Reklama

Mám málo mléka, když neodstříkám?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Celeste97
Zasloužilá kecalka 658 příspěvků 17.03.18 22:51
Mám málo mléka když neodstříkám?

Ahoj.Chci se zeptat je možné že mám málo mléka když odstříkám dohromady z obou prsou 40ml? Dcera mi při kojení trochu zlobí, a prsa se mi vůbec nenalévají. Po celé noci kdy spí třeba 10 hodin je nemám vůbec nalitá:nevim: Malé jsou 4 měsíce. Děkuji.

Reklama

Reakce:

Fjodorka
Extra třída :D 11214 příspěvků 17.03.18 23:00

Ne, nijak to nesouvisí. Mléka se při dodržení pár zásad tvoří přesně tolik, kolik je potřeba. Odstříkat přitom nemusíte ani kapku.

Patie
Ukecaná baba ;) 2461 příspěvků 1 inzerát 17.03.18 23:00

Ahoj, po takhle dlouhé pauze by mi prsa asi praskla, ale to hlavně od té doby, co se dcera kojí prakticky pořád, i v noci. Kde je poptávka, je i nabídka.
Kolik odsaješ nic nevypovídá o množství mléka, já dlouho dobu neodstříkala nic (myslím doopravdy nic, jen pár kapek). S kojením jsme docela bojovali, hlavně kolem 3m, ale vydržela jsem a teď už je to v pohodě. Prsa se mi nalívala jen v porodnici :)

Fjodorka
Extra třída :D 11214 příspěvků 17.03.18 23:09

Ale tedy 10 hodin spánku u takhle malého kojeného dítěte je trochu zvláštní. Dáváte mu dudlíky, lahve apod.?

svatecnice
Kelišová 5998 příspěvků 17.03.18 23:10

@Fjodorka proč zvláštní? Pokud spí celou noc, proč ne

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15633 příspěvků 17.03.18 23:15
@svatecnice píše:
@Fjodorka proč zvláštní? Pokud spí celou noc, proč ne

ptž malé mimčo má malý žaudek, který nepojme mlíka na celu noc. Navíc to není dobré z pohledu zachování kojení, ptž kojící hormony se vyplavují hlavně v noci. Takže nočním kojením se stimuluje tvorba MM nejvíc.
K úvodní otázce - nesouvisí to. Kojenecká pusinka sáním stimuluje bradavku, odstříkávání rukou je opruz ;)

Agneth
Ukecaná baba ;) 1266 příspěvků 17.03.18 23:36

@Fjodorka Zvláštní možná, ale ne nemozne. Mě všechny 3 deti od narození spaly v noci bezne 8 hodin, přibraly ukazkove a s množstvím mléka jsem nikdy problém neměla. ;)
Nejstarší dceru jsem na ruzne rady zkoušela v noci budit - žádný efekt to nemělo, byla vzdy tak ospala, že během kojení usínala a stejně nic nevypila.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15633 příspěvků 17.03.18 23:40
@Agneth píše:
@Fjodorka Zvláštní možná, ale ne nemozne. Mě všechny 3 deti od narození spaly v noci bezne 8 hodin, přibraly ukazkove a s množstvím mléka jsem nikdy problém neměla. ;)
Nejstarší dceru jsem na ruzne rady zkoušela v noci budit - žádný efekt to nemělo, byla vzdy tak ospala, že během kojení usínala a stejně nic nevypila.

na jednu stranu závidím, na druhou - nepukly ti prsa? Mě stačilo, když děcka přešvilhy tříhodinový interval, a prsa nalitá a bolavá. Většinou jsme je budila, to fakt nešlo.

Agneth
Ukecaná baba ;) 1266 příspěvků 17.03.18 23:49

@pe-terka Ne ne, prsa si zvykla a po par tydnech se nočnímu výpadku přizpůsobila. Krize byla jen asi první 2 měsíce, ale to i přes den. :mrgreen:

Henrietusa
Nováček 8 příspěvků 17.03.18 23:52

Měla jsem taky málo mléka. Malej vždy večer brečel a chtěl víc. Kolem 2 měsíce. Tak jsem po každém kojení odstrikavala a když se nebudil v noci tak jsem taky odsavala a zamrazila nebo mu to dala z flašky, když bylo málo. Nahrivala prsa pred kojenim, pila 2-3× denně kojící čaje a caro. Bylo to náročné, ale zvladli jsme to a po 14 dnech bylo po problému. Množství mléka bylo různé.
Ale spi ti dost dlouho 10 hodin. Já bych jí dala i v noci. Po kojení je spokojená? Držím palce!!

Fjodorka
Extra třída :D 11214 příspěvků 18.03.18 00:26

@Agneth Rozhodně nepíšu, že by to bylo nemožné. Ale pravděpodobně za tím často bývá třeba dudlík a často tím klesá produkce mléka, neb mléko se nejlépe tvoří právě nočním kojením.
Ale nikde jsem nepsala, že by to nebylo možné, nebo že to automaticky znamená konec kojení.

rena621
Ukecaná baba ;) 1212 příspěvků 18.03.18 00:33
@Celeste97 píše:
Ahoj.Chci se zeptat je možné že mám málo mléka když odstříkám dohromady z obou prsou 40ml? Dcera mi při kojení trochu zlobí, a prsa se mi vůbec nenalévají. Po celé noci kdy spí třeba 10 hodin je nemám vůbec nalitá:nevim: Malé jsou 4 měsíce. Děkuji.

Nemas malo mleka. Ale kdyz nebudes dodrzovat pitny rezim mleko pak pujde pomalu. Pepermint a Mata muze znizit tvorbu mleka. No kdyby bylo malo mleka ver ze malinka Ti 10h spat nebude :palec: Delas vsechno spravne a bud rada ze nejsou nalita Ja ze zacatku trpela kuli tomu.

Jahudka82
Ukecaná baba ;) 2031 příspěvků 18.03.18 05:34
@Agneth píše:
Mne deti kolem toho 3.mesice byly schopny tu osmicku, nekdy i 9h výjimečně dat taky… oba pribirali v te dobe dobre, takze jsem nebudila a uzivala si to ;) Prsa se samozrejme po takove dobe nalily, tak jsem rucne odstrikla do ulevy, jinak by chudak dite dostalo pěknou sprchu a ani mne to nebylo prijemne. Nebo takovou tou jednoduchou pistovou odsavackou, kdyz uz to bylo opravdu bolestivé odstrikavat rukou. Mne jednou, kdyz mala spala pres den snad 6 nebo 7 hodin, prso uplne nateklo, bolelo, vylitla mi i teplota a dalo mi hodne prace to rozmasirovat, z toho uz by se ani nenapila…navíc jsem mela zrovna spoustu prace, takze se mi i hodilo, ze spala, ale jen to trochu povolilo, sla jsem ji po tech asi 6 hodinach vzbudit, abych nedostala zanet - toho jsem se v tu chvili bala jak cert krize. Co bych pak za 2-3 dalsi mesice dala za aspon 4-6 hod.spaní v kuse…najednou se od cca 4 mes. zacal ten interval zkracovat, a ted treba v 6 mes. vstavam co 2-3 hod., ale to uz ji zas taky pokazde nejde jen o jidlo - hlad nekdy ani nema, proste se budí, takze dostane napít max.2× za noc po tech 4hod.min., urcite ne kazde 2h, ale ma teda dudlik, aby nebudila starsiho s tátou. Prsa mam nekdy pocit, ze jsou plnejsi, nekdy skoro prázdný, az se leknu, ze mliko doslo, ale vzdy si neco vytahne, mliko se udela, az kdyz zacne pit, to uplne citim, jak se mi nalijou obe prsa kolikrát zaroven, a uz ma i prikrmy. Ty pak s tvorbou mlíka muzou taky zahybat.
Starsimu jsem se nejdriv bala dudlik davat (a to mu ho strcili uz v porodnici, coz me mírně šokovalo, ted s malou se sestricka ptala, jestli ho mame, kdyz ji vezla na nejake vysetreni), takze si ve vysledku udelal dudlik ze me nebo si cucal palec. To uz je snad lepsi ten dudel… ;) :mrgreen:
@Fjodorka píše:
@Agneth Rozhodně nepíšu, že by to bylo nemožné. Ale pravděpodobně za tím často bývá třeba dudlík a často tím klesá produkce mléka, neb mléko se nejlépe tvoří právě nočním kojením.
Ale nikde jsem nepsala, že by to nebylo možné, nebo že to automaticky znamená konec kojení.

Emisis
Ukecaná baba ;) 1661 příspěvků 18.03.18 07:51

Je to mýtus. Mléko se tvoří podle potřeb ditete, takže zřejmě vypije vše a nic neodstrikas. Já teda syna kojila přes dva roky a taky nic neodstrikala, odsavackou to šlo velice těžko. A měl nadstandartni přírůstky. A u půlroční dcery mi to taky nejde a kojim.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

Justin Bieber vypadá jako Macaulay Culkin, když byl na drogách

Kanadský zpěvák, který je momentálně na výletě v Londýně se svojí snoubenkou... číst dále >

Zemřel herec Milan Šimáček (†56). Zřejmě ho zabila rakovina jater

Během pondělní noci zemřel herec Milan Šimáček (†56), známý z filmů Černí... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Reklama