Mám ještě šanci se stát zdravotní sestrou?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
5.6.14 21:42

mam jeste sanci se stat zdravotni sestrou?

Ahojky holky chtela bych se zeptat je mi 26 mam vystudovanou skolu zahradnickou s maturitou, v zahradnictvich bych pokracovat nechtela ale moc bych chtela byt zdravotni sestrou je nejaka moznost, kam bych mohla jit studovat nebo uz je pozde a mam smulu? Momentalne jsem na materske diky moc

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1088
5.6.14 21:46

Proč bys nemohla? :) Stačí odhodlání a čas, který budeš věnovat studiu a můžeš, co si jenom přeješ :) Hodně štěstí a držím palec :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21848
5.6.14 21:47

Jasne. Bc na vseobecnou sestru. To si muzes udelat kdykoli. Otazkou je, jestli na to jako uahradnice mas. Nic ve zlym.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11920
5.6.14 21:47

Vystudovat vyšší odbornou školu. Kamarádka 30 let, 3 děti, vystudovaná střední ekonomka a za rok z ní bude zdravotní sestra.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4780
5.6.14 21:51

Zdravotní sestry jsou teď už jen s vysokou. Tak pokud máš maturitu, tak no problem. S chutí do toho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Liz
2054
5.6.14 21:51

No jasně, že jo. Buď si dodělej vyšší odbornou, tuším dva roky, nebo bakaláře. Jedna naše známá studovala ve třiceti čtyři roky dálkově při dvou dětech na porodní asistentku v US a zvládla to. Nutné je odhodlání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6838
5.6.14 21:53

Nikdy není pozdě, je potřeba píle, vytrvalost, inteligence (v úrovni nutné pro dané studium) a peníze (studium je zpoplatněno, pokud už jsi jednou dané úrovně dosáhla; tzn. pokud už máš naturitu jako zahradnice, tak maturitní studium zdr. sestry by sis musela hradit i na státní škole; pokud bys šla na bc. tak bude zdarma)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
72599
5.6.14 21:54

Jak psaly ostatni, mozne to je. Ja pracuji ve zdravotnictvi, ses si jista, ze to chces fakt delat? Vis, co to vsechno obnasi? Nocni sluzby atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Liz
2054
5.6.14 21:55
@blumen píše:
Jak psaly ostatni, mozne to je. Ja pracuji ve zdravotnictvi, ses si jista, ze to chces fakt delat? Vis, co to vsechno obnasi? Nocni sluzby atd.

já jsem zdravotní sestra a ač se to může někomu zdát zvláštní nikdy jsem nelitovala ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
72599
5.6.14 21:57

@Liz to je dobre :-) ja jen, ze to ne kazdemu musi sednout, znam par lidi, co od toho pak utekli a hodne lidi si to nedovede poradne predstavit, no :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49226
5.6.14 21:59
@subsomi píše:
Nikdy není pozdě, je potřeba píle, vytrvalost, inteligence (v úrovni nutné pro dané studium) a peníze (studium je zpoplatněno, pokud už jsi jednou dané úrovně dosáhla; tzn. pokud už máš naturitu jako zahradnice, tak maturitní studium zdr. sestry by sis musela hradit i na státní škole; pokud bys šla na bc. tak bude zdarma)

zdravotní sestra na střední škole nejde… jen zdravotnický asistent..
sestra jen jako Bc či Mgr eventuálně VOŠ

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.6.14 22:00

Diky moc, @blumen mozna nevim co to uplne obnasi ale uz nadtim dlouho premyslim a je to fakt neco co by me bavilo chtela bych to zkusim. Napis mi tedy co to vse obnasi?
@ivašot. tak to je pekne jenom jsem si rikala, jestli pro me osobne neni pozde ale vsem moc dekuji :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
Liz
2054
5.6.14 22:01

@blumen jo jo, taky znám hodně lidí co říkaj, že by to nedali :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4950
5.6.14 22:01

@Liz to já taky nelituji, mám to povolání ráda, ale vím že po rodičáku se 2 malýma dětma ve školce a škole se prostě nemám šanci vrátit do nemocnice na 12h služby pátek, svátek víkend. Budu moc ráda když zůstanu v oboru a seženu nějakou ambulanci či obvoďáka. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49226
5.6.14 22:02
@Anonymní píše:
Diky moc, @blumen mozna nevim co to uplne obnasi ale uz nadtim dlouho premyslim a je to fakt neco co by me bavilo chtela bych to zkusim. Napis mi tedy co to vse obnasi?
@ivašot. tak to je pekne jenom jsem si rikala, jestli pro me osobne neni pozde ale vsem moc dekuji :palec:

mám obavu abys od blumen neslyšela jen negativa - podle toho příspěvku se jeví jako unavená a skeptická

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat