Mám menší příjem než manžel

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Nika55
Povídálka 12 příspěvků 14.10.14 14:47
Mám menší příjem než manžel (nebo jsem/budu dé

Ahoj, tak jak to vidíte vy. Máte nějaké zkušenosti. Jsem typ člověka, který bere téměř vše (téměř znamená, že si rozmyslím práci ve strojírenství, kde se pracuje s břemeny o váze 10 kg a normy za dvanáctihodinovou směnu je 800-1000 ks). Přeci jen si myslím, člověk nemá v práci umřít nebo si přivodit zdravotní problémy (pokud nezaložil svůj výdělek na soudních sporech o trvalých následcích)…jak ale „překonat“ vlastní hrdost v domácnosti? Mám vyšší vzdělání než manžel, ale on má lepší (vůbec nějakou momentálně) práci, jak se mám chovat, když nyní jsou to opravdu „jeho“ peníze, když chceme něco většího koupit, někam ject normálně žít? Nechci neustále říkat „ne“ nemáme na to/nemám na to (samozřejmě, že na to máme/mám, jsou zde finační rezervy, ale nikdo nevidí do budoucnosti a nemůže vědět, jak dlouho s nimi člověk bude muset vystačit)…mám ho se svými pocity zatěžovat, nebo to hrát jako loterii?…děkuji za vaše názory, občas mne to tak přepadne a potřebuji si o tom promluvit, nerada jsem někomu na obtíž včetně manžela..

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
sissi79
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.14 14:53

Vy si nejste rovni? Musis se ho otat jestli smus chodit do prace? Nebo nechapu…

marmelada78
Závislačka 3158 příspěvků 14.10.14 14:53

Já jsem to nepochopila promin :oops: Na co se ptáš?

petru80
Kecalka 354 příspěvků 14.10.14 14:54

Já to také nechapu

petru80

Já to také nechapu

petru80

Já to také nechapu

petru80

Já to také nechapu

petru80

Já to také nechapu

Emilie
Generální žvanilka 20518 příspěvků 14.10.14 14:54

Myslíš tím, že on „přinesl domů“ vyšší výplatu, tudíž tě zatěžuje, zda o jejich osudu by měl rozhodovat on?

Když je matka na MD nebo RD, tak skoro vždy je to chlap, kdo přinese domů víc. A kdyby měl chlap uvažovat takhle, t. j. jsou to moje peníze, tak si já koupím mobil, kolo, propiju je, tak asi matka se místo plín a sunaru a prášku na praní půjde pást, ne?

petru80

Já to také nechapu

brumdinka
Nadpozemská drbna 25409 příspěvků 14.10.14 14:54

:think: tak nějak nevím co bys chtěla slyšet - ano taky mám větší vzdělání než manžel přesto momentálně mám míň peněz než on a zřejmě ještě nějakou dobu mít budu a takovýhle pocity teda nemám…finance máme odjakživa společné a bud´ na něco je nebo holt neni…

Aries6
Generální žvanilka 22144 příspěvků 3 inzeráty 14.10.14 14:55

@Nika55 Asi úplně nerozumím, je to tak zmateně napsané. My od začátku všechno probíráme spolu, co jsme se vzali a máme děti, nedělíme peníze na moje a tvoje. Koupí se prostě, co je zrovna potřeba.

Samamama
Kelišová 5483 příspěvků 14.10.14 14:56

Přečetla jsem dvakrát a pořád nechápu otázku, možná je chyba na mém přijímači :lol:. Proč jsi doma, jen proto, žes na chvíli přišla o práci, nebo hodláš být v domácnosti dlouhodobě? Komu vadí, že máte jen „manželovy“ peníze, tobě, nebo i jemu?

mrnousekjaninka
Závislačka 4601 příspěvků 14.10.14 14:56

Tak to snad záleží na tom, jak to máte doma nastevený ne? Nás nikdy nenapadlo řešit moje peníze, tvoje peníze. Prostě jsou naše. Dohromady se zaplatí bydlení, jídlo, spoření… a co zbyde s tím opět dohromady pracujem. Neumím si představit, že by manžel chtěl někam třeba na víkend jet a já bych řekla ne, nemůžu nemám na to. Buď máme peníze na to, aby se zaplatil výlet pro oba nebo vymyslíme něco jinýho… :nevim: pochybuju, že budete mít jednou práci, kde budete vydělávat úplně stejný peníze abyste si byly „rovní“

Samamama
Kelišová 5483 příspěvků 14.10.14 14:57

Aá, tak chyba bude přeci jen jinde než u mě, nechápou i jiní :mrgreen: (někdo dokonce vícekrát :lol: ).

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Články z Expres.cz

Doktor Švarc z Ordinace na lovu: Zounar sbalil sympatickou psycholožku!

Herec Martin Zounar (51), který září v seriálu Ordinace v růžové zahradě coby... číst dále >

Matka utýraného chlapečka Simona je opět těhotná. Informaci potvrdila tyranova sestra

V sobotu to byl přesně měsíc od chvíle, co byl v Lounech utýrán ani ne... číst dále >