Mám hypotéku a chci otěhotnět..

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

klobinka
Stálice 73 příspěvků 20.10.18 19:56
mám hypotéku a chci otěhotnět..

Ahoj, mám hypotéku na byt, který jsem koupila, a potom jsem poznala přítele, se kterým plánujeme mimi, zajímalo by mě, zda mi to banka povolí a jestli o byt nepříjdu když budu dostávat jiný příjem než doposud z práce? přítel nemá malou výplatu, něco dává na dluhy a utáhli bychom i domácnost..o­tázkou je, zda mi to banka vubec povolí dál splácet i když budu těhotná? děkuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1977 příspěvků 20.10.18 19:59

@klobinka dokud budeš splácet, je bance úplně jedno, odkud ty peníze půjdou, jsi nadále zaměstnaná, jen na mateřské, později rodičovské dovolené. Nikde nemusíš nic hlásit

Martha03
Kecalka 458 příspěvků 20.10.18 19:59

Hypo už máš jednou schvalenou takže bance je sumak jestli jsi tehu nebo ne, zajímá je jen jestli budeš platit. Tzn na účtě musíš mít k danému termínu peníze a hotovo. Já už jsem na mateřské Hypo mám jen na sebe, měla jsem nějakou dobu PN a teď už mateřskou a nikdo se mě na nic neptá…

nozu
Extra třída :D 11676 příspěvků 20.10.18 20:01

banku tvé případné těhotenství fakt nezajímá. Pokud budete hypotéku splácet, nic se neřeší. Potenciálně by akorát mohk být problém v době konce fixace, kdybste chtěli hypotéku refinancovat. Tam by se nově posuzovaly příjmy a výdaje.

kristyn.g
Závislačka 2839 příspěvků 20.10.18 20:03

@klobinka 8o 8o 8o to opravdu ? už jsem se lekla že se ptáš jestli ti banka povolí být těhotná… Proč by ti měla banka něco povolovat nebo zakazovat? Hypotéku máš jednou schválenou a od té doby už je bance jedno jaké máš příjmy, jestli jsi nezaměstnaná, jestli sedíš v base, jestli si bereš další půjčky například si pořídíš auto atd… Jediná podmínka je splácet hypotéku tak jak máš. My jsme refinancovali když jsem už byla těhotná, přišla jsem s břichem, doložila jsem příjem, nikoho nezajímalo že pujdu na mateřskou a že se to asi změní. Rozhodný je stav v době schvalování.

ugluk
Hvězda diskuse 43087 příspěvků 20.10.18 20:04

Jako jestli ti banka povolí těhotenství? :) Banku zajímá jen to, jestli platíš nebo neplatíš. Pokud platíš, je jí ukradené, zda bereš peníze z práce, od chlapa nebo z úspor (to posuzovali jen při schválení). Při přečtení názvu tématu jsem si na první pohled řekla - cože za stešnou chorobu to má? :) No, lepší hypotéka než PCO :mrgreen:

Prof. Farnsworth
Závislačka 4704 příspěvků 20.10.18 20:06
@klobinka píše:
Ahoj, mám hypotéku na byt, který jsem koupila, a potom jsem poznala přítele, se kterým plánujeme mimi, zajímalo by mě, zda mi to banka povolí a jestli o byt nepříjdu když budu dostávat jiný příjem než doposud z práce? přítel nemá malou výplatu, něco dává na dluhy a utáhli bychom i domácnost..o­tázkou je, zda mi to banka vubec povolí dál splácet i když budu těhotná? děkuji

Je pěkný, že se najde v dnešní době ještě někdo slušný a zodpovědný :palec: Bance do tvého zaměstnání vlastně nikdy nic není - pouze při schvalování ji dobrovolně sdělíš o tom jak jsi zaměstnaná a kolik vyděláváš (to nemusíš, stejně jako ti banka bez toho nemusí - a neschválí - hypotéku). Banka nemá jak ověřit, zda stále pracuješ a kde. Banku jen zajímá, aby k termínu splátky byly peníze na jejím účtu.

Nedokážu si představit, že by třeba 30 let banka schvalovala každou změnu zaměstnání, těhotenství… Co kdyby řekli - těhotenství teď ne, přijďte za pět let a uvidíme co se dá dělat? :D

migmina
Kecalka 121 příspěvků 20.10.18 20:08

Maji holky pravdu.je jim to jedno hlavne ze splacis hypo…preji at se brzy zadari mimi :kytka:

klobinka
Stálice 73 příspěvků 20.10.18 20:15

Já to koukám blbě napsala :D jasně, banka mi těžko zakáže otěhotnět, spíš mi šlo o ty příjmy, že vlastně mateřská je něco kolem 7000,– a oni viděj kolik mi chodí z práce a aby nebyl najednou problém že uviděj že tam je málo..jinak fixaci mam na 10 let, mě to totiž zmátlo, pač jedna kolegyně mi řikala, že hypotéka a těhotenství je problém, že bych musela nahlásit že jsem samoživitelka aby mi zbylo na životní minimum 8o

Martha03
Kecalka 458 příspěvků 20.10.18 20:17
@klobinka píše:
Já to koukám blbě napsala :D jasně, banka mi těžko zakáže otěhotnět, spíš mi šlo o ty příjmy, že vlastně mateřská je něco kolem 7000,– a oni viděj kolik mi chodí z práce a aby nebyl najednou problém že uviděj že tam je málo..jinak fixaci mam na 10 let, mě to totiž zmátlo, pač jedna kolegyně mi řikala, že hypotéka a těhotenství je problém, že bych musela nahlásit že jsem samoživitelka aby mi zbylo na životní minimum 8o

Nemusíš hlásit nikomu nic. Samozřejmě ale na účtě musíš mít dostatek prostředků. Takže když ti tam přijde 7tis a ty máš platbu 10tis za hypo tak tam musíš ty tři tisíce poslat…
Jinak je to bance vážně jedno.

Prof. Farnsworth
Závislačka 4704 příspěvků 20.10.18 20:18
@klobinka píše:
Já to koukám blbě napsala :D jasně, banka mi těžko zakáže otěhotnět, spíš mi šlo o ty příjmy, že vlastně mateřská je něco kolem 7000,– a oni viděj kolik mi chodí z práce a aby nebyl najednou problém že uviděj že tam je málo..jinak fixaci mam na 10 let, mě to totiž zmátlo, pač jedna kolegyně mi řikala, že hypotéka a těhotenství je problém, že bych musela nahlásit že jsem samoživitelka aby mi zbylo na životní minimum 8o

Oni nevidí, kolik ti přichází peněz. Ani kdybys měla hypotéku od stejné banky jako máš účet, tak nemohou vědět, zda nemáš další bankovní účty na které ti třeba chodí výplata. Banka taky neví, zda tvoji rodiče nemají desítky milionů, nebo zda tvůj přítel není Kellner :mrgreen:

Lucy75
Kecalka 224 příspěvků 3 inzeráty 20.10.18 20:21

:mrgreen: :kytka: to je moc hezký a zodpovědný dotaz.. gratuluji a přeji krásné zdravé mimčo a spokojenou dovču ♥ samozejmě mají pravdu všichni výše.. banka fakt neřeší z jakých peněz a od koho je spláceno, banka řeší jen zda je každý měsíc splátka tam, kde má být :mrgreen: i kdybyste byla 20let doma, tak hypoška už je jednou schválena, splátka stanovena - a bude se měnit až při řešení další fixace - tak si to doma spočítejte a užívejte rodinku a plánování :srdce:

lachtanice86
Kelišová 6421 příspěvků 20.10.18 20:22

@klobinka já se teď ptala. Hypo mám já a šla jsem na ppm. Je jim to jedno od koho peníze chodí. Do okamžiku kdy tam budou peníze na splátku.

ugluk
Hvězda diskuse 43087 příspěvků 20.10.18 20:30

Já mám záměrně hypotékovej účet u jiné banky, než kam mi chodí výplata, takže vidí, že tam měsíčně přistane jen ta částka, kterou si strhnou. Jó, když si vezmu, kolikrát se nám za tu dobu, co máme hypotéku, změnily poměry - několikrát u obou změna zaměstnání, u mě těhotenství, neschopenka, mateřská, rodičák, pak dokonce nějká doba zcela bez jediné koruny příjmu, krátká doba na pracáku… a bance jsem fakt nehlásila nic, jen každej měsíc odcházely peníze.

klobinka
Stálice 73 příspěvků 20.10.18 20:36
@ugluk píše:
Já mám záměrně hypotékovej účet u jiné banky, než kam mi chodí výplata, takže vidí, že tam měsíčně přistane jen ta částka, kterou si strhnou. Jó, když si vezmu, kolikrát se nám za tu dobu, co máme hypotéku, změnily poměry - několikrát u obou změna zaměstnání, u mě těhotenství, neschopenka, mateřská, rodičák, pak dokonce nějká doba zcela bez jediné koruny příjmu, krátká doba na pracáku… a bance jsem fakt nehlásila nic, jen každej měsíc odcházely peníze.

Děkuju, to mě taky zajímalo..pač přemejšlim i o změně zaměstnání jednou, a jen mě zajímalo aby to nějak nezastavili nebo tak.. děkuju ještě jednou :)

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Malý blondýn s černou botou: Má Juncker během konference každou botu jinou?

Na tiskovou konferenci v belgickém Bruselu, kde vystoupil předseda Evropské... číst dále >

Že ho Me Too semele? Ale kdeže! Ronaldo střílí gól za gólem a zřejmě se bude ženit!

Už už to vypadalo, že se kariéra hvězdného fotbalisty Cristiana Ronalda... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >