Dva dotazy - kreslící program, pracovní smlouva při RD

4132
15.4.10 17:05

Mám na Vás dva dotazy - poradí někdo??

Ahoj holky, mám takové dva dotazy, které jsou z úplně jiného těsta, tak snad se na mě nebudete moc zlobit a poradíte. Prosím, prosím. Smutně koukám. (proč nemáme smutně koukajícího smajlíka :mrgreen: )

Tak DOTAZ ČÍSLO 1) kde na netu stáhnout něco jako photo shop, ale free? Zkoušela jsem kámoše gůgla, ale nic kloudnýho jsem nenašla.

A teď DOTAZ ČÍSLO 2) nastupuji do práce a nechci přijít o rodičák musím pracovat na dohodu o provedení práce nebo můžu mít normální regulérní smlouvu?

Nezlobte se, vím, že se vyptávám jak káča, ale když vy mi vždy tak hezky poradíte. :kytka: :kytka: :kytka: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15672
15.4.10 17:13

ad 1. něco takového? http://www.loonapix.com/cz
ad 2. podstatné je jen aby dítě nechodilo do školky nebo jeslí víc jak 5× měsíčně (do 3 let) nebo max 4h denně (do 4 let)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13684
15.4.10 17:16

tak k dotazu č. 1: zkus www.slunecnice.cz. tady jsou k dispozici ke stažení programy jak úplně volně, tak i zkušební programy na omezenou dobu.

ad 2: rodičovský příspěvek se dostává podle toho, jestli pečuješ o dítě enbo ne. do 3 let věku ho můžeš dát do veřejného hlídacího zařízení (státní jesle) max na 5 dní v měsíci, od 3 do 4 let je to buď 5 dní v měsíci a nebo max 4 hodiny denně ve školce. dávají se pak formuláře s potvrzením na sociálku (aspoň to takto bylo ještě loni, tak snad letos nezměnili zákony:-) ). jinak je úplně jedno na jakou „smlouvu“ pracuješ. opravdu se to řeší podle hlídání dětí. POkud pracuješ víc a dáváš dítě do soukromé školky/jeslí nebo chůvě, je to sociálce jedno a bere to, jako bys o dítě pečovala sama. pak je to ale v jiných cenových relacích…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1027
15.4.10 17:27

Ahoj,
jen jdu náhodou kolem.. ad2) to jsem mimo. Ale ad1), před asi rokem jsem měla novej notebook a chtěla tam od známýho a profíka taky poradit pořádný programy. A doporučil GIMP, např. http://www.gimp.cz/. Je to už nějaký čas, ale snad to doporučení platí. Já s tím žádné velké vylomeniny nedělám, ale určitě jdou… tak je to asi taky jedna z možností :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4132
15.4.10 17:32

Nozu, jak myslíš v jiných cenových relacích, jakože mi ten rodičák sníží? Já mám na hlídání chůvu, resp. o žádné velké hlídání nejde asi jedenáct dní v měsíci pár hodin denně, ale pracovat budu převážně doma na počítači a za celkem vysoký plat, ale stejně bych ráda, abych mohla chůvu hradit právě z toho příspěvku a moje výplata nám zůstávala, ať se můžem přestěhovat z našeho nula plus dveře. :think: :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15672
15.4.10 17:35

Beckie. rodičák ti nesníží. Podle mě byla tou jinou cenovou relací myšlena cena soukromých jeslí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29592
15.4.10 17:38

Beckie,rodičák Ti nesníží.Podstatné je to,aby dítě nechodilo do školky nebo jeslí víc jak 5dní měsíčně do 3 let..
Pokud zajistíš hlídání dítěte,i celodenní,jinou,zletilou osobou,bere se to,jako by ses starala sama.A je jedno,jestli je to babička nebo placená chůva.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1853
15.4.10 17:39

A ještě poznámka -ono sociálku zajímá jestli dáváš dítě do soukr.školky(je jedno jestli je státní nebo soukromá -dítě tam může legálně být jen na několik hodin v měsíci,když zároven pobíráš příspěvek )rozdíl je jen v tom ,že soukromé školky to nehlásí, ač by měly -to jenom pro uplnost :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13684
15.4.10 17:44

beckie, přesně tak. měla jsem na mysli, že to je drahé ;-) o rodičák určitě nejde. ten zůstane.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4132
15.4.10 17:45

Joo, já jen že teď půjdu za účetní řešit smlouvu, tak jsem chtěla vědět, jestli ji mám poprosit o dohodu o provedení práce a pracovat vlastně jako brigádník, nebo můžu mít normální plnohodnotnou pracovní smlouvu.
Děkuju moc moc :kytka: :kytka: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15672
15.4.10 17:52

S těmi soukromými jeslemi je to složitější. Záleží, jako co jsou vedené. Pokud jako hlídací služba, tak se nepočítají jako jesle. Pokud jako výchovně vzdělávací zařízení, tak se jako jesle berou a platí tam to omezení. Jestli hlásí nebo ne, to je asi jedno, já vím, že na to chodí dost kontroly, takže já bych neriskovala. Kamarádka to řešila vloni, tak si to zjišťovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2804
15.4.10 19:46
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13684
15.4.10 20:17

beckie, určitě si nech udělat klasickou pracovní smlouvu ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4132
15.4.10 20:19

Děkuji moc moc všem za rady. A Lulu za odkaz na Gimp, teď u toho sedím a vypadá to, že asi ještě dlouho budu sedět, dobrý prográmek. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18312
15.4.10 20:21

Beckie, zkus se rozhlídnout na www.zoner.cz, oni mají od svých produktů i bezplatné verze, co jsou jen za registraci.

Tak trochu kopu teď za svoje mužstvo - oni jsou to totiž Brňáci… :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama