Mám hrozný strach až trauma ze sexu

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
20.10.21 04:44

Mám hrozný strach až trauma ze sexu

Nazdar holky, je mi sem trapně psát, i když anonym, ale zkusím.
V dětství jsem si prošla dost těžkou negativní sexuální zkušenosti. Nejednalo se o znásilnění, ani zneužití, naštěstí to ne, ale byla jsem trestána za masturbaci, která byla prováděna v soukromí, podotýkám. Bylo mi tehdy jasné, že TO, je čistě soukromá věc. A teď mám problémy v sexu. Dokonce se mi kvůli tomu rozpadlo pár vztahu. S jedním mě sex bavil, byl velmi zkušený, až tak moc, že podváděl, kde to šlo, no notoricky kur..nik, to mi pochopitelně nevyhovovalo.
Teď mám manžela, dokonce světe div se, máme i dítě, u ktereho se nám při sexu za 2 měsíce (který tak často byl) podařilo. Ale naposledy byl sex v červenci minulého roku. Od té doby nic. Co s tím? Byla jsem asi u 5 sexuologů i v zahraničí, ale vždy ty stejné tady- uvolnit se, dlouhá předehra, klidně použít i robertka (mám asi 4 vibrátory, různé velikosti a materiál, s vibracemi i bez), pořádně mazat (mám i lubrikanty, které umrtvi), ale stejně mě to tam dolů bolí ještě 3 dny, nemůžu si ani sednout a to je styk 5 minut třeba. Tak to měla moje známá po premilovanem víkendu, já po 5 minutách. Dítě bylo kvůli nepostupující mu porodu porozeno císařem, ale srůsty prý nemám, rikal gynekolog. Jo, a sexuologové mi vždy dali antidepresiva, se kterých mi bylo akorát špatně, nic mi to nedalo, vůbec můj problém nějak nechtěli řešit, řady máš antidepresiva a hotovka. Co ještě dělat, jam jít? Přetrhnutí panenské blány muselo být taky chirurgické v celkové anestezii. 4 roky jsme se s partnerem (teď už bejvalym) snažili a nic. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8026
20.10.21 06:31

Pokud tě to boli, res to s gynekologem. Zřejmě budeš mít nějaký fyzicky problém,.nemusí to být nutně psychicky..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21740
20.10.21 07:05

Určitě to řeš. Taková bolest po sexu není normální ani u mladé holky, natož u ženy po porodech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.10.21 07:21
@mackA159 píše:
Pokud tě to boli, res to s gynekologem. Zřejmě budeš mít nějaký fyzicky problém,.nemusí to být nutně psychicky..

To ne, pravidelně chodím na všechny prohlídky i na důkladnější, která si platím. Výsledek po fyzické stránce zdravá.

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
18712
20.10.21 07:27

Nepotřebuješ sexuologa, ale psychoterapeutku, co umá pracovat s traumatem, primární je ráda v duši a tu není úplně snadné úplně zhojit - bez jejíhi ošetření se tělo brání a není to tvoje chyba či neschopnost. Je to vina toho těch kdo ti ubližovali a těch co tě jako malou nedokázali ochránit.

Není to lékařský problém, je to důsledek traumat.

Mrkni prozačátek třeba do téhle knížky

https://www.melvil.cz/…-scita-rany/

další krok může být jet se podívat někam na nějakou svépomocnou skupinu, kde ostatní zažili něco podobného - takže nemusíš moc vysvětlovat co se děje. Zároveň tam budou lidi, kteří už někde v terapii jsou či byli a budou ti moci doporučit někoho, kdo ví co dělá.

skupiny zde

https://sasa.obetiznasilneni.cz/…biha-setkani

https://www.profem.cz/…ualni-nasili

https://konsent.cz/codelat/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1618
20.10.21 08:13

Muze se jednat o vaginismus, casto je prave i psychickeho razu, porad se s gynekologem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8026
20.10.21 08:30
@Anonymní píše:
To ne, pravidelně chodím na všechny prohlídky i na důkladnější, která si platím. Výsledek po fyzické stránce zdravá.

A sdělila jsi mu svuj problém?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.10.21 08:41
@mackA159 píše:
A sdělila jsi mu svuj problém?

Ano, ví o všem, právě on mě poslal k poslednímu sexuologovi a ten zase jen antidepresiva.
A gynekolog řekl, že aspoň něco, teda vlastně nic..

• Citovat
  • Nahlásit
2043
20.10.21 08:54

Vaginismus. Zkus si o tom něco přečíst, získat kontakty na dobré psychoterapeuty od žen, které si tím prošly…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1186
20.10.21 11:13

Zkusila bych určitě psychoterapii, ale promiň, nevěřím, že po antidepresivech je ti jenom špatně. Kolik jsi jich vyzkoušela? Nepomůže např. ani neurol? Zkoušela jsi léky jíst po jídle? Podobně…přetrhnutí panenské blány v celkové narkóze? Ale ke gynekologovi normálně chodíš? Nedává to smysl…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.10.21 12:16
@safina píše:
Zkusila bych určitě psychoterapii, ale promiň, nevěřím, že po antidepresivech je ti jenom špatně. Kolik jsi jich vyzkoušela? Nepomůže např. ani neurol? Zkoušela jsi léky jíst po jídle? Podobně…přetrhnutí panenské blány v celkové narkóze? Ale ke gynekologovi normálně chodíš? Nedává to smysl…

No zkoušela jsem asi 4 druhy Xanax byl jako tak nejlepší, ale je návykový, pak mi zvýšili dávky a už to bylo špatně, po Citalecu se mi třásly ruce a měla jsem halucinace, úplný oblbovak.
Doktor o všem vi a používá speciální přístup, používá všechno v nejmenších velikostech, co kde vyšetřit přes konečník, tak to dělá tak, nezlobí se, když vidí, že to těžce dávám, já se taky ale snažím se mu to ulehčit.
Spíš bych potřebovala dobrou radu nebo tak něco, zpracovat to v sobě, ladovat se lékem nic moc. To jako, člověk má bolest zuba, která se musí vyřešit a on to řeší lékem proti bolesti. To není řešení, to nemá budoucnost. Ty zážitky nade mnou visí jako Damoklův meč..

• Citovat
  • Nahlásit
7880
20.10.21 12:30

Mohla by ses rozepsat o tom, jak Tě trestali?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.10.21 13:06
@Hecate píše:
Mohla by ses rozepsat o tom, jak Tě trestali?

Těžko se mi to píše, ale budiž. Tak fackování, zakazování chodit do kostela, protože Bůh nemá rád kur. y (ano, i tak říkali 8 létě holce), svazování rukou k židli, kdy jsem nesměla jít ani na WC a musela se počůrat a sedět v tom, vysloveně to bylo špehování, ale mluvit o tom? Ani náhodou! Přitom nějak věřící rodina nejsme, to jen já chodila do kostela jako jediná z celé rodiny, ale jo, Bůh nemá rád kur. y, to rádi použili, když se to hodilo. Přitom můj bývalý byl z moc pobožné rodiny, do kostela nemusel, jen když vysloveně umíral, jinak musel ať se děje co se děje a taky asi v 11 začal a taky v soukromí a jeho máma strašně pobožná paní to věděla, ale dělala jakože nic a řekla si asi v duchu, než by měl začít tak brzy s holkou, ať se radši udělá sám, menší zlo a nějak to ven jít musí. kdyby mi to vysvětlili co a jak, ale ne, vůbec, na všechno jsem měla dost času, a pak měla 21 a divili se, že vůbec nic nevím a odkud asi? Vždyť já měla pořád dost času. A dokonce používali oblíbenou hlášku pro děti: vyčůrat na nočník a spát! A to i v 17 letech!!

• Citovat
  • Nahlásit
7880
20.10.21 13:13
@Anonymní píše:
Těžko se mi to píše, ale budiž. Tak fackování, zakazování chodit do kostela, protože Bůh nemá rád kur. y (ano, i tak říkali 8 létě holce), svazování rukou k židli, kdy jsem nesměla jít ani na WC a musela se počůrat a sedět v tom, vysloveně to bylo špehování, ale mluvit o tom? Ani náhodou! Přitom nějak věřící rodina nejsme, to jen já chodila do kostela jako jediná z celé rodiny, ale jo, Bůh nemá rád kur. y, to rádi použili, když se to hodilo. Přitom můj bývalý byl z moc pobožné rodiny, do kostela nemusel, jen když vysloveně umíral, jinak musel ať se děje co se děje a taky asi v 11 začal a taky v soukromí a jeho máma strašně pobožná paní to věděla, ale dělala jakože nic a řekla si asi v duchu, než by měl začít tak brzy s holkou, ať se radši udělá sám, menší zlo a nějak to ven jít musí. kdyby mi to vysvětlili co a jak, ale ne, vůbec, na všechno jsem měla dost času, a pak měla 21 a divili se, že vůbec nic nevím a odkud asi? Vždyť já měla pořád dost času. A dokonce používali oblíbenou hlášku pro děti: vyčůrat na nočník a spát! A to i v 17 letech!!

Hmmm, to je normální týrání, nic jiného.
Tam opravdu jedinou naději vidím v psychoterapii s tím, že to chce opravdu dobrého terapeuta a taky hodně času a trpělivosti.
Můžeš ještě zkusit kineziologii, lidi s tím mívají dobré zkušenosti, ale opět je třeba narazit na někoho, kdo to „umí“. V Brně byl třeba hodně dobrý pan Gruza.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.10.21 13:35
@Hecate píše:
Hmmm, to je normální týrání, nic jiného.
Tam opravdu jedinou naději vidím v psychoterapii s tím, že to chce opravdu dobrého terapeuta a taky hodně času a trpělivosti.
Můžeš ještě zkusit kineziologii, lidi s tím mívají dobré zkušenosti, ale opět je třeba narazit na někoho, kdo to „umí“. V Brně byl třeba hodně dobrý pan Gruza.

Tak Brno mám dost od ruky, ale děkuji za tip, podívám se v místech, kde to mám blíž.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat