Mam doma UM ale plně kojím

9.5.17 23:15

Mam doma UM ale plne kojim

Ahoj maminy,
Mam dotaz, me dceri bude 5 mesicu a plne kojim doma mam dve krabice UM mleka, ktere jsou od 0-6 mesicu, jednu jsme si koupili kdyby nahodou se neco stalo tak aby doma neco bylo, když me v sestinedeli odvezla sanitka tak jsme si to radsi koupili a druhy jsme dostali. Nechci dceri davat UM, kdyz kojim ale co ted stim?? Kdyz je to do tech 6 měsíců? Napadlo me ji to dat později treba na snídani misto MM, kdyz pak budu postupne odbouravat kojeni? Nevadi to, kdyz bych ji to dala dele nebo se to musi dodrzet co je na te krabici do tech 6 mesicu? To bych pak musela hedine dat dal. Dekuju

Příspěvek upraven 09.05.17 v 23:58

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Patricia89
9.5.17 23:21
@VercaNela píše:
Ahoj maminy,
Mam dotaz, me dceri bude 5 mesicu a plne kojim doma mam dve krabice UM mleka, ktere jsou od 0-6 mesicu, jednu jsme si koupili kdyby nahodou se neco stalo tak aby doma neco bylo, když me v sestinedeli odvezla sanitka tak jsme si to radsi koupili a druhy jsme dostali. Nechci dceri davat UM, kdyz kojim ale co ted stim?? Kdyz je to do tech 6 měsíců? Napadlo me ji to dat později treba na snídani misto MM, kdyz pak budu postupne odbouravat kojeni? Nevadi to, kdyz bych ji to dala dele nebo se to musi dodrzet co je na te krabici do tech 6 mesicu? To bych pak musela hedine prodat. Dekuju

Ne. Akorat to znamena, ze je to „nejsilnejsi“ mleko, ptze nahrazuje kojeni bez prikrmu.
Pak od 6m jsou slabsi, ptze uz davas prikrmy a dite „nepotrebuje“ tolik zasytit.

Takze nevyhazovat ;) a klidne ho pouzij pak.

• Citovat
  • Upravit
7319
9.5.17 23:23

Tak nevadí, když jí to dáš dýl. Tam jde asi především o to, že každé UM má složení dané pro konkrétní věk dítěte.
Jinak nechápu, proč to nechceš prodat? :think: Bacha na datum spotřeby :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7531
9.5.17 23:23

Nevadí to, klidně bych později použila do nemlecne kaše ať nemusíš odstrikavat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
281
9.5.17 23:25

Já to využila při vaření příkrmů a do nemléčných kaší :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21982
9.5.17 23:28

Možná budeš kojit dlouho. A pak už ti dítě UM nebude chtít pít. Staršímu mléko pro kojence ublížit nemůže, jen bude mít jiné množství vitamínů. Jà bych se zkusila zeptat po okolí. U nás ve městě funguje takový bazárek pro maminky a děti. Prodávají si mezi sebou lecos.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.5.17 23:30

@Pomka ja nerekla, ze to nechci prodat ale mit doma jedno se vzdycky hodi nikdy nevis co se muze stat :roll: mi to nejak upotrebime :lol: :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.5.17 23:30

@VercaNela Děláš jako by to byla investice do baráku.
Myslím, že se ti to ani prodat nepodaří, pokud nepůjde o kamarádku, nebude zájem.
Ale jakmile někomu daruješ někde na kroužku, tak ti urvou ruce.

Jen takový poznatek, ony ty děti, které jsou kojené MM většinou UM nepozřou za žádných okolností.

Osobně jsem UM, které mi zbylo tak jako tobě darovala. Stejně tak prikrmy, kaše a papírové plenky, které zbyly a dítě přestalo potřebovat.

A stejně tak mně občas někdo něco daroval, alespoň se to nevyhodilo a neprošlo expiracni zárukou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.5.17 23:33

Dekuju holky za rady :) bud to vyuzijeme do nemlecne kase az budeme s kasemi zacinat nebo to nekomu podaruji :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7319
9.5.17 23:34
@VercaNela píše:
@Pomka ja nerekla, ze to nechci prodat ale mit doma jedno se vzdycky hodi nikdy nevis co se muze stat :roll: mi to nejak upotrebime :lol: :palec:

Na mě to tak z úvodního příspěvku působilo… Pokud to upotřebíte, tak si myslím, že je jedno, když to dáš staršímu dítěti. Osobně bych to ale poslala dál a potom až popřípadě koupila odpovídající UM.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
915
9.5.17 23:37
@VercaNela píše:
Ahoj maminy,
Mam dotaz, me dceri bude 5 mesicu a plne kojim doma mam dve krabice UM mleka, ktere jsou od 0-6 mesicu, jednu jsme si koupili kdyby nahodou se neco stalo tak aby doma neco bylo, když me v sestinedeli odvezla sanitka tak jsme si to radsi koupili a druhy jsme dostali. Nechci dceri davat UM, kdyz kojim ale co ted stim?? Kdyz je to do tech 6 měsíců? Napadlo me ji to dat později treba na snídani misto MM, kdyz pak budu postupne odbouravat kojeni? Nevadi to, kdyz bych ji to dala dele nebo se to musi dodrzet co je na te krabici do tech 6 mesicu? To bych pak musela hedine prodat. Dekuju

Tak dve krabice bych neresila.. Nech to doma, hlidej datum spotreby a bud to pouzijes, nebo to darujes, prodas.. Ja kdyz sla rodit a byla v porodnici, tak partner nakoupil 10 krabic UM, kdybych pry nemohla kojit.. Takze jsem to mela doma a pozdeji prodavala kamaradkam.. Hlavu bych si s tim nedelala, bud to spotrebujes, prodas anebo darujes :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.5.17 23:48

@Pomka Taky to tak na mě působilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1291
10.5.17 00:18
@tessa2323 píše:
Tak dve krabice bych neresila.. Nech to doma, hlidej datum spotreby a bud to pouzijes, nebo to darujes, prodas.. Ja kdyz sla rodit a byla v porodnici, tak partner nakoupil 10 krabic UM, kdybych pry nemohla kojit.. Takze jsem to mela doma a pozdeji prodavala kamaradkam.. Hlavu bych si s tim nedelala, bud to spotrebujes, prodas anebo darujes :)

Ty kraaaso…10 krabic UM? 8o Bylo v akci? :mrgreen:
To je teda mazec a urcite nemala investice (i kdyz ja jsem ani jednomu diteti nekoupila ani jednu krabici, takze prehled o cenach nemam). Ale asi bych :pocitac: :mrgreen: :mrgreen:. Ale co uz, jsou horsi veci :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
226
10.5.17 01:56
@Trojlístek píše:
@VercaNela Děláš jako by to byla investice do baráku.
Myslím, že se ti to ani prodat nepodaří, pokud nepůjde o kamarádku, nebude zájem.
Ale jakmile někomu daruješ někde na kroužku, tak ti urvou ruce.

Jen takový poznatek, ony ty děti, které jsou kojené MM většinou UM nepozřou za žádných okolností.

Osobně jsem UM, které mi zbylo tak jako tobě darovala. Stejně tak prikrmy, kaše a papírové plenky, které zbyly a dítě přestalo potřebovat.

A stejně tak mně občas někdo něco daroval, alespoň se to nevyhodilo a neprošlo expiracni zárukou.

Zdravím, jen tak pro info…Moje dcera v roce bez problémů přešla z MM na UM…zkoušela jsem chvili dávat UM soubezne s MM a pak jsme přešli úplne na UM.Ted ji budou 2 roky a pije denne skoro 500 ml UM.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12177
10.5.17 07:10

@VercaNela prodat se to dá, ne že né, akorát musíš třeba přes fb v místní skupince, s poštovným se to kupujícímu nevyplatí
já např. jsem kupovala UM, které běžně stojí 270,–- za 200,–-

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama