Mám hrozný strach z těhotenství

Anonymní
10.11.19 18:39

Mám hrozný strach z těhotenství

Ahoj,
mám velkou starost. Moc bych si přála miminko, s mužem plánujeme za pár měsíců se začít snažit, ale hrozně se bojím… Toho, že se něco stane, že bude nemocné, že něco zvořu apod. Prostě mám hrozný strach a přitom oba cítíme, že mimi moc chceme…
Také jste to měly tak? Co vám pomáhalo na uklidnění?
Díky :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

22824
10.11.19 18:54

A pak o něj budeš mít strach celý život. To je prostě úděl rodičovství. Ano bála jsem se a stále se bojím. Ale člověk by měl myslet pozitivně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21646
10.11.19 18:54

Neměla. Je to o štěstí. Samozřejmě jsem se pak snažila chovat se zodpovědně ( nepít, dobře jíst, cvičit..), ale úspěšnost těhotenství a porod zdravého dítka je převážně o štěstí, tak člověk holt musí věřit a mít odvahu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
10335
10.11.19 19:05

No, jsi úzkostná už teď, a těhotenské hormony tu hladinu úzksoti v organismu ještě zhorší.

Vstup co nejdřív do dlouhodobé psychoterapie a nauč se s úzkostí zacházet, ať se ti to nerozjede v závažné duševní poruchy umocnění těhotenstvím a porodem.

Nebo si alepsoň pro začátek pořiď tuhle knihu o tom jak úzkost funguej a co stím dělat.
https://obchod.portal.cz/…ost-a-obavy/

Ale spíš se bojím, že to jen svépomocí nepůjde, že se ti průvodce - psychoterapeut/ka fakt dost hodí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6
10.11.19 19:20

Neboj

Až otehotnis, tělo si zvykne, že nosis miminko. přilnes k němu a budeš sama pak vědět, co dělat. Teda budeš myslet, že nevíš nic, ale všechny jsme se na prvním dítěti učily. u tebe se uklidní, u tebe mu bude nejlíp, to je rozdíl, než když držíš cizí dítě.. bude tvoje a nebude z porcelánu. vše se přizpůsobí dítěti i tvůj čas. ono si tě omotá, ani nebudeš vědět jak… a budeš,, máma,,.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.11.19 16:46
@Ou píše:
No, jsi úzkostná už teď, a těhotenské hormony tu hladinu úzksoti v organismu ještě zhorší.

Vstup co nejdřív do dlouhodobé psychoterapie a nauč se s úzkostí zacházet, ať se ti to nerozjede v závažné duševní poruchy umocnění těhotenstvím a porodem.

Nebo si alepsoň pro začátek pořiď tuhle knihu o tom jak úzkost funguej a co stím dělat.
https://obchod.portal.cz/…ost-a-obavy/

Ale spíš se bojím, že to jen svépomocí nepůjde, že se ti průvodce - psychoterapeut/ka fakt dost hodí.

Myslim ze zakladatelka fakt nestala o urceni diagnózy jejiho psychického stavu, prisla si se pro podporu a ty z ní udeláš nemocnou zralou na terapii :zed: :poblion:

• Nahlásit
  • Citovat
321
11.11.19 16:48

Myslím, že je to celkem normální.
Spíš než psychoterapii bych zkusila trochu stoicismu ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
321
11.11.19 16:50

Ou má na každý problém terapii a knihu ;) :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu