Mám hodně mléka, dítě nestíhá sát

351
12.6.21 17:35

Mám hodně mléka, dítě nestíhá sát

Dobrý den, prosím o radu zkušené maminky. Mám 2.týdenni miminko, plně kojené. Je to obr, už nyní má 5kg, pořád baští, čímž se mi přirozeně stále tvoří mléko. Mám ho však tolik, že při kojení teče tak rychle, že miminko nestíhá a vzteká se, prso vyplivuje, zase hledá, vyplivuje, a tak pořád dokola, než se dostane do totálního amoku. Poradíte co s tím? Zda pred kojením napr. trochu odstříkat? Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
570
12.6.21 17:40

Já jsem měla šíleně moc mléka už v porodnici a dávali mi mléko odstříkávat. Tak možná bych zkusila alespoň částečně odsát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7966
12.6.21 17:40

Samozřejmě odstříkávat..lépe i bradavku uchopí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9192
12.6.21 17:56

Promackej a odstrikej prsa před kojením, ať nejsou tak tvrdá a neteče to moc. On to pak nestíhá polykat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1436
12.6.21 18:05

Já to dělala tak, že jsem přiložila,
a když se malá odtrhla, tak jsem počkala, než mléko docáká, měla jsem na to připravený čtverec, a pak už to bylo mnohem lepší. Prý je dobré kojit vsedě a v záklonu, vyhnout se předklonu.

Příspěvek upraven 12.06.21 v 21:33

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10884
12.6.21 18:05

Přesně jak píši holky výš, vždycky odstříkej, aby nebyl takový tlak. A neboj, ke konci šestinedělí se začne mléko tvořit jen podle potřeby miminka, může se stát, že se ti bude zdát, že máš mléka málo a nebo se mimčo bude vztekat, že mu teče pomalu :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25984
12.6.21 18:13

Ano, všude se píše, že v takovém případě je dobré odstříkat aby prs nebyl tak nalitý a mléko neteklo tak rychle a dítě stíhalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
857
12.6.21 18:44

To je úplně normální. Mléko se pak začne tvořit okolo 3-4 měsíce podle poptávky, nebude to už tak snadno téct. Pozor, některým dětem to vadí taky :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
857
12.6.21 18:45

Jinak bych moc neodstříkala, možná trošku na začátku, pokud jsou ty prsy už hodně nalité. Nebo se toho bude tvořit ještě o to víc :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12784
12.6.21 19:27

Taky bych neostříkávala, bude se tvořit o to víc. Jen zlehka, zezačátku.
Ono si to s koncem šestinedělí sedne, možná i dřív.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
351
13.6.21 08:33

Děkuji, také zastávám názor, že moc neodstříkat, protože budu v začarovaném kruhu, takže vždy jen trošku na začátku pro lepší úchop bradavky a pak už to nechávám na mimču. I když to jeněkdy boj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
142
13.6.21 08:42

Nevím, odkud jste, ale mléko lze i darovat. Koukněte na internet, jestli v okolí nemáte banku mléka pro nedonošeňátka.

(Já teda děti nemám, tak vám neporadím, ale nedávno to řešila kamarádka, tak jsem si dovolila odpovědět, jak to vyřešila ona, i když se mě to netýká)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.6.21 22:11

Trochu odstříkat a zamrazit

Hodně se mi nalévala prsa první dva měsíce, buď jsem rozmasírovala ve sprše nebo před kojením lehce odstříkala do čisté skleničky (na tu úlevu, stačilo půl panáka). V mrazáku jsem měla plastové šroubovací 50mL lahvičky a do nich vždy nalila, co jsme odstříkala, kdyby někdy náhodou. Měli jsme takto cca 300 mL v zasobě. Není to moc, ale kdyby někdy bylo potřeba pro taťku, kdybyste nebyla doma, nebo musela užít lék, co by nešel s kojením, může se hodit mít svoje mlíčko schované :)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat