačkoli jsem vždy byla proti hormonům, dospěla jsem k závěru, že bych to mohla možna zkusit, protože mám 2letého přítele, takže jej lze použít jako antikoncepci a na akné. Včera jsem celý den plakala, kvuli akné a jak moc mi vadí, že ve 22 letech mám takovou tvář a opravdu žiji zdravě a snažila jsem se. Problém je v tom, že se velmi bojím vedlejších účinků a všeho, co se o HA říká. předem děkuji, pro nás s akné je to velmi bolestivé téma, takže bych prosila, kdyby to někdo shledal jako nesmysl, aby tento příspěvek obešel. A pro lidi, kteří jsou ochotni mi poradit - předem děkuji. :srdce: :kytka:

HA je hormonální antikoncepce. Ne lék na akné. Je možné, že ti to vůbec nezlepší. Pokuď máš dvouletého přitele, patříš do vězení :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.12.20 20:59

@Russet Jejda :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Tak ted jsem se važne zasmala, na pocitaci nemam hacky carky taj jsem to psala skrz nejakou aplikaci a takhle mi to opravilo, ani jsem si toho nevšimla, jde to nejak opravit. Myslela jsem to tak že jsme s pritelem 2 roky :roll: :D :D :D :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
939
25.12.20 21:06

Něco na játra jsi zkoušela? Ostropestřec nebo něco podobného?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
451
25.12.20 21:16

@Sarah.Kralova Pokud chceš brát HA jen kvůli akné, nedělej to. Problém jen skryje a až ji jednou vysadíš, budeš pravděpodobně tam kde jsi teď.. vlastní zkušenost. Taky jsem s akné bojovala několik let, vyzkoušela jsem kde co a nakonec mi pomohla čínská medicína. Je to teda běh na delší trať, finančně ne úplně levná, ale mně opravdu jako jediná zabrala. Léčila jsem se skoro rok, teď už je to asi 1,5 roku od ukončení a mám opravdu úplný klid a pleť jako nikdy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29240
25.12.20 21:21
@aret1 píše:
@Sarah.Kralova Pokud chceš brát HA jen kvůli akné, nedělej to. Problém jen skryje a až ji jednou vysadíš, budeš pravděpodobně tam kde jsi teď.. vlastní zkušenost. Taky jsem s akné bojovala několik let, vyzkoušela jsem kde co a nakonec mi pomohla čínská medicína. Je to teda běh na delší trať, finančně ne úplně levná, ale mně opravdu jako jediná zabrala. Léčila jsem se skoro rok, teď už je to asi 1,5 roku od ukončení a mám opravdu úplný klid a pleť jako nikdy.

Pokud má akné kvůli hormonální nerovnováze, žádný čínský pilule - doplňky stravy ho nevyléčí. Protože to nejsou léky a ani medicína. To by se prodávaly v lékárně na předpis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65
25.12.20 21:30

@Sarah.Kralova mě hormonální antikoncepce na akné pomohla, ale začala jsem trpět na nesnesitelné bolesti hlavy a libido se snížilo téměř k nule. Jediné období, kdy jsem měla krásnou pleť, bylo těhotenství. Teď ji že zdravotních důvodu brát nesmím a s akné jsem se smířila. Mám hormonální, někdy je to lepší, někdy horší…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3950
25.12.20 21:32

Ahoj. Záleží na původu a příčině akné, ta bohužel není nikdy zřejmá na 100%. Také už jsem vyzkoušela vše, HAjsem brala 15 let, v průběhu jsem zkoušela i HA na pleť a bohužel žádný výsledek se nedostavil. Některé mi poměrem hormonů ani nevyhovovaly a špinila jsem mimo cyklus. Zkusit to můžeš, cca nejpozději do pul roku se musí dostavit výsledek ve formě zlepšení, jinak nemá smysl ji brát. Je to na tobě Ještě dodám, že je mi 33 a ksicht mám furt stejnej, jen se přidalo pár vrásek:lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20138
25.12.20 21:35

Zkus to, lepší než si nechat cystickým akné zničit pleť. Jestli chceš o ha něco vědět, prober to s lékařem a ne tady, kde jsou některé schopné si vymyslet neuvěřitelné konspirační teorie na téma hormonální antikoncepce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
273
25.12.20 21:36

Kdyz jsem brala ha, tak se mi taky plet zlepsila, ne ze bych byla uplne cista, ale nebylo poznat v jaky fazi cyklu zrovna jsem podle pleti. Mela jsem nejakou prave vic hormonalni(myslim diane, nebo tak neco). Kazdopadne nejlepsi plet jsem mela v tehotenstvi a uplne nejlepsi, kdyz jsem cekala syna. Pri kojeni taky jeste ok a ted uz zase hruza. Takze mozna ti ha pomuze, ale neni to naporad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19664
25.12.20 21:46
@Sarah.Kralova píše:
Dobrý večer všem, je mi 22 let a opravdu potřebuji radu. Od roku 2015. bojuji s velmi bolestivým a cystickým akné od lícních kostí dolů. Vyzkoušel jsem opravdu všechno, hodně dermatologů, hodně kosmetiček, změnu životního stylu, vyhodila jsem cukr, mléčné výrobky, antibiotika, probiotika, za těch 5 let jsem toho vyzkoušel hodně. Ačkoli jsem vždy byla proti hormonům, dospěla jsem k závěru, že bych to mohla možna zkusit, s pritelem jsme 2 roky, takže jej lze použít jako antikoncepci a taky na akné. Včera jsem celý den plakala, kvuli akné a jak moc mi vadí, že ve 22 letech mám takovou tvář a opravdu žiji zdravě a snažila jsem se. Problém je v tom, že se velmi bojím vedlejších účinků a všeho, co se o HA říká. předem děkuji, pro nás s akné je to velmi bolestivé téma, takže bych prosila, kdyby to někdo shledal jako nesmysl, aby tento příspěvek obešel. A pro lidi, kteří jsou ochotni mi poradit - předem děkuji. :srdce: :kytka:Příspěvek upraven 25.12.20 v 21:00

Mně na akné pomohla stará dobrá kožní doktorka. Žádná drogerie ani dermatologie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
451
25.12.20 21:47
@Russet píše:
Pokud má akné kvůli hormonální nerovnováze, žádný čínský pilule - doplňky stravy ho nevyléčí. Protože to nejsou léky a ani medicína. To by se prodávaly v lékárně na předpis.

Slečna píše, že už toho vyzkoušela hodně, předpokládám, že má za sebou i vyšetření hladiny hormonů, což by měl být základ. Nebudu se tu pouštět do diskuze o čínské medicíně, jen jsem napsala vlastní zkušenost s HA v boji proti akné a doporučila to, co mi nakonec pomohlo. Jestli se to slečna rozhodne vyzkoušet, je už jen na ní :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.12.20 06:39

A řešila jsi to na kožním? S doktorem? Akné je nemoc, ne kosmetický problém!!! Jediné, co mi opravdu pomohlo na akné byl lék s účinnou látkou isotretinoin (Aknenormin / Curacne/ Roaccutane). Je to nejúčinnější lék na akné, samozřejmě na předpis a může mít nějaké vedlejší účinky. Myslím, že v tvém případě je na místě. Měla jsem po něm pleť jak dětskou prdelku a vůbec se mi nemastila, ani vlasy. Prostě zázrak, ale nesmí se brát, pokud chceš otěhotnět, způsobuje poškození plodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1342
26.12.20 09:27

Mohla by to být hormonální nerovnováha, přeci jen ve 22 letech mít cystické akné není běžné. Taky na to trpím, já se s tím ale smířila, protože HA problém pouze zakryje, po vysazení to bude stejné, i horší. Já začala brát před 3 týdny Macu, která je mimo jiné i na hormonální nerovnováhu tak uvidíme, jestli nějak pomůže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29240
26.12.20 09:27
@aret1 píše:
Slečna píše, že už toho vyzkoušela hodně, předpokládám, že má za sebou i vyšetření hladiny hormonů, což by měl být základ. Nebudu se tu pouštět do diskuze o čínské medicíně, jen jsem napsala vlastní zkušenost s HA v boji proti akné a doporučila to, co mi nakonec pomohlo. Jestli se to slečna rozhodne vyzkoušet, je už jen na ní :mavam:

Kdybys viděla, v jakých podmínkách tu tvou meducínu pěstují, už bys to nevzala do pusy. Ale když je to drahý, musí to být medicína. Kolegyně to bere léta. Všechny kolem jsme zdravější, hubenější a vitálnější. Ale když do toho chce sypat peníze…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat