Mám mu navrhnout, aby u mě bydlel?

Anonymní
29.10.20 13:29

Mám mu navrhnout, aby u mě bydlel?

Ahoj, obracím se na vás s prosbou o názor :)
Mám necelé 4 měsíce nového partnera. Vše se vyvíjí dobře, neměli jsme zatím žádný problém nebo konflikt, je nám spolu moc fajn. On má svůj byt ve vedlejším městě, já mám za pár korun pronajatý byt od města. Z praktických důvodů jsme od začátku trávili čas spíše u mě a teď je situace taková, že on už je u mě druhý týden v kuse každý den, má u mě část svých věcí, přesunul sem i převážnou část svých domácích zásob (vinotéku :D trvanlivé věci a tak) a prostě se u mě celkem zabydlel.
Vůbec mi to nevadí, naopak, jsem ráda, jen teď přemýšlím, jestli otevřít téma „opravdického“ společného bydlení? A vyřešit, zda opravdu budeme trvale u mě a druhý byt třeba pronajmeme, nebo jak se zařídíme… nebo jestli ještě počkat a nechat to na něm?
V podstatě mi ta situace ani nevadí tak, jak je, spíš si říkám, jestli na to třeba nečeká, že mu to nabídnu, přece jen je to moje území a on je spíše takový tichý, nesmělý a slušný, co na mě nechce dělat invazi :D na druhou stranu jsme spolu chvíli a nerada bych vyvíjela nějaký nátlak, že chci všechno a hned.
Mně je 29, jemu 41.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
859
29.10.20 13:32

Podle mě je brzo, aby po 4 měsících rušil svůj byt, zvlášť když je mu 41..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60894
29.10.20 13:36

Po 4 měsících ani omylem :think: navíc když je mu, kolik mu je :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
483
29.10.20 13:38

Ja v tom problem nevidim, jste uz dost stari na spolecne bydleni a aspon se driv ukaze, jestli si lezete na nervy nebo ne…
my jsme s manzelem zacali zit po pul roce, spousta lidi se tvarila, ze je to moc brzo… ale
proc? stejne jsme spolu travili vsechen cas a akorat se kazdej den jeden z nas vlacel
s taskou veci k tomu druhymu… zbytecnej najem navic a spolecne souziti je fakt ten nejlepsi reality check :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3924
29.10.20 13:45

Nechala bych to tak jak to je. 4 měsíce je málo na takové rozhodnutí. Jestli je ti takto v ve vztahu dobře, tak pokračuj a uvidíš. Pokud vás netlačí peníze, tak proč to dělat hned oficiálně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8483
29.10.20 13:46

Tak to normalne proberte a uvidis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2307
29.10.20 13:48

Nadhodit to můžeš, ale nečekej, že pustí svůj byt. V tomhle věku bude určitě chtít mít i to své zázemí. A hlavně po 4 měsících nemůže počítat s tim, že spolu zůstanete a měl by se mít kam vrátit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.10.20 14:11

@berusa.m Po praktické stránce nás netlačí nic…

Tak asi ještě počkám, děkuji za názory. :)

• Citovat
  • Nahlásit
234
29.10.20 14:13

Normálně bych řekla, že jo, jen mě trochu zarazil ten jeho věk… :think: to je jediné, co mě přimělo se zamyslet, ale proč ne :nevim: jen bych ten jeho byt ještě minimálně pár měsíců nepronajímala a nechala ho jako záložnu, kam ho popř. vyhostit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1284
29.10.20 14:25

Nechala bych to vyhnít, ať se to samo posune, kam má. Pokud u tebe bydlet až do nového roku bez návratu do svého bytu, možná bych nadhodila téma, zda druhý být nepronajmout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23694
29.10.20 14:33

Tak jestli si nejsi úplně jistá, tak můžeš ještě měsíc dva počkat. „Aby se neřeklo“ :D Stejně u tebe víceméně je, tak si dáte takovou zkoušku nanečisto.

Já s přítelem začala bydlet cca po půl roce, když sme si řekli, že je u mě stejně pečenej vařenej, tak na co platit druhej nájem (a mě se trochu odlehčí, když mi přidá půlku na můj). Klíč od bytu dostal asi po těch čtyřech měsících, v té době už u mě občas pobýval i když jsem já byla zrovna v práci.
teď trochu s odstupem se tuhle smál, jestli sem se nebála ho po celkem krátký známosti takhle nechat fungovat v mém bytě…sem mu odpověděla, že ani né, že u mě stejně není co ukrást a kdyby jo, tak vím, kde pracuje a našla bych si ho :jazyk: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Já si říkám, že v určitým věku už člověk nemusí pořád o všem přemýšlet jako o výrobě atomové bomby, prostě si tak nějak žít v poklidu a ono sa to nějak vyvine ;)
Je fakt, že u nás to asi v tom začátku urychlil i ten fakt, že byl covid a ani jednomu z nás se moc nechtělo trajdat po městě tam a zpět.

Zakladatelko, hele, nic horšího, než že mu za měsíc řekneš, že to takhle asi nepůjde a ať ti vrátí klíče, se nestane… ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7039
29.10.20 14:44

Ahoj zakladatelko,
pokud se váš vztah vyvíjí dobře, stejně už spolu bydlíte, tak proč ne. Čím dříve zjistíte, jestli si vyhovíte při životě v jedné domácnosti, tím lépe.
Jen tedy pozor na administrativu - píšeš, že jsi v městském bytě, tzn. měla bys nahlásit, že jej užívají dvě osoby (partner jako spolubydlící). Jinak se vystavuješ riziku třeba až výpovědi.
Pokud někde dokládáš příjmy domácnosti, tak nevím, jestli by to nemělo vliv i na toto.
O partnerově bytu píšeš, že by jej třeba pronajímal. Je v jeho vlastnictví, aby jej mohl pronajímat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2088
29.10.20 14:52
@Anonymní píše:
Ahoj, obracím se na vás s prosbou o názor :)
Mám necelé 4 měsíce nového partnera. Vše se vyvíjí dobře, neměli jsme zatím žádný problém nebo konflikt, je nám spolu moc fajn. On má svůj byt ve vedlejším městě, já mám za pár korun pronajatý byt od města. Z praktických důvodů jsme od začátku trávili čas spíše u mě a teď je situace taková, že on už je u mě druhý týden v kuse každý den, má u mě část svých věcí, přesunul sem i převážnou část svých domácích zásob (vinotéku :D trvanlivé věci a tak) a prostě se u mě celkem zabydlel.
Vůbec mi to nevadí, naopak, jsem ráda, jen teď přemýšlím, jestli otevřít téma „opravdického“ společného bydlení? A vyřešit, zda opravdu budeme trvale u mě a druhý byt třeba pronajmeme, nebo jak se zařídíme… nebo jestli ještě počkat a nechat to na něm?
V podstatě mi ta situace ani nevadí tak, jak je, spíš si říkám, jestli na to třeba nečeká, že mu to nabídnu, přece jen je to moje území a on je spíše takový tichý, nesmělý a slušný, co na mě nechce dělat invazi :D na druhou stranu jsme spolu chvíli a nerada bych vyvíjela nějaký nátlak, že chci všechno a hned.
Mně je 29, jemu 41.

Podle mě je to brzo sestěhovávat se po 4 měs.
Mě osobně by se nelíbilo, kdyby se mi takhle po tak krátké době nakvartýroval do bytu.
Ale každý to má jinak. Někdo začne společně bydlet po dvou měsících a divné mu to nepřijde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.10.20 15:07

@Mar__tanka1983 Díky za zkušenost. Klíče od bytu už pár týdnů má. Jinak my o sobě víme už pár let, byli jsme párkrát v kontaktu pracovně a naše sociální bubliny se částečně překrývají, takže nemám obavy, že by mi tam něco zlumpačil :D Ale asi to udělám, jak píšeš. Ještě to chvíli nechám a pokud bude vše ok, asi to navrhnu, abychom to nějak vyřešili oficiálně, částečně i kvůli tomu, co píše @Premek_Orac, abych měla čisté svědomí i z hlediska administrativy. Jinak Přemku ano, byt je v jeho vlastnictví.

• Citovat
  • Nahlásit
891
29.10.20 17:56

Mas na to tak 3 mesice. Myslim, ze v obecnim byte to tak je. Ze po 3 mesicich ho musis prihlasit na urade, ze tam bude bydlet. Do te doby je to jen navsteva. Takze ja bych pockala. Aspon uvidis, jestli se ma sam k nejakemu prispivani a nakupu potravin, pripadne veci do bytu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama