Mám jako voják u doktora přednost?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.19 13:31
Mám jako voják u doktora přednost?

Ahoj všem. Jsem vojákyně. Momentálně mám dovču a pořezala jsem si ruku tak jsem šla na chíru. Přede mnou asi 20 lidí, já bolesti jak pra.se, sestričkám jsem snad 3× říkala, že to už nevydržim, ty s arogantního pohledem vždy jen přikývly a odešly. Samozřejmě jsem jim říkala, že jsem vojákyně, ignor. Když jsem se cca po hodině dostala na řadu, tak na mě doktorka koukala, proč jsem jako nepřišla dřív, že s tou rukou musíme něco udělat. Když jsem jí řekla, že jsem vojákyně a ukázala vojenskou knížku, tak mi hned řekla, že jsem měla jít přednostně. Ale když jsem to řekla sestřičkám tak těžkej ignor :think: Mají vojáci/vojákyně přednost u doktora? Někdo mi říkal, že by měli mít, někdo zase že ne, tak jak to tedy je? :mrgreen:
Anonym- informace o mně, jinak smazat ;)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Reakce:
rozand
Závislačka 4547 příspěvků 31.07.19 13:33

Obecně ne, pokud nejsi ve vojenské. Každopádně o pořadí rozhoduje doktor.

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1673 příspěvků 31.07.19 13:34

A proč by jako vojákyně měla mít přednost? Asi jedině ve vojenské nemocnici, ale v ostatních zařízeních pro to nevidím důvod. Tak ještě možná kdybys byla zrovna ve službě.

ka2ka
Neúnavná pisatelka 16197 příspěvků 31.07.19 13:34

Přednost budeš mít jen kvůli úrazu, nevidím proč kvůli povolání

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.19 13:35

@rozand Ok, díky ;)

Premek_Orac
Kelišová 5560 příspěvků 31.07.19 13:35

Pokud se nemýlím, tak přednost platí ve vojenských lékařských zařízeních (především ÚVN v Praze a vztahuje se především na plánované zákroky - máš možnost získat předností pořadí na operace).
Ale očekávám, že si spíše civilní zaměstnanec Armády ČR, a tam si nejsem jistý, zda se to vztahuje.
V normálních zařízeních nic o přednosti příslušníků ozbrojených sil nevím.

Petula306
Zasloužilá kecalka 801 příspěvků 31.07.19 13:36

Voják má být tvrďák a vydržet ;)

Tiffany1
Závislačka 4631 příspěvků 31.07.19 13:36

A proč by měl mít voják přednost před ostatními lidmi? O co je vic, nez policajt, hasič atp.? To mají všichni státní zaměstnanci přednost? Nikdy jsem o tom neslyšela a pevně doufám, že u lékaře má rozhodovat závažnost zranění a ne hodnost :mrgreen:. Příjde mi to spíš jako provokace, než seriozni dotaz.
Předpokládám, že výběr povolání byla svobodná volba. Tak na co výhody?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.19 13:37

@Lucka1111 Doktorka řekla, že jsem měla jít přednostně a to jsem byla v civilní :think:

Luucy
Kecalka 165 příspěvků 31.07.19 13:37

Prednost ma spis zavaznost urazu nez povolani

ka2ka
Neúnavná pisatelka 16197 příspěvků 31.07.19 13:38
@Anonymní píše:
@Lucka1111 Doktorka řekla, že jsem měla jít přednostně a to jsem byla v civilní :think:

protože jsi měla úraz a šlo o to jak moc jsi si zranila šlachy atd a né kvůli tvému zelenému mozku ;)

Russet
Neúnavná pisatelka 18244 příspěvků 31.07.19 13:41
@Anonymní píše:
Ahoj všem. Jsem vojákyně. Momentálně mám dovču a pořezala jsem si ruku tak jsem šla na chíru. Přede mnou asi 20 lidí, já bolesti jak pra.se, sestričkám jsem snad 3× říkala, že to už nevydržim, ty s arogantního pohledem vždy jen přikývly a odešly. Samozřejmě jsem jim říkala, že jsem vojákyně, ignor. Když jsem se cca po hodině dostala na řadu, tak na mě doktorka koukala, proč jsem jako nepřišla dřív, že s tou rukou musíme něco udělat. Když jsem jí řekla, že jsem vojákyně a ukázala vojenskou knížku, tak mi hned řekla, že jsem měla jít přednostně. Ale když jsem to řekla sestřičkám tak těžkej ignor :think: Mají vojáci/vojákyně přednost u doktora? Někdo mi říkal, že by měli mít, někdo zase že ne, tak jak to tedy je? :mrgreen:
Anonym- informace o mně, jinak smazat ;)

Ne, nemají, pořadí určuje lékař.

kačka39
Zasloužilá kecalka 561 příspěvků 31.07.19 13:42
@Petula306 píše:
Voják má být tvrďák a vydržet ;)

Samozřejmně, a všechny co jsou po něm pustit dopředu. Jediná vyjímka je, když se chce vrátit po ošetření hned do boje. Pak má přednost :cert:

Mysticlipstick
Ukecaná baba ;) 1394 příspěvků 31.07.19 13:43

V dobe dovolene ses poranila a tvoje povolani na to fakt nema vliv, proc bys mela mit prednost? 8o Doktorka to zrejme myslela tak ze to nevypada hezky a mela si prijit driv, ale to na chire rikaji kazdymu druhymu a na povolani fakt nezalezi :lol:

Tejule
Ukecaná baba ;) 1028 příspěvků 31.07.19 13:43

Příště vyhledej zařízení, kde se na vojáky a vojakyne specializují, bez do UVN a jako voják musíš něco vydržet, kamarád voják šel se zlomenou stehenní kosti 10 km. Tak nebul kvůli porezane ruce - pokud to bylo tak akutní že jsi nemohla čekat příště volej zachranku.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Váš příspěvek
Reklama