Mám měkka prsa a miminko už toho tolik nevypije co dřív.

20.9.21 10:19

Mám mekka prsa a miminko už toho tolik nevypije co dřív.

Ahoj holky, mám 2 měsíční holčičku narozenou o 5 týdnu dříve. V porodnici jsem měla tolik mléka, že jsem nevěděla co stim. Je plně kojena, ale od minulého tydne mi prsa změkla a už se vůbec nenalivaji, zkusila jsem homeopatika, piskavici i benedikt a bez účinku. Vypije max 50ml. Dříve vypila v klidu i 100ml, když ji to tam teklo “zadarmo”. Při kojeni prsa musím mackat, aby se vůbec napila. Jsem z toho už vyčerpána. Bojim se, ze skončíme na dokrmovani UM, ale vzhledem k tomu, ze je predcasna, tak ji o to víc chci dopřát to nejlepší :zed:
Děkuji za všechny rady :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25334
20.9.21 10:28

A jinak prospiva normálně? Ono je normální, že se tvorba mléka ustálí a prsa se přestanou nalejvat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.9.21 10:31
@Kriss Tina píše:
A jinak prospiva normálně? Ono je normální, že se tvorba mléka ustálí a prsa se přestanou nalejvat.

Ano, zatím prospívá normálně

Příspěvek upraven 20.09.21 v 10:34

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.9.21 10:33

Ano, zatím přibírá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27359
20.9.21 10:38

To je normální, že se prsa přestanou nalévat. Přece by jsi nechtěla mít celé kojení takové oteklé balóny. A přestala bych vážit, pokud je dítě spokojené a přibývá. Akorát se tím stresuješ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2447
20.9.21 10:42

Pokud nemá hlad a prospívá, tak se nic neděje, kdyby ji to nestačilo, tak je pro ni nejlepší ne kojení, ale dostatek mléka a je jedno jestli mateřskýho nebo UM, takže koj dokud to půjde a když to nepůjde, svět se kvůli tomu nezboří ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15249
20.9.21 11:11
@Angeeliika píše:
Ahoj holky, mám 2 měsíční holčičku narozenou o 5 týdnu dříve. V porodnici jsem měla tolik mléka, že jsem nevěděla co stim. Je plně kojena, ale od minulého tydne mi prsa změkla a už se vůbec nenalivaji, zkusila jsem homeopatika, piskavici i benedikt a bez účinku. Vypije max 50ml. Dříve vypila v klidu i 100ml, když ji to tam teklo “zadarmo”. Při kojeni prsa musím mackat, aby se vůbec napila. Jsem z toho už vyčerpána. Bojim se, ze skončíme na dokrmovani UM, ale vzhledem k tomu, ze je predcasna, tak ji o to víc chci dopřát to nejlepší :zed:
Děkuji za všechny rady :srdce:

Pokud mas takhle pekne rozkojeno, tak bys byla dost rarita, pokud by ti najednou zmizelo mleko.

To co se deje je uplne normalni, tvorba mleka se stabilizuje, prsa uz se nenalivaji, miminko pije daleko kratsi dobu.

Byt tebou, prestanu s tim vazenim, akorat se vystresujes a zablokujes.
Koj jak mala potrebuje a nech to byt, zadne UM nepotrebujes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54348
20.9.21 11:38

To je zcela běžný stav, zpočátku se prsa nalijí na maximum a mléka je přebytek, ale velmi orientačně koncem šestinedělí se tělo přizpůsobí potřebám dítěte. Tyhle dotazy jsou tu na denním pořádku (zrovna včera večer jeden) a ano, i se stavem „pocitově mám prsa prázdná“ se dá kojit i roky a dítě z toho dokáže prospívat. Nevážit, jen kontrolovat počůraný plíny a na pravidelných prohlídkách přírůstky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54348
20.9.21 11:41

Včerejší diskuze: https://www.emimino.cz/…leko-440722/
Mně se u obou dětí přestala prsa nalévat kolem 7. týdne, obě jsem plně kojila do půl roku, částečně pak první do 1,5, druhé do 2,5 roku. A výrazně nalitá prsa jsem měa jenom tehdy, když jsem musela několik kojení vynechat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
285
20.9.21 12:27

V klidu, mléka máš určitě dost. :palec: Mně se prsa nikdy nenalila a to už koním 11 měsíců.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1858
20.9.21 13:01

Mám trimesicni holčičku a od cca těch dvou měsíců se mi taky přestaly nalivat prsa. Je to normální. Pokud přibírá, má dost pocuranych plen a nepláče hlady, tak bych s vykaslala i na to vážení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat