Mam doma pedanta

Anonymní
12.4.21 15:28

Mam doma pedanta

Jak se vam zije s takovym clovekem? Bydlime spolu kratce. Driv jsem to nepoznala, protoze nemel duvod se tak chovat, ale ted to vylezlo vse na povrch. Jsem rozcarovana. Ma i sve dobre stranky ale tady to me hrozne stve. On sam to o sobe vi ze je takovy a ze hned vybouchne, ale jiny uz proste nebude :nevim: ja si to samozrejme nenecham libit, takze to tak vetsinou dopada.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21147
12.4.21 15:32

Tak s ní nežij. Nutí tě někdo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5801
12.4.21 15:33
@Anonymní píše:
Jak se vam zije s takovym clovekem? Bydlime spolu kratce. Driv jsem to nepoznala, protoze nemel duvod se tak chovat, ale ted to vylezlo vse na povrch. Jsem rozcarovana. Ma i sve dobre stranky ale tady to me hrozne stve. On sam to o sobe vi ze je takovy a ze hned vybouchne, ale jiny uz proste nebude :nevim: ja si to samozrejme nenecham libit, takze to tak vetsinou dopada.

Vybuchne cholerik. Pedant může být i klidný člověk. Tak co máš doma?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10854
12.4.21 15:40
@Anonymní píše:

On už jiný nebude, to ti je jasný, ak si buď zvykni, a nebo jdi o dům dál no, co na to říct? Co ti dělá?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8357
12.4.21 15:42

Jestli hned vybouchne tak to není pedant, ale cholerik. Jestli ti to vadí teď, tak ti to časem bude vadit víc a víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11004
12.4.21 15:44

Jako ze mu furt neco vadi?
To se neda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76295
12.4.21 15:45
@JancaS84 píše:
Jestli hned vybouchne tak to není pedant, ale cholerik. Jestli ti to vadí teď, tak ti to časem bude vadit víc a víc.

Naprostý souhlas, takže bych to řešila hned.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1982
12.4.21 15:45

A co ti konkrétně říká? Třeba kdybychom věděly víc mohly bychom lip poradit :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2739
12.4.21 15:47

A v čem je pedant?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76295
12.4.21 15:50
@Semtex píše:
A co ti konkrétně říká? Třeba kdybychom věděly víc mohly bychom lip poradit :lol:

Bych řekla, že je to celkem jedno, pokud to zakladatelku štve už krátce po sestěhování, tak je to problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.4.21 15:52

Tak napriklad..
Jednou mi rekne at v koupelne po umyti otevru okno, ale zavru dvere.. ok.. jenze pak otoci, ze mam nechavat otevreny i dvere, ze je to prece logicky. Pri mazani tela po sprse, mi rekl at si vezmu dlouhy pyzamo abych neumastila deku (nemam zadnou mastnou indulonu) :nevim: na neco se zepta ja treba reknu nevim, protoze opravdu nevim a on hned vybouchne ze to neni odpoved :roll: jdu zavrit vetracku a pribehne ze musim pomalu, hned mi to predvede.. proste opravdu kraviny ktery me ale totalne nicej.

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
16441
12.4.21 15:55

No pokud je mu jedno, že ti ubližuje a nehodlá se přizpůsobovat tomu, že holt žijet ve dvou a oba jste hol odlišní s odlišnými přístupy, tak to není člověk se kterým se dá žít - co až budete muset řešit větší problémy?

Pokud je použitelný, tak se holt naučíte se vzájemně si vyjít vstříct. Pokud agresí (křik je agrese, ubližování slovy je agrese) jen vynucuje to svoje, tak to prostě není partner.

Zvládnte se domluvit na tom, že teda vám to soužití nefunguje a že máte problém a že potřebujete hledat společné řešení, které bude přijatelné pro vás oba?

Tedy to že ty se jen prostě přizpůsobíš jeho požadavům není řešení?

V okamžiku kdy není schopný vidět svůj podíl a to že se nechová přijatelně - zdrhej. Rychle.

Je potřeba najít řešení dokud to jsou prkotiny, čím déle budete situaci nechávat tak jak je, tak tím víc frustrovaní oba budete a řešení bude těžší a těžší.

Příspěvek upraven 12.04.21 v 16:13

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
905
12.4.21 16:01
@Anonymní píše:
Tak napriklad..
Jednou mi rekne at v koupelne po umyti otevru okno, ale zavru dvere.. ok.. jenze pak otoci, ze mam nechavat otevreny i dvere, ze je to prece logicky. Pri mazani tela po sprse, mi rekl at si vezmu dlouhy pyzamo abych neumastila deku (nemam zadnou mastnou indulonu) :nevim: na neco se zepta ja treba reknu nevim, protoze opravdu nevim a on hned vybouchne ze to neni odpoved :roll: jdu zavrit vetracku a pribehne ze musim pomalu, hned mi to predvede.. proste opravdu kraviny ktery me ale totalne nicej.

Už bych byla pryč. Pokud se takhle projevuje už krátce po sestehovani, bude to jen horší. Tohle není pedant, tohle je debil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11004
12.4.21 16:05
@Anonymní píše:
Tak napriklad..
Jednou mi rekne at v koupelne po umyti otevru okno, ale zavru dvere.. ok.. jenze pak otoci, ze mam nechavat otevreny i dvere, ze je to prece logicky. Pri mazani tela po sprse, mi rekl at si vezmu dlouhy pyzamo abych neumastila deku (nemam zadnou mastnou indulonu) :nevim: na neco se zepta ja treba reknu nevim, protoze opravdu nevim a on hned vybouchne ze to neni odpoved :roll: jdu zavrit vetracku a pribehne ze musim pomalu, hned mi to predvede.. proste opravdu kraviny ktery me ale totalne nicej.

Je to tzv. verbalni agresor. Psychoteror.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11004
12.4.21 16:08

Za chvili budes v jeho pritomnosti nervni, za co ti zase vynada, protoze nikdy nepujde predem odhadnout, co ho zase nastve.

A jeste bude pouzivat mantru vsech agresoru: „Kdyby ses chovala tak a tak, tak bych nevylitnul.“

Příspěvek upraven 12.04.21 v 16:09

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat