Mám doma štěnici, odposlech

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Alice19761
Neúnavná pisatelka 17745 příspěvků 05.01.13 22:16
@Bersaba píše:
@Jura007 Opravdu není zač.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.13 08:11
@Makinaa007 píše:
Budu sice OT, ale kdo má zkušenost s odposlechem: o co šlo tomu, kdo vás odposlouchával? Snažil se to nějak proti vám zneužít?

Pravdepodobne nas vydeptat tak, aby jsme se vice soustredili na problemy, nez na praci. Taky o to, aby vedeli kam jedeme, informace ze zakulisi firmy atd. My jsme nezjistili, kdo nas sledoval-jestli konkurence, nebo nekdo z prace. Prave proto, ze ziskane informace nikdo nijak zasadne nezneuzil, myslim si, ze prioritou bylo nas vydeptat a zhorsit pracovni vykony…Nas to nakonec stalo vztah, neunesli jsme, ze nas nekdo odposlouchaval v domacnosti, pri nasich intimnostech, vareni, debatach atd.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.13 12:43

Ahoj zakladetlko, už je to delší doba, ale jak jste dopadli, prokázalo se něco?

Bohužel mám obavu z něčeho podobného, ale nechci se radši rozepisovat, abych tady nedostala hned nálepku schizofrenika :roll:

Bábrdl
Generální žvanilka 23215 příspěvků 02.08.13 12:52
@Anonymní píše:
Ahoj zakladetlko, už je to delší doba, ale jak jste dopadli, prokázalo se něco?Bohužel mám obavu z něčeho podobného, ale nechci se radši rozepisovat, abych tady nedostala hned nálepku schizofrenika :roll:

Schizofrenie není žádná nadávka nebo urážka. Je to nemoc, která může postihnout kažného, jako cukrovka. Kdyby lidé více dbali na prevenci, dalo by se předejít řadě rodinných tragédií.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.13 13:35
@Bábrdl píše:
Schizofrenie není žádná nadávka nebo urážka. Je to nemoc, která může postihnout kažného, jako cukrovka. Kdyby lidé více dbali na prevenci, dalo by se předejít řadě rodinných tragédií.

Nechtěla jsem nic zlehčovat ani se nikomu vysmívat, jen jsem četla příspvěky tady a jak někteří byli hned hotoví s tím, že zakladatelka musí trpět schizofrenií, když tady píše takové věci, proto ta moje reakce, asi ne zrovna šťastná.

Mám souseda schizofrenika, tak trochu vím, co to obnáší, pokud bere léky, je vše ok, ale jednou - dvakrát do roka, když vysadí, tak to na něho přijde a dějou se v baráku různé věci, bydlím vedle něho sama s dětmi a není mi to teda vůbec příjemné, když nevím, co od něho můžu čekat, ale s tím bohužel nic neudělám. je mi ho sice líto, ale na druhou stranu, když se mu ty jeho stavy rozjedou, fakt se bojím. Nikomu sice nikdy fyzicky neublížil, ale psychicky je to náročné. Třeba odšrouboval kliky od vchodu, aby na něho nemohly čarodejnice. Sousedce pověsil na schránku čarodejnici, vysypal jim koš s odpadky před dveře, bouchal na ně v noci, mně v noci dupal na půdě nad hlavou, chodí po v noci vystíhovanej po baráku, poslouchá za dveřma, plete si lidi, sousedku i vtáhl k sobě domů, když se bál. Je toho víc, vím, že tohle téma je o něčem jiném, tak se radši budu krotit. Když měl zase minule takový podobný stav, zavolali jsme na něho záchranku, ať ho odvezou a pomůžou mu, ale zrovna ho nezastihli doma )no, spíš neotvíral( a ještě nás sprdli, že to budou řešit, až se něco stane, dřív ne. Nakonec jsme zkontaktovali rodinu a ti zařídili krátkodobou hospitalizaci. Chápu, že je to nemoc a může postihnout každého, ale když má někdo jen podezření na odposlech, nemusí být hned schizofrenik, to mě tady docela teda dostalo..

A N O N Y M
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.13 20:31

Pročetl jsem si zdejší příspěvky a opravdu je to k pobavení.
Počínaje tím aby radioamatér hledal štěnici a konče očekáváním že na kůlnu zaútočí URNA… :D
1. Má-li někdo podezření na odposlech prostoru tak ať si na to zavolá odbornou firmu - zde platí většinou že která z firem má nižší ceny nebo „agresivnější marketing“, tak nestojí za nic a nenajde nic i kdyby na štěnici třeba seděli.
2. Policie určitě nepoužívá něco co by našel radioamatér protože to vysílá jen když je to žádoucí, nebo když to pracuje jako minidiktafon s přenosem dat z paměti na vyžádání agresora a když už to vysílá v reálném čase, tak to je v podobě datového přenosu.
3. Detektorem za pár šupů ani za 30.000,–Kč si nepomůže také nikdo, protože to je jako dát laikovi do ruky skalpel na operačním sále s návodem na operaci slepáku a „operuj“…
4. Nastražit pastičku je sice hezké, ale je důležité si uvědomit, že každý kdo kuje pikle pomocí odposlechu je připravený na průval (odhalení odposlechu) a na následné dezinformace a pasti. Takže může získané poznatky vyhodnotit, archivovat a použít, nebo ověřit až když to nikdo nečeká…
5. Rušičky na odposlechy sice existují a dokonce jsou i takové, které jsou účinné ale obávám se, že dát za něco takového řádově stovky tisíc korun asi chce jen málokdo (teda když beru v úvahu jen ty co opravdu spolehlivě fungují - NE „MADE IN CHINA/TAIWAN“). Druhá stránka věci je že to nemůže být puštěné stále protože by to s největší pravděpodobností skončilo správním řízením s ČTU (Český telekomunikační úřad)…
6. Samozřejmě se dá chránit i pomocí faradayovy místnosti - takové řešení je ale jednak taky trochu drahé a taky trochu „neohrabané“ (stavba/zkonstruování trvá řádově týdny).

Závěrem doporučuji poradit se s někým z odborníků - stačí zadat do googlu: „ochrana proti odposlechu“, vybrat si spíš technicky orientovanou firmu než jen „prodavače deště“ a zvážit jaké kroky podniknout…

Mnozí lidé by se divili jak hojně se takové „věcičky“ v různých cenových kategoriích využívají v civilním prostředí. Počínaje podezřením na nevěru a „špionážním software“ v mobilu partnera/partnerky, přes kontrolu zaměstnanců pomocí štěnice za 800,–Kč, až po sofistikovanější odposlech dosazený do bytu „skorobývalé“ manželky kvůli tahanicím o majetky a děti při rozvodu…

nymographi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.11.13 19:22

Probin. Ti to dělají odborně. Ale připravte si ranec peněz. V případě, že zjistí odkud vítr vane, okamžitě hláška na GIBS, tam jsou na to celkem hákliví, tedy pokud se jedná o soudruha od bezpečnosti. Jinak nevím co děláte a da v něčem jedete (celou diskusi jsem necetl), ale celkem pochybuji, že by měl soused zájem na nelegálním odposlechu v případě, že jste si navzájem lhostejní. Ani šéf Vaší policie nenosí po kapsách odposlechova zařízení, nevěřím, že by to někomu z policajtů zadal. To by se rozkriklo a z praxe vím, že strach z inspekce je v těchto případech silnější než touha po informacích od sousedů.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.02.14 18:20
PROBIN :-D

Jo kamaráde, dobrej pokus o reklamu ale Probin je takový komerční slint že až fuj…!

NEJVĚTŠÍ ŠLÁGR VÝSMĚCHU TECHNIKŮ různých konkurencí Probinu je procentuální vyjádření úspěšnosti vyhledání odposlechů - jak ví že nenašli právě těch pár procent??? Klidně i se stěnicí za pár tisícovek kč dokážu jak jsou neschopní…

Lenka512
Echt Kelišová 7563 příspěvků 17.02.14 18:50
@asha píše:
Tak ale zas bacha na to, aby pak nezabasli vas za utok na verejnyho cinitele 8)Jinak potvrzuju, ze zakladatelka schizofrenik neni :)

Nevíš, jak to zakladatelce téhle diskuse dopadlo?
Ptám se Tě, že ji znáš… ;)

XereX
Nováček 5 příspěvků 18.02.14 08:37
Nejen pro zakladatelku...

Dobrý den maminy i ostatní…

Pročetl jsem si celou diskusi - donutilo mne to k registraci a k tomu abych v rámci možností „transparentně“ reagoval…
Profesně se zabývám jak ochranou proti odposlechu, tak vývojem a výrobou obranné i odposlechové techniky.

K odposlechu jako takovému - v běžném životě to bývá mnohdy například takto:
Nervy, hádky, rozvod, boj o majetek a hlavně o děti, trvat to může roky…
Jiný případ:
muž se několik let systematicky připravuje na rozvod, shromažďuje majetek, za zády manželky rekonstruuje byt po rodičích a pod., žena díky nám může na poslední chvíli zjistit že nemá smysl něco zachraňovat a už jen účinně minimalizuje ztráty než aby nic netušíc přišla o hlavu nad střechou…
Případně:
Chudá dívka se provdá do bohaté rodiny, začne být nenasytná, rodině se nezdá její chování tak nasadí techniku (kterou si sami vybrali), pořád je vše „divné“… Nakonec, když si nechají poradit, tak zjistíme že dívenka byla v tomto jednání rychlejší a věděla o každém jejich kroku který podnikli…
Nebo:
Synáček chce v práci postoupit na „vyšší level“ ale překáží mu tam schopný člověk, tatínek zaplatí „troublemakerovi“ a ten různými způsoby deptá dotyčnou osobu a jeho rodinu dokud nezmění zaměstnání nebo status psychicky zdravého člověka…

Všechny tyto případy mají jedno společné - MOTIV.

Nyní pragmaticky k zakladatelce vlákna - jsou tyto možnosti:
1. Je to jen výmysl a někdo od naší konkurence jen chce aby se zde nějak hovořilo o odposlechu a aby se sem tam chytila nějaká ta „rybička“ - nejpravděpodobnější.
2. Dotyčná a celé její okolí trpí duševní chorobou - už i z pohledu statistiky nepravděpodobné.
3. Zmiňovaný policajt je skutečně nemocný člověk - jak zde bylo poznamenáno, tak každá choroba má svůj průběh…
4. Někdo něco chce a toto je jedna z forem jak toho docílit - třeba docílit vystěhování nájemníků z domu (???).
5. Je za tím ještě něco jiného…

Doporučení vzhledem k popisované situaci a za předpokladu, že nejsou finance na účinnou ochranu:
1. Pokusit se zjistit MOTIV kohokoliv z okolí - nejen dotyčného podezřelého
2. Spojit se s odbornou firmou, která poskytne bezplatně dostatečně validní PORADENSTVÍ
3. Podniknout taktické kroky k získání a ověření poznatků, které budou finančně nenáročné, ale budou mít SMYSL
4. Vyhodnotit PRAGMATICKY všechny nové poznatky pokud možno ve spolupráci s touto nezávislou firmou.

Určitě pozor na tyto věci:

• nekupujte detektory štěnic, zbytečná investice, dnes vysílá „kde co“, laik se jen zbytečně vynervuje když mu taová hračka „pípá“ všude po domě/bytě
  • nekupujte rušičky bez řádné konzultace a vyhodnocení situace - nevíte co chcete rušit a jen by jste se mohli dostat do problémů s ČTÚ
  • s vybranou firmou komunikujte telefonem, který si pořídíte i se SIMkou někde v bazaru za pár šupů
  • při telefonování s touto firmou a telefonických konzultacích je nejlepší být někde na procházce ve městě kde je rušno (NE V BYTĚ/KANCELÁŘI)
  • tady Vám určitě nikdo konstruktivně neporadí - šli by jste pro radu s intimním problémem ke gynekologovi nebo k pánovi co prodává v masně?

Výběr firmy:

• výběr firmy proveďte bez ohledu na tom, jak daleko firma sídlí (my cestujeme za prací i do ciziny)
  • nenechte se obalamutit klamavou reklamou „účinnost odhalení odposlechů 99%“ - jak dotyční ví že nenašli jen to určité procento? :-D
  • certifikáty všeho druhu jsou jen „tapety na stěnu“ - skutečná odbornost se nepotřebuje schovávat za certifikace a normy (odposlech taky není normovaný)
  • podívejte se na portfolio - zda jsou to jen „prodavači krabiček a služeb“ nebo skutečně technici a vývojáři
  • firma prohlašující že nikdy nenabízela a nebude nabízet odposlechy „není v obraze“, ani neví co „dnes letí“ a co hledat
  • těžko Vám pomůže detektivní agentura - to je spíš fyzická/objektová ochrana, ochranu před odposlechy mají jen jako „přidruženou výrobu“

Mějte na paměti.
Základní zásady operativy:
1. Vlastnit spolehlivý a v praxi POUŽITELNÝ prostředek (štěnice, laser, minidiktafon…), umět ho dostat do zájmového prostoru a použít.
2. Umět ZÍSKAT ty správné informace, případně vybudit jejich probírání v zájmovém prostoru.
3. Použít informace NEPŘÍMO aby nedošlo k průvalu nebo k tušení že „někde něco musí být“.
4. Než se informace použijí tak v ideálním případě zamést STOPY a odstranit nasazenou techniku z daného prostoru.
Tímto se řídí i ochrana a „analýza rizik“. Jinak řečeno „musíme mít ve zkumavce virus abychom získali protilátky“…

Závěr:
Pokud toto vlákno a zakladatelka není jen podvod, tak agresor nelogicky porušil utajení „toho že něco ví“ - tedy bylo to očividně záměrné a může mu jít jen o psychický teror.
Pro ostatní z toho vyplývá, že pokud mají jen tušení že „něco nesedí“ (třeba v práci, rodině a pod.), tak jsou jen chloupek od toho aby zjistili co se děje.
Nebo můžou jen „zavřít oči“ a tak nějak nechat věci plynout kolem sebe ku prospěchu „osudu“ (nebo těch druhých)…

Všem čtenářkám a čtenářům přeji hezký den.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.02.14 09:25
Upssss...

No pěkně…

Kadlecovka
Povídálka 50 příspěvků 14.04.19 12:33

Nevíte zda se dá nějak zjistit jestli mám doma odposlech? nebo případně, kdybych to nemohla zjistit, tak jestli se to dá vyřešit nějakou rušičkou?

Haneskajana
Povídálka 43 příspěvků 18.04.19 12:30

Určitě řešila jsem tohle v práci na úřadě, dá se koupit vyhledávačka odposlechů, ale nejjistější je, koupit si rušičku odposlechů, pak máte klid napořád.

Kadlecovka
Povídálka 50 příspěvků 21.04.19 18:22

Kde se taková rušička odposlechů dá koupit? to jsem teda opravdu nikde neviděla…

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 34331 příspěvků 1 inzerát 21.04.19 18:26

@Kadlecovka Koukni sem . Vyzkoušené teda nemám, ale třeba při telefonování prý stačí starý osvědčený trik s puštěnou vodou. :nevim:

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Váš příspěvek
Reklama