Mám mít výčitky, že chci jenom jedno dítě?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
7.1.22 07:10

Mám mít výčitky, že chci jenom jedno dítě?

Maminky, jdu si pro názor. Je mi 34 let, máme ročního chlapečka, už ve 3 mésicich jsme strávili nějakou dobu v Motole na dost vážné operaci. Já jsem děti nikdy nechtěla, změnilo se to až když jsem potkala manžela, měla jsem to štěstí, že jsem brzy po snažení otěhotněla, těhotenství také nebylo úplně bez komplikací. Teď doma řešíme, co druhé dítě. Já jsem takhle spokojená, manžel by chtěl minimálně děti dvě, klidně tři, ale já mám strach, že by dítě mohlo být postižené, nebo bylo nemocné atd, leželi jsme 14 dnů na neurochirurgii a co jsem tam viděla za miminka, hrůza, opravdu to ve mně zanechalo stopy.

Skončilo to včera tak, že se na mě manžel naštval se slovy, že kdyby to věděl, udělal si dítě s někým jiným, pak se za to omluvil. A takhle ta konverzace vždy vygraduje.

Manžel odjíždí do práce o půl 8 a vrací se kolem páté, syn ho zbožňuje, tatínek je ten, kdo si s ním hodinu a půl hraje než jde spát a dělá srandy. Spíme se synem sami, aby se manžel do práce vyspal, synovi rostou zoubky, i bez nich velmi špatně spal, no žádná novinka pro novopečené maminky, že? Přijde mi, že to manžel vidí prostě tak, že bude mít další dítě jen na hraní… Neříkám o víkendech mi hodně pomáhá, alw je z toho pak unavený, úplně to na něm vidím…

Tak nevím jak z toho ven… Jsem opravdu tak sobecká máma, že nechci druhé dítě?

Manželova sestra má děti tři, ale to je šílenost, jsou nevychovane, ona nic nestíhá, věčně hysterická…

Prosím o anonym.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10493
7.1.22 07:17

No možná by muž měl být sám s dítětem alespoň měsíc…myslím že pak by pochopil.On se do toho prostě nedokáže úplně vžít. Dokazu se do tebe vžít. Pokud nechceš druhé dítě tak ho neměj protože se budeš převážně starat zase ty. Pikud chce chlap druhé ať s ním zůstane pak doma on…a užije si to!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1174
7.1.22 07:22

@Annabela11 presne! chce dalsi dite? fajn, ale do prace bude chodit zena, at si to tatinek vyzkousi na rodicaku :) k zakladatelce - myslim, ze s tebou triskaji hormony takhle kratce po porodu, spolu s tim co jsi videla v nemocnici ani jiny nazor mit nemuzes - promluvte si znovu za pul roku, za rok o dalsim diteti…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1484
7.1.22 07:22

Ahoj, já také už druhé nechci. Nechci být znovu tehotna, rodit. Po porodu měla dcera problémy, tehotenstvi bylo pro mě náročné. Bojím se, aby další dítě nemělo stejné nebo větší problémy. Navíc si myslím, že bych se dceři nemohla věnovat tak, jako teď.
Manžel by nechtěl na rodičovskou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23052
7.1.22 07:30

Naprosto tě chápu, také jsem zůstala plánovaně u jednoho. Akorát že u nás ani manžel jiné nechtěl, nedovedu si představit, že by mě do toho tlačil. Ale vy o tom mluvíte hrozně brzy, mít doma roční dítě a plánovat druhé je za mě šílenost. Dej tomu víc času, až bude synek větší a ty se hodíš trochu do klidu. Navrhla bych kompromis, že to zkusite třeba za 3-4 roky, do té doby tě nebude manžel do ničeho tlačit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.1.22 07:34

Holky, on by manžel na rodicak prý moc rád! Ale on vůbec neví, o čem je řeč… Je to dost velký bordelar, takový životní pohodar, no ten by se zbláznil. Kdybych nekojila, syna mu na dva dny nechám at si to užije a třeba mě pochopí…

• Citovat
  • Nahlásit
370
7.1.22 07:35

@terien jenže je mi 34, proto to manžel řeší tak brzy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11881
7.1.22 07:36

@Annabela11 @llida já přemýšlím, jestli jste ten příspěvek vůbec četly. :roll: jasně píše, že manžel se stará jak každý den po práci, tak i o víkendech. Ale však pohoda. Však on si přece chodí odpočinout do práce co? :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1619
7.1.22 07:37

My mame take jedno dote, chteli jsme to oba.
Jak pisou holky, ja bych to ted jeste neresila. Snazila se nechavat tatinka vic doma samotnyho s ditetem, aby vedel, ze to neni leharo mit dite.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11881
7.1.22 07:38
@Anonymní píše:
Holky, on by manžel na rodicak prý moc rád! Ale on vůbec neví, o čem je řeč… Je to dost velký bordelar, takový životní pohodar, no ten by se zbláznil. Kdybych nekojila, syna mu na dva dny nechám at si to užije a třeba mě pochopí…

Ne. Že to dělá jinak než ty, tak neznamená automaticky, že je to špatně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23052
7.1.22 07:40
@Mamca_1234 píše:
@terien jenže je mi 34, proto to manžel řeší tak brzy…

Ale dítě zvládneš i za tři roky. Jako natlačit tě do dalšího mimina, když se na to absolutně necítíš a nechceš ho je trochu mimo, ne? Právě proto mi to přijde rozumný kompromis, ty druhé dítě nezavrhneš a jestli příroda dovolí, to už není v tvé moci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.1.22 07:41

@Cenarius no takhle, když mě syn špatny den, třeba zoubky, tak je z toho manžel úplně naprosto vyřízený… A někdy je opravdu v pondělí rád, že jde do prace! :))

• Citovat
  • Nahlásit
17665
7.1.22 07:41
@Cenarius píše:
Ne. Že to dělá jinak než ty, tak neznamená automaticky, že je to špatně.

A proc mu má vyhovět ona, kdyz on ji vyhovet nechce? Patová situace. A je opravdu jiné se k diteti vracet a pomoc, nez s nim byt 24/7. Ono tehotenstvi, porod, strach, kdyz byly v nemocnici opravdu není sranda. A navíc mateřská láska je obrovský pouto, a kdyz se narodí miminko, tak tezko zena od nej odejde do prace. Z mnoha duvodu. Napr kojení, atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16756
7.1.22 07:47
@Anonymní píše:

Treba by se nezblaznil :nevim:.
Musel by to zvladnout, stejne, jako ted ty.
Ty si dokazes predstavit, ze bys mu miminko nechala a sla do prace…?

Zkuste to ted nechat a znovu to resit za rok, budete oba moudrejsi.

Příspěvek upraven 07.01.22 v 07:48

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11881
7.1.22 07:47
@chelsinka1988 píše:
A proc mu má vyhovět ona, kdyz on ji vyhovet nechce? Patová situace. A je opravdu jiné se k diteti vracet a pomoc, nez s nim byt 24/7. Ono tehotenstvi, porod, strach, kdyz byly v nemocnici opravdu není sranda. A navíc mateřská láska je obrovský pouto, a kdyz se narodí miminko, tak tezko zena od nej odejde do prace. Z mnoha duvodu. Napr kojení, atd.

Ale já nic takovýho nepsal. :nevim: nevím tedy proč s tím reaguješ na mě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat