Mám koronavir a mám strach prosím poraďte

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
10
2.12.21 07:34

Mám koronavir a mám strach prosím poraďte

Zdravím, mám na vás dotaz, mám koronavir, jsem plně očkovaná, ale není mi dobře, bolí a mám kašel, a na to že jsem očkovaná se vůbec necítím, prosím poraďte mi jak se rozveselit, rozptýlit abych na to nemyslela, jsem hrozně v úzkosti a ve stresu, že se mi to zhorší, že skončím v nemocnici mám fakt extrémní strach, co mám dělat, prosím poraďte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
23
2.12.21 07:45

Ahoj, hlavně buď v klidu. Panika je to nejhorší, co potřebuješ. Nechci tady rozpoutávat zas nějakou diskusi na tohle téma, ale spousta lidí to projde jen jako nachlazení nebo chřipku. V nemocnici skončí opravdu málokdo.
Tak si udělej doma pohodu, hlavně spi a odpočívej, doplň vitamíny, hodně pij. Zkoukni seriály, přečti si knížku, zabav se.
Bude to v pohodě, uvidíš. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7765
2.12.21 07:46
@Annoonnyym píše:
Zdravím, mám na vás dotaz, mám koronavir, jsem plně očkovaná, ale není mi dobře, bolí a mám kašel, a na to že jsem očkovaná se vůbec necítím, prosím poraďte mi jak se rozveselit, rozptýlit abych na to nemyslela, jsem hrozně v úzkosti a ve stresu, že se mi to zhorší, že skončím v nemocnici mám fakt extrémní strach, co mám dělat, prosím poraďte.

Jestli se tady chceš rozptylovat trollením, tak si nezačala úplně nejlépe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1684
2.12.21 07:48

Jestli nemusíš pracovat, tak si pusť si nějaký seriál na Netflixu. :) Taky si můžeš čas od času měřit saturaci kyslíkem, to mají všechny smart hodinky, třeba tě to uklidní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.12.21 07:56

Taky jsem doma zrovna s koronou a už mi skoro nic není! Jsem též očkovaná a průběh jako při obyčejné chřipce!
Syn měl taky a tomu bylo špatně jeden den!
Takže klid.

• Citovat
  • Nahlásit
759
2.12.21 07:59

A máš doma někoho, kdo by ti pomohl / zavolal pomoc, kdyby bylo potřeba? Nebo někoho, komu zavolat? Pokud ano, myslím, že se není čeho bát - asi bych se s někým domluvila (pokud bych bydlela sama), že v případě zhoršení má být na pohotovosti - ale jen pro svůj klid. S největší pravděpodobností to nebude vůbec potřeba. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
2.12.21 08:03

@levandule23 ano, mám někoho doma

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
312
2.12.21 08:07

Ježiš buď v klidu, naše rodina si tím prošla a děti vůbec nic a manžel jen rýma a kašel.

Využij toho, že se můžeš 14 dní pořádně vyspat, pusť si Netflix a cucej celaskon.

Nejsi tam sama, tak kdyby se ti to zhoršilo, tak mu dáš vědět. Hlavně klid!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27958
2.12.21 08:50

Snaž se využít času pozitivně. V předvánočním čase toho je, co můžeš dělat a na co koukat i z postele. Odpočívej a nestresuj se zbytečně.
My jsme měli covid na jaře, neočkovani. Že máme covid se potvrdilo po týdnu nemoci. Prvních 5 dní mě ani nenapadlo, že to je covid, takže jsme se nestihli stresovat. Léčili jsme se doma, léky byly, čaj a odpočinek ( co to šlo, se třemi dětmi doma). Manžel nakonec dostal i nějaké léky. A vyhrabával se z toho dýl. Ale žádná tragédie se nekonala, a negativním myšlením a strachem si to akorát privolas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4428
2.12.21 09:04

Mysli na to, ze ti bude za chvilku lip a pak ti zbyde jeste volny cas, ktery se ted pred Vanoci hodi. Upeces cukrovi, zabalis darky, udelas vyzdobu vse pekne v klidu. Ted uz muzes online koukat na darky, ktere ti chybi, vybirat recepty, vyspat se do zasoby. Vem si paralen, krasne na to pomaha. Me taky bohate stacil, kdyz jsem mela Covid a to jsem nebyla ani ockovana, protoze to jeste ockovani nebylo pro zdrave lidi. Pust si nejaky pozitivni vanocni film a odpocivej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8334
2.12.21 09:08

Z toho množství nakažených jen málokdo končí v nemocnici, před tím bys měla být chráněná očkováním. Že ti není dobře, no, tak jsi nemocná. Před dvěma lety by sis řekla kruci, mám chřipku nebo nějakou hnusnou virózu, lupla by sis prášek na bolest hlavy, udělala si čaj a odpočívala. Nechci covid zlehčovat, ale čím víc budeš stresovat a zaměřovat se na tento konkrétní vir jako na zabijáka, tím to bude horší. Spi, odpočívej, poslouchej hudbu nebo si něco přečti, jestli na to budeš mít náladu. Nejspíš se z toho zase brzy dostaneš. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25941
2.12.21 09:16

Jak píší ostatní, válej se, odpočívej, zkoukni pár filmů nebo třeba uštepuj ponožky pod stromek ;)

Obecně se radí vyšší dávky déčka, céčka, já osobně ráda při virozach cibulový sirup, zázvor, ovoce. Kvalitně jíst, dobře pít.
Neboj se, v nemocnici sice lidé končí, ale v tom množství nakažených je to relativně nízké procento, tak neházej flintu do žita, ju?
Navíc jsi očkovaná, můžeš očekávat slabší průběh ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36657
2.12.21 09:39
@Annoonnyym píše:

Jestli jsi očkovaná, tak ti statisticky nic hrozného nehrozí :nevim:
Prostě máš virózu, bude ti pár dní blbě a pak dobře.
A vyjdeš z toho s hybridní imunitou a pokud se mrcha zase nezmění (což za hlasitého pláče „ale vy jste nám slibovali, že“ klidně může), tak už si na tebe nepřijde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat