Mám doma dítě s Aspergerovým syndromem!

544
15.6.15 11:21

Mám doma dítě s Aspergerovým syndromem!

Ahojky jsem tu nová a chtěla bych, kdyby se semnou někdo podělil o své zkušenosti s Aspíky co mají doma. Mému synovi je 6 let a AS mu zjistili ve 4 letech až po nástupu do MŠ. První dva roky byl bez asistentky, což taky v té školce vypadalo, ale teď poslední rok má asistentku a je to lepší, ale školku pořád nesnáší, vadí mu děti, vadí mu režim, pro maličkosti se zlobí. Teď má ještě odklad, tak doufám, že za ten rok než půjde do školy se trošku zlepší a dozraje. Chtěla bych se zeptat jaký máte trik na své Aspíky doma, abyste ho s KLIDEM donutily dělat i jiné činnosti než na kterých ulpívá. Od vánoc se hrozně upnul na počítač, teda co on tam umí, to já ani nedávám…ale vím že to není dobré, skoro si přestal hrát s vláčky, to byla jeho nej.. činnost a nechce dělat nic jiného. Musím mu vymýšlet činnosti kde se vydrží co nejdéle soustředit, ale udělá jen co musí a zase zpět k PS a jakmile mu to chci zakázat je ZLE. Co takhle doma podnikáte se svými Aspíky, už mi docházejí nápady…Přidejte se prosím do diskuze… Díky za odpovědi Tamča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

brko
15.6.15 11:30

Ahoj, já mám syna s dětským autismem. znám maminku, která má doma aspíka. seznámily jsme se ve spolku, který navštěvujeme, a který pomáhá rodinám autistů. je u vás něco podobného?

• Nahlásit
  • Citovat
Mishullka
15.6.15 11:31

A kdybys vypojila počítač z elektriky, nebo zdroj z počítače a že je prostě rozbitý? Pokud na něm býváš i ty, bude to trest i pro tebe, ale mohlo by to pomoc.

• Nahlásit
  • Citovat
544
15.6.15 11:41

Ahoj. Rychlá reakce.. :D No nějaké skupiny určitě jsou, ale až v Brně což je moc daleko. Pořídila jsem hodně knížek, taky dobrý, ale zkušenosti druhých jsou lepší. Jinak vypnout PS to je sebevražda. Asi by nám to tu rozmlátil. Víc funguje dohoda, že teď půjdem něco dělat, ale musím ho ujistit, že se muže potom zase k PS vrátit no a to pak teda udělá jen co musí a já pak zas musím dodržet dohodu… :x

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
886
15.6.15 11:44

Ahoj, mám syna skoro osmiletého s Aspegrovým syndromem. Asi není tak dobry na pc jako tvůj, ale když to vypadalo že by ho upřednostňoval před ostatními činnostmi, tak jsme ho dávkovali za odměnu 10 minut. A teď po roce si na něj ani nevzpomene jen někdy, ale ne denně.
Chodí do školy, tak má dost úkolů. Jinak si hraje stavění lega, kreslí význačné budovy dle knížek, vymečně dle pc :D, pak kreslí vlajky států a dopravní značky. Začal se zajímat o přírodu, tak kouká venku sebe plus encyklopedie. Hraje i se sestrou na rodinu, létáni na měsíc a jiné. Prostě má podle něj stále málo času na hraní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
886
15.6.15 11:45

@TamčaF. Jinak v praze je Apla, která pomáhá rodičům děti s AS.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.6.15 05:22
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
544
16.6.15 20:16

Četla jsem článek od zrzavé holky. Velmi povzbuzující článek ;) Ve školce nám neustále opakují jek je to s Aspíkama těžké a co nás ještě čeká, že mu musíme nastavit režim a neustupovat jinak si sním do budoucna neporadíme, ale ono se to těm co nemají doma takové dítě lehko říká. Lepší teda volit zlatou střední cestu, UDĚLEJ CO CHCI JÁ A PAK SI MŮŽEŠ DĚLAT CO CHCEŠ TY. A nelámat to přes koleno, zkrátka je to náš milovaný Aspík… Díky zrzavá holko :potlesk: :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.6.15 14:38

Asperger a PC

@TamčaF. ahoj, brácha je asperger a taky jako malý chtěl být na PC. Jemu to nikdo nezakazoval a díky tomu se naučil výborně AJ (komunikoval při hře s cizinci) a umí neskutečně ovládat PC, takže teď jde na střední školu, která se zaměřuje na IT. Jen se obávám, že už to bude umět a on bude učit učitele

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
544
26.6.15 15:54

Aspík a PC

Ahojky. :D To je sranda. Ondra taky výborně komunikuje anglicky, z PC i z DVD, sice zatím jen opakuje a ani neví co říká, ale intonaci má skvělou. Je mu teprve 6 let a neumí ještě číst, takže jen co slyší. Je fakt, že mu PC dává hodně vědomostí, dříve si tam pouštěl naučné věci pro děti a tu anglinu, ale jeho starší brácha mu ukázal hru Minecraft a Ondra nehraje nic jiného a těžko ho od toho dostávám. Je vždycky zle..no a teď prázdniny, musím se nějak nabít a stanovit nějaké pravidla, jinak tam budou u toho sedět s bráchem celý den. I teď ho mám za zad… a nechce mě to nechat ani dopsat. :x Koupila jsem jim na konec roku zažehlovací korálky, tak budou vyrábět.. povinně.. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
544
26.6.15 16:31

Ondra od malička na něčem " ujížděl". Když byl malinký tak to byly pohádky a taky s námi komunikoval frázemi z pohádek, pak to byly vláčky, pořád jsme stavěli koleje, máme jich doma kilometry a nedělal nic jiného jen si hrál s vláčky, pak to byl bowling a pořád jsme mu museli stavět kuželky a dělat jak on říkal „stroj“.No a teď je to PC, tak doufám, že se zase pohne k jiné činnosti…Říkáme mu někdy malý Šeldon Kůpr, jestli znáte ten seriál Teorie velkého třesku, super Aspík, přesně jako náš Ondra jen ve velkém… :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
544
30.6.15 15:47

Co děláte s Aspíkama o prázdninách?

Nikdo se nepřidává. Co takhle doma děláte se svýma Aspíkama, když jsou prázdniny a nechodí do školky a školy… :?:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
886
30.6.15 18:22

Teď jsme na horách. Lukášek rád chodí na výlety. Sleduje výšky hor, vodopády, prameny a kam řeka teče…
Ze školy mají psát cestovní deník tak zatím nám to jde, uvídíme jak dlouho nám to vydrží.
Po cestě sleduje rychlosti jak jedeme my a ostatní.
Pak bude babička a chalupu tam to miluje. Les a něco kutit či dostávat informace z dědy :lol:
Pak moře, na letadlo se těší. Horší jsou ty lidi v hotelu a jídla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
544
7.7.15 18:17

:D Hojky. Ondra taky rád cestuje. K moři jedem až na konci prázdnin a moc se těší. Teď jsme doma a buď je v bazénu nebo na PC. :roll: Když mu dám nějaký úkol tak ho splní a za odměnu zase na PC. Chodíme k babičkám a na dětské hřiště, teda teď neee, ty vedra mě zabijou, ale snažím se Ondru i jeho bráchu dostat z domu ať dělají i něco jiného. JJ moc lidí taky nemá rád a ještě když někde začne plakat nějaké mimčo, tak to je pak hodně vytočený… a jídlo taky problém, :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama