Mám doma kočku a kocoura - jak s kastrací?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

AlenkaH
Stálice 64 příspěvků 27.03.18 09:13
mám doma kočku a kocoura-jak s kastrací?

Ahoj všem zkušeným chovatelům koček:-) Prosím poraďte mi, mám doma kočku a kocoura-stáří 6 měsíců, kočka začala dost mňoukat-dlouze a hlasitě, chce ven. Jak s kastrací? Neznačkují. Koho vykastrovat-oba? Koťata nechceme. Prošla jsem diskuze o věku, ale každý radí něco jiného. Může mít koťata i takhle mladá kočička?
Děkuju moc za radu.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Monique123
Povídálka 50 příspěvků 27.03.18 09:19

Určitě dejte oba :) na kočičku už to lze, kocourek by mohl později začít značkovat :( my máme naše kastrované v podobném věku a žádný problém, jsou i velikostně dorostlé :D

Kakika
Extra třída :D 14793 příspěvků 27.03.18 09:22

@AlenkaH koťata může mít i takto mladá kočka. Doporučuji vykastrovat oba. Provádějí se i časné kastrace (ve třech měsících věku), ale někteří veterináři je neumí a tak tvrdí, že nedoporučují takto brzy. Já ještě před půl rokem také věřila, že ranými kastracemi můžu zadělat na potíže v dospělosti a považovala jsem to za kravinu, ale pak jsem si o tom načetla.
Jestli kočka začala mňoukat, je pravděpodobné, že již probíhá říje.

dickys
Zasloužilá kecalka 732 příspěvků 27.03.18 09:27

Taky bych dala vykastrovat oba 8)

stinga
Závislačka 3146 příspěvků 1 inzerát 27.03.18 09:29

Ano, jak ti radí holky, vykastrovat oba, jinak se nekastrované zvířátko trápí tím, že má sexuální touhy, které nejdou realizovat
když kočička mňouká, tak bych dala prvně vykastrovat ji, u koček je to náročnější - hojení, vyndání stehů
u kocourků je to razdva, až odezní narkóza, je kocour fit
jsou i případy, kdy 6timěsíční kočka zabřezne, tak pozor na to
anebo je dej kastrovat oba naráz, při jedné cestě na veterinu

Kakika
Extra třída :D 14793 příspěvků 27.03.18 09:32

@stinga já bych zvala rovnou oba. Aspoň budou veterinou smrdět v jeden den ;)

Jančakecalka
Generální žvanilka 21106 příspěvků 27.03.18 09:36

Není problém dát kastrovat už ted. Měli jsme kocourka i kočičku a dávali jsme je cca v tomto věku a žádné problémy s tím nebyly.

Giselleine
Stálice 68 příspěvků 27.03.18 09:50

Ahojky..kdyz jsme bydleli s byvalym pritelem v baraku s jeho rodici, tak my jsme si poridili nahore kotě a rodice dole kocoura z jednoho vrhu. Ptala jsem se veterinarky, kdy kastrovat a rikala kolem 7 mes.Taky jsem mela strach, tak jsem ji objednala po 5.mesici k jinemu veterinari.Po operaci mi doktor donesl ukazat 5 kuliček…uz mela v sobe 5 koťat, potvora :D Koukala jsem na to jak blazen, vzdyt byla tak malinka 8o. Od brachy jsme ji drzeli od sebe a kdyz, tak si jenom hrali a to jsme doma na ně videli, ale na 2 dny mi Mína jednou zdrhla ven, vsude jsem ji hledala, az mi ji prinesl soused, ze tam byla schovana a ty meli taky kocoura! :roll: Pořád jsem si pak rikala, ze ji určite musel znásilnit, ze to neni možný…takhle malinká :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :jazyk:

Ajuše
Ukecaná baba ;) 1224 příspěvků 27.03.18 09:58

Kočku dej hned. Podle mňoukání má říji. A tím pádem může mít koťata. Zrovna před měsícem jsme byli taky s kočkou. Veterinář říkal že kolem 5-6mesice kastruje kočky běžně. Kocoura mám už 10leteho a je kastrovaný též. Myslím, že s tím jsem byla až kolem roku. Nepřišlo mi že kočka by na tom byla hůř. Vzhledem k tomu, že jsou napůl venkovní měla jsem ji akorát nechat den doma v teple. Náš veterinář dává rovnou vstřebávácí stehy. Nemusí se pak na vyndávání. Někde si o ně musíte říct a platí se navíc. Většinou v takových těch klinikách. Za 24h byla už celkem v pohodě. Dokonce mohla ven. A vyholený měla tak 3×3 cm na boku. Kastrace trvala tak půl hodiny. Pak jsem si kočku vezla domu.

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1345 příspěvků 27.03.18 10:19

@AlenkaH nechávali jsme kocourka kastrovat cca v 7mi měsících, když začal roztouzene mnoukat :mrgreen: veterinář říkal, že je to ok. A taky, že k němu chodí chovatelé na kastraci až když jim kočka/kocour doma něco poprvé označkuje a že se pak stává, že s tím bojují i po kastraci. Vem je oba dva hned ;)

MaminkaLucka
Ukecaná baba ;) 1017 příspěvků 27.03.18 10:47

Máme kocoura, kastrovat jsme ho dali na doporučení vet.
Dříve, než by se začal o kočky zajímat, či značkovat. Teď nevím přesně, asi v 5 měsících to bylo. Všechno v pořádku, akorát jako bonus mu nechal na ozdobu kuličky prázdné bez vnitřku :mrgreen: je to čistokrevná rasa, tak aby vypadal.

Barbucha3
Ukecaná baba ;) 1183 příspěvků 27.03.18 12:10

Kočičku rovnou, už by klidně mohla mít koťata, kocour klidně může ještě dva tři měsíce počkat, ale vzala bych to jedním vrzem. Já chtěla u kocourka čekat aspoň do roku, ale v 8mi měsících začal značkovat a do týdne byl kastrovaný, aby si na to nezvyknul. U kočičky zároveň s kocourem v jedné domácnosti určitě kolem 5.-6. měsíce, vaše už mňouká, tak už vykastrujte.

silnice
Kecalka 130 příspěvků 28.03.18 08:35

@Kakika A myslíte si, že kotě ve 3 měsících má jiné anatomické uspořádání než v 6-8 měsících a tím kastrace kotěte probíhá jinak? Když píšete, že veterináři ranou kastraci nedoporučují, protože to neumí…

stinga
Závislačka 3146 příspěvků 1 inzerát 28.03.18 08:43
@silnice píše:
@Kakika A myslíte si, že kotě ve 3 měsících má jiné anatomické uspořádání než v 6-8 měsících a tím kastrace kotěte probíhá jinak? Když píšete, že veterináři ranou kastraci nedoporučují, protože to neumí…

tak anatomické uspořádání je samozřejmě stejné, ale všechno je malilinkaté, tak se to špatně dělá

Kakika
Extra třída :D 14793 příspěvků 28.03.18 09:01

@silnice přesně jak píše @stinga . Všechno je mnohem menší. Ale mladší koťata kastraci snášejí mnohem lépe, než dospělá. I hladovka před zákrokem je kratší, doporučuje se cca 3 hodiny před kastrací, aby koťatům po narkóze neklesla hladina glukózy a nebylo jim špatně. Ale veterinář neřekne, že neumí nebo se mu nechce. Raději řekne, že nedoporučuje.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Spolek Šalamoun: Slámová lhala! Je to lidský odpad adorující vraha, otáčí právnička

Spolek Šalamoun se už delší dobu snaží obnovit proces Petra Kramného, který... číst dále >

Vychcaný Bartoška to umí za každého režimu, míní Václav Klaus ml.

Poslanec za ODS a syn bývalého prezidenta Václav Klaus mladší opět dosáhl... číst dále >

Články z Ona Dnes

Velká fotosoutěž: posílejte snímky na téma Léto v plavkách

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Čtyři snadné změny, které vám pomohou přestat s neustálým mlsáním

Chutě, stres, nuda, ale hlavně špatně sestavený jídelníček. To jsou... číst dále >

Reklama