Mám jít na střední nebo na učební obor?

Anonymní
29.3.21 22:39

Mám jít na střední nebo na učebni obor?

Dobrý den, asi to sem úplně nepatří ale nevím si rady, dávala jsem jednu přihlášku na střední a druhou na učební obor. Na ten maturitní obor je docela velká pravděpodobnost že mě vezmou vzhledem k počtu uchazečů, ale vůbec si tím nejsem jistá, přemýšlím jestli na to mám. Na vysvědčení jsem měla 3 z matiky a 3 z češtiny, pak ještě pár trojek, ale zase berte v potaz, že máme hodně přísné učitele a docela náročnou výuku-jak ve škole-tak distančně. Kdybych šla na učební obor tak bych si kdyžtak dodělala určo nástavbu, ale bojím se, že během těch tří let „jednoduchého“ učení se mi nějak „zakrní“ mozek a nebudu schopná se učit. Vím že jsou to hodně obavy dopředu a každé má své plus i minus, ale fakt na to nedokážu přestat myslet. Rozdíl v oborech je minimální, a ve finále budu stejně dělat to zaměstnání, které jde dělat z obou dvou oborů. Ale bojím se, že si o mně budou ostatní myslet, že jsem blbá nebo tak, to nejsem, jen jsem byla trošku trdlo a nevěnovala jsem se tomu na 100% jak bych měla…ale to už holt nenapravím :) no, budu ráda za vaše názory a taaak :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10511
29.3.21 22:41

Pokud se jedná o podobný obor a chceš v něm pracovat v budoucnu, vol střední školu s maturitou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
684
29.3.21 22:58

Pokud budeš chtít být v něčem dobrá, tak na škole ani moc nezáleží, jako na tvé píli. Je mnoho lidí, kteří pracují i mimo svůj obor a práci dělají velmi dobře. Maturita je pochopitelně plusem navíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30459
29.3.21 23:01

Volila bych maturitní obor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16054
29.3.21 23:13

No pokud máš trojky proto, že to flákáš, tak když budeš na škole kde chceš být a nebudeš se flákat, tak budeš mít výrazně lepší výsledky, než když půůjdeš někam kam nechceš, protože ti to připadá jako bezpečnější možnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3315
29.3.21 23:27

Na základce máte náročnou výuku??? A co pak budeš dělat na té střední? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.3.21 23:44
@Serpentini píše:
Na základce máte náročnou výuku??? A co pak budeš dělat na té střední? 8o

Já nemyslela „náročnou“ co se týče učiva, ale jsou tam přísní učitelé, hodně se známkuje a celkově je ten přístup jiný než třeba na základce kde je kamarádka, a učivo na základní škole je přeci všude stejné.. :) Ale to už záleží na jednotlivé střední a základce, jaký je tam přístup atd…myslím, že tím že mám přísnější základku by to mělo být o to jednodušší na střední, kde by ten přístup mohl být mírnější, ale mohu se mýlit :nevim:
Zakladatelka.

• Citovat
  • Nahlásit
572
30.3.21 00:39

No, pro mě základka byla těžší než střední :D na střední jsem měla předměty, které mě zajímaly, na zš si musíš projít základy všeho a vždycky se najde něco, co tě nebaví :D šla bych na střední školu, na učiliště můžeš, pokud ji nebudeš zvládat, přestoupit během prvního pololetí. Pokud se ale budeš učit, myslím že to dáš ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.3.21 01:56
@Online píše:
No, pro mě základka byla těžší než střední :D na střední jsem měla předměty, které mě zajímaly, na zš si musíš projít základy všeho a vždycky se najde něco, co tě nebaví :D šla bych na střední školu, na učiliště můžeš, pokud ji nebudeš zvládat, přestoupit během prvního pololetí. Pokud se ale budeš učit, myslím že to dáš ;)

Tak to slyším ráda, ještě mě napadlo, že kdyby bylo druhé kolo na jednom oboru (přihlášku dalo 15 lidi z 30), tak by mě mohli vzít tam. Nedělají se tam přijímačky (1.kolo, kvůli malému počtu zájemců), akorát teda nesplňuji kritérium o 1 bod, tam nevím nevím, ale pokud se jim hlásilo málo lidí, tak myslím že by mě mohly vzít. Uvidím no :hug: nějak to dopadne :)
Zakladatelka.(o ten obor bych měla zájem, není to jen kvůli tomu, že je tam malý počet uchazečů)

• Citovat
  • Nahlásit
2859
30.3.21 06:50
@Anonymní píše:
Tak to slyším ráda, ještě mě napadlo, že kdyby bylo druhé kolo na jednom oboru (přihlášku dalo 15 lidi z 30), tak by mě mohli vzít tam. Nedělají se tam přijímačky (1.kolo, kvůli malému počtu zájemců), akorát teda nesplňuji kritérium o 1 bod, tam nevím nevím, ale pokud se jim hlásilo málo lidí, tak myslím že by mě mohly vzít. Uvidím no :hug: nějak to dopadne :)
Zakladatelka.(o ten obor bych měla zájem, není to jen kvůli tomu, že je tam malý počet uchazečů)

Ty máš trojku z češtiny? Tak to asi většina místních přispěvatelek měla pětky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.3.21 07:07
@Alriga píše:
Ty máš trojku z češtiny? Tak to asi většina místních přispěvatelek měla pětky.

Z prvního pololetí osmé jsme měla 2(skoro 1), jenže tady z prvního pololetí v 9 jsem měla 3 no.. :zed:
Zakladatelka.

• Citovat
  • Nahlásit
63050
30.3.21 07:10

Zvolila bych maturu, přejít se dá vždycky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21091
30.3.21 07:26

Tak jak píše většina, začni maturitním oborem, kdyby jsi nezvládala, přejít na učiliště můžeš vždycky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5520
30.3.21 07:31
@Alriga píše:
Ty máš trojku z češtiny? Tak to asi většina místních přispěvatelek měla pětky.

Podle způsobu vyjadřování ji nebo jemu bude už více než 25 let. Takže času pilovani češtiny měli dost. :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1841
30.3.21 08:56

Maturitní obor, pokud jsi ženská. Vím, zní to divně, ale s maturitou, pokud jsi z malého města máš pak alespoň víc šancí sehnat práci, až jednou budeš mít děti a vracet se z rodičáku do pracovního procesu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat