Mám naději na lásku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Nick41
Nováček 4 příspěvky 16.07.19 22:39
Mám naději na lásku?

Zdravím chtěl bych požádat o radu mě a mě podobným a dát sem tohle téma i když jsem kluk. Před půl rokem jsem tady dával příspěvek jak se cítím sám, ztracený, že mi ujel vlak a dali jste mi dobré rady a povzbuzení.

Před půl rokem až ve 22 letech jsem započal nějakou cestu ke zlepšení, začal zkoušet nové věci, už netrávím vůbec žádný čas u televize, u porna, na sociálních sítích apod… dělám různé kurzy, zajímám se o seberozvoj, sebepoznání, svádění, už mi nedělá vůbec žádný problém jít a oslovit nějakou holku.

Nicméně stále jsem více či méně nešťastný, občas prokrastinuji nebo mám pocit že mě nic nebaví a nic nemá cenu. Základní příčiny proč nejsem šťastný jsou asi: nemám moc kamarádů a nikdo si se mnou nepíše, nemám a neměl jsem holku ani uspokojené své mužské potřeby, a vůbec nezapadám do žádných kolektivů i když jsou tam třeba samí přátelští lidé.

Říkal jsem si, že tyto všechny příčiny mají asi stejného jmenovatele. Totiž že nejsem zábavný, nevyzařuje ze mě energie, měl bych být uvolněnější a umět si ze sebe a ze všeho udělat srandu.

Celé roky jsem svoje problémy řešil tak že jsem se stále více uzavíral do komfortní zóny, a o nic se nepokoušel a nic nezkazil, ale je důležité si se začátku projí těmi neúspěchy a poučit se z nich, ale já se neměl z čeho poučit když jsem se ani nepokusil. Tímto jsem si hodně ublížil a přijde mi že mám obrovský deficit jak s holkama tak v ostatních věcech.

Seknul jsem teď ve 3. ročníku s vysokou, protože mě vůbec nebavilo co jsem studoval, nedařilo se mi, a žádné štěstí by mi to stejně nepřineslo.

Umím si celkem živě představit, že když se nezlepší tenhle stav, tak se určitě neprosadím a nebude mě bavit práce kterou chci dělat a třeba mě tam ani nevezmou…

Udělám cokoliv co je čestné a legální abych se zbavil té depky a byl v pohodě…

Reakce:
Leviatan
Závislačka 3177 příspěvků 16.07.19 22:50

Zajdi si k psychologovi :wink: nemyslím si že bys neměl přátelé a holku kvůli tomu že nejsi zábavný. Asi si nepoznal správne lidi. Třeba nevíš jak na to. A hlavně nikdo se nechce kamarádit s Hromádkou neštěstí. Holku si najdeš neboj. A kamarády také. Dělej co že baví a najdeš lidí podobné zapálené. Ale musíš být aktivní ne sedět a čekat až to přijde. Určitě máš spoustu zkušeností a zajímavých zážitků o kterých můžeš mluvit. Držím palce.

Ou
Echt Kelišová 8545 příspěvků 17.07.19 00:35

Vstup do psychoterapie a srovnej se sám se sebou. Dokud to neuděláš, tak nic z vnějšku nebude fungovat dlouhodobě.

Je možné, že se v průběhu zjistí, že bude potřeba přidat k tomu i antidepresiva, ale pokud si z nicnedělání zvládl vylézt a fungovat smysluplněji, tak nemusí být nezbytná.

Pan Svobodomyslny
Povídálka 28 příspěvků 17.07.19 09:13

Ty hledas nekoho, kdo Te podepre a spravi. Holky ale vetsinou hledaji nekoho, o koho se naopak muzou oprit.

Dej si studenou sprchu a dej se dohromady, pak pujde vsechno samo.
Zkus se nekde realizovat, i kdybys treba mel odjet na nejaku cas do zahranici.

Nebo vyhledejlekarskou pomoc.

Psisuchar
Kecalka 184 příspěvků 17.07.19 12:29

Určitě doporučuju psychologa nebo nějakou psychoterapii. Podlé mého i moc nad vším přemýšlíš. To že jsi negativista a nic tě netěší (ano chápu, jsi v situaci kdy nějak nejde mít radost), tak to lidi nějakým způsobem vycítí i když jim to neřekneš. A pokud člověk nemá rád sám sebe, tak nemůže čekat lásku od druhých. Je to celé o sebevědomí, lásce k sobě samému, přijetí sám sebe takový jaký jsi, uvědomit si své klady a nekoukat jen na své zápory a upozorňovat na to okolí. Pokud tohle člověk nemá ani trošku v sobě, nemůže to čekat od druhých.

Psisuchar
Kecalka 184 příspěvků 17.07.19 12:39

Začni už jen tím, že se pochválíš za to co pro sebe děláš. Že už nesedíš jen doma, nelituješ se, zkoušíš nové věci.

LAlezane
Ukecaná baba ;) 1309 příspěvků 17.07.19 15:20

Napíšu to jak tatar, ale vezmu to od podlahy:
Mít vztah znamená s někým trávit čas. Spousta vztahů, přátelských i partnerských, stojí na tom, že je těm lidem spolu dobře. (Skromná osobní teorie.)
Jenže lidi jsou z principu zvířátka, a to „je nám dobře“ má určitá pravidla, nebo spíš podmínky.

  • funguje povídání. Prostě sorry, žádnej vztah nemůže stát na tom, že spolu budete hodiny a dny šťastně mlčet.
  • zafunguje důvěra, intimita… prostě naskočí věci, které nejsou úplně samozřejmé u obyčejného přátelství. Tohle je trochu úvahová odbočka, protože to zásadní je, že klíčem ke spoustě věcí je humor. Smích sbližuje, a s humorem se dá říct a zvládnout i to, co realisticky nebo ublíženě lidi odradí.


Pokud nemáš tyhle dvě věci - plus pak samozřejmě nějakou vzájemnou přitažlivost s konkrétním člověkem - jsi docela v háji. Prostě z toho principu, že svět se plnej starostí a lidi je strašně dobře s někým, kdo dělá jejich život hezčí. Nepotřebuješ nepřebernou zásobu kanadskejch fórků, ale být vřelá, otevřená a usměvavá osoba otevírá cestu k ostatním lidem.

Mimochodem… je to možná jen dojem, ale celý příspěvek je „já, já, já“. Vztah je z principu starost o druhého. Bacha na to.

Každopádně, tohle možná beru moc osobně, ale já jako ženská nechci chodit se seberozvojem. Chci fajn, vyrovnanýho chlapa, preferovaně klidnýho, který mě bude umět rozesmát a podržet.
Neříkám, že se máš změnit, protože u některých povahových rysů to prostě moc nejde, pokud si člověk nemá vyloženě hrát na úplně jinou osobnost… a to je na nic.
Ale pravdou je, že minimálně z tvého psaní mi přijde, že by ses měl obrátit „ven“. Neřešit jen sebe, ale začít se starat o druhé, všímat si druhých… naučit se s nimi normálně povídat. Co je za problém na větě „jak se máš“? ;) Když ji nebudeš brát jako tupou frázi, ale jako upřímnej zájem, tak pochopíš, že na NIC na světě lidi nenachytáš tak snadno, jako na to, aby se rozkecali sami o sobě :D Většina z nás řeší primárně vlastní existenci, povídání o sobě je nevyčerpatelnej zdroj témat :lol: Když z toho neuděláš výslech, ale citlivej lidskej zájem, rozkecáš skoro kohokoliv ;)

A na závěr - neshazuj se. Nejsi první ani poslední v téhle situaci… nejen jako chlap, ale věř tomu, že jsou i takové holky. Jen to každý nemá napsané na čele, samozřejmě…
Jen chci říct, že tohle není důvod si pěstovat mindráky a obavy. Neznamená to, že nenarazíš na krávu, která se ti nevysměje, ale rozhodně můžeš narazit i na holku, která z toho nebude dělat žádnou vědu a neuvidí to jako problém. To už je na tobě, aby sis to vyselektoval během seznamování ;) Většinou empatičtí lidé jsou prostě empatičtí v každé situaci, od toho se můžeš celkem spolehlivě odpíchnout. :mavam:

Jinak na to, abys byl kosmonautem, už máš sice asi pozdě, ale na vztahy není pozdě nikdy… Z okolí můžu dosvědčit 80 - 95 let :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Co je tvých třiadvacet, prosím tě… objektivně jsi tak v první pětině období, kdy lidi intimně žijou, takže proč by sis měl myslet, že ti ujel vlak? ;)
Naopak… udělej co jde, aby sis to neříkal i po těch zbylých pětinách :mrgreen:
A pamatuj… je to blbá hláška z filmu, ale platí… dokud jdeš, tak žiješ. I zkoušet je lepší než rezignovat. Už jen to nevzdat se a jít s kůží na trh a riskovat je obrovská odvaha… bez ohledu na to, kolik máš za sebou mizerných let a z jakého důvodu.
Odepsat se jen pro pár „zmeškaných“ let je strašný zbabělství… Nic tím nezískáš, jen ztrácíš víc a víc. Je jedno, jestl začneš v pětadvaceti, třiceti nebo čtyřiceti, ale vyhraješ jedině když opravdu začneš. Ne že by to bylo snadný, ale to víš sám… Ale taky je jen na tobě, jestli tu mizérii ukončíš, nebo ne.

Držím palce, aby se objevila nějaká veselá, příjemná a holka a trochu tě vtáhla do života… kde kytky voněj a třiadvacetiletý kluci myslej jen na sex, a ne na seberozvoj a psychoterapeuty :D
Začni žít, udělej to pro sebe. :hug: :mavam:

Kačus82
Kelišová 6887 příspěvků 17.07.19 15:59

@LAlezane jeee, to je dobry :potlesk: ja taky nechci chodit se seberozvojem :) a ještě bych doporucila na jutub prednasky Jeronyma Klimese pro studenty o seznamovani, tam je tipu habakuk

paveld1
Nováček 6 příspěvků 17.07.19 19:42

Kámo seš na tom spatne já mám 25 a nejde mi to se seznámit. Poradili tady někomu ať jezdí na akce Brontosaurus, že je tam hodně holek. Tak jsem s nima jel na 2 akce jedna na 3 dny tam jsem se pokusil seznámit s jednou holkou, ta se se mnou potom odmítla sejít, i když mi ve vlaku když jsem jeli z akce řekla, že mě ráda uvidí. Teď na další akci co byla na dva týdny (obětoval jsem celou dovolenou v práci), a byli tam všechny holky zadaný. Jedna co měla nefunkční vztah, tak jsem byl v její blízkosti a zkoušel ji zbalit, ale jeden 35 letej blbeček ji nabaloval taky a nechytal jsem ji jak ona masiruje jeho a pak ona ležela na břiše s rozeploou podprsenkou a to hovado ji masiruje. Pak sme se pretahovali o její pozornost a mě se to zhnusilo. Rozbrecel jsem se a od te doby mám deprese a myslím na sebevraždu. Tobě radim seznam se co nejdřív oslovuj holky na ulici pokud máš ještě čas pokud si nenajdeš holku do 25 let znamená, že ji nebudeš mít NIKDY!!!

Nick41
Nováček 4 příspěvky 18.07.19 00:10

@paveld1
jo já nemám 25 ale vypadám tak na 30… Holky oslovuju docela často, je to daleko větší šance se seznamit než kdybych to nedělal nebo byl jen na seznamkách který nestojí za nic a nebo to tam asi neumím, a někdy výjimečně se i stane že udělám na holku při oslovení docela dobrej dojem, jenže pak třeba na 1. rande to vymizí jelikož jak píšu necítím se úplně šťastně a nemám tu zábavu a ona třeba čeká někoho trochu jinýho…
Nicméně to je bullshit co píšeš že do 25 jinak nikdy, ale bohužel tě trochu chápu. Je to těžký si pomoct, zatím je to otevřené a bude nutné dosáhnout nemožného, ale má to určitě cenu… Nevzdám to a ty taky né…

DustInTheWind
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 18.07.19 00:43
@paveld1 píše:
Kámo seš na tom spatne já mám 25 a nejde mi to se seznámit. Poradili tady někomu ať jezdí na akce Brontosaurus, že je tam hodně holek. Tak jsem s nima jel na 2 akce jedna na 3 dny tam jsem se pokusil seznámit s jednou holkou, ta se se mnou potom odmítla sejít, i když mi ve vlaku když jsem jeli z akce řekla, že mě ráda uvidí. Teď na další akci co byla na dva týdny (obětoval jsem celou dovolenou v práci), a byli tam všechny holky zadaný. Jedna co měla nefunkční vztah, tak jsem byl v její blízkosti a zkoušel ji zbalit, ale jeden 35 letej blbeček ji nabaloval taky a nechytal jsem ji jak ona masiruje jeho a pak ona ležela na břiše s rozeploou podprsenkou a to hovado ji masiruje. Pak sme se pretahovali o její pozornost a mě se to zhnusilo.Rozbrecel jsem se a od te doby mám deprese a myslím na sebevraždu. Tobě radim seznam se co nejdřív oslovuj holky na ulici pokud máš ještě čas pokud si nenajdeš holku do 25 let znamená, že ji nebudeš mít NIKDY!!!

Neber to jako urážku, ale sorry, co to má znamenat? :zed:

Uznávám, že je mi o dvacet let víc, svět se mění, ale vyrostl jsem zhruba na „chlap brečí jen na pohřbu blízké osoby a případně když ho bolí zuby“. To se myslím nezměnilo.

Do pr.dele, co děláš na akci, na kterou obětuješ dovolenou jen kvůli možnosti se seznámit?
To tě tam nic jiného nezajímalo?

Jezdi tam, kde chceš být kvůli tomu, co se tam děje, ne jenom to, že tam možná snad bude nějaká volná dívka nebo žena. :zed:

Myslím, že zrovna tobě jsem to někde jinde psal - najdi si v čem jsi dobrý a dělej to co nejlíp.

Naber z toho sebevědomí, srovnej se se sebou, kdo jsi a co chceš.

pe-terka
Generální žvanilka 20009 příspěvků 18.07.19 00:46
@paveld1 píše:
Kámo seš na tom spatne já mám 25 a nejde mi to se seznámit. Poradili tady někomu ať jezdí na akce Brontosaurus, že je tam hodně holek. Tak jsem s nima jel na 2 akce jedna na 3 dny tam jsem se pokusil seznámit s jednou holkou, ta se se mnou potom odmítla sejít, i když mi ve vlaku když jsem jeli z akce řekla, že mě ráda uvidí. Teď na další akci co byla na dva týdny (obětoval jsem celou dovolenou v práci), a byli tam všechny holky zadaný. Jedna co měla nefunkční vztah, tak jsem byl v její blízkosti a zkoušel ji zbalit, ale jeden 35 letej blbeček ji nabaloval taky a nechytal jsem ji jak ona masiruje jeho a pak ona ležela na břiše s rozeploou podprsenkou a to hovado ji masiruje. Pak sme se pretahovali o její pozornost a mě se to zhnusilo. Rozbrecel jsem se a od te doby mám deprese a myslím na sebevraždu. Tobě radim seznam se co nejdřív oslovuj holky na ulici pokud máš ještě čas pokud si nenajdeš holku do 25 let znamená, že ji nebudeš mít NIKDY!!!

No ty musíš jít na dračku, rozenej optimista 8o

paveld1
Nováček 6 příspěvků 21.07.19 12:49
@DustInTheWind píše:
Neber to jako urážku, ale sorry, co to má znamenat? :zed:

Uznávám, že je mi o dvacet let víc, svět se mění, ale vyrostl jsem zhruba na „chlap brečí jen na pohřbu blízké osoby a případně když ho bolí zuby“. To se myslím nezměnilo.

Do pr.dele, co děláš na akci, na kterou obětuješ dovolenou jen kvůli možnosti se seznámit?
To tě tam nic jiného nezajímalo?

Jezdi tam, kde chceš být kvůli tomu, co se tam děje, ne jenom to, že tam možná snad bude nějaká volná dívka nebo žena. :zed:

Myslím, že zrovna tobě jsem to někde jinde psal - najdi si v čem jsi dobrý a dělej to co nejlíp.

Naber z toho sebevědomí, srovnej se se sebou, kdo jsi a co chceš.

a k čemu mi to bude, když budu něco dělat a nebudou tam holky na seznámení?

DustInTheWind
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 21.07.19 13:26
@paveld1 píše:
a k čemu mi to bude, když budu něco dělat a nebudou tam holky na seznámení?

tvl, tak to jsi mě dostal 8o

Na co ztrácet čas být někým a něčím.

To je pak opravdu k ničemu, pokud stojíš o ženskou, která bere cokoliv, a sám taky bereš cokoliv.

mývalova žena
Kecalka 152 příspěvků 21.07.19 16:56

Bych se tady snažila psát nějaký moudra, ale ty jseš docela ztracenej případ, takže pěkně polopaticky a hlavně biologicky: každá zdravá živá bytost chce prioritně přežít. To znamená nechce umřít, chce mít nějaký úkryt, potřebuje vodu a chce se nažrat…jakmile má něčeho dostatek, většinou se ani nemůže rozmnožovat, zejména samice ne. Pud rozmnožit se, potažmo sex, jde ruku v ruce s tím, ale až na druhé koleji. Když pak dojde na lámání chleba, rozmnožujou se hlavně ty, který mají všeho dost, jelikož ti jsou nejvíc vyrovnaní a nejsilnější…anebo dostatečně drzí. Ty nesplňuješ ani jednu podmínku, promiň. Holky nesnesou zoufalce. Holky nechtějí někoho, kdo si někoho hledá, jen aby někoho měl a že si neštrejch nedejbože žijou ve strachu, aby ho náhodou ta těžce ulovená samice neopustila.
Třeba tato reakce

@paveld1 píše:
a k čemu mi to bude, když budu něco dělat a nebudou tam holky na seznámení?

ta mi jen potvrzuje to, co jsme napsala víš. Máš mít práci a zázemí proto, abys žil jako člověk. Dále se v něčem rozvíjel, i kdyby to bylo třeba čutání do mičudy a jednou do měsíce turnaj s vaší horní dolní, to je jedno. Ale uspokojíš svoje živočišný potřeby (bez sexu) + se utaháš, někde se realizuješ, přijdeš mezi jiný myšlenky a lidi a to tě hodí do klidu. Nemusíš být krásnej, abys holku zaujal, ale musíš znát svojí cenu a být vyrovnanej (nebo to dobře nakamuflovat, ale to je majstrštych a stejně z toho kolikrát vyleze prů. er.

Necejtit se dobře sám se sebou znamená do budoucna pro případný vztah průšvih taky.

Takže přesuň do středobodu svýho vesmíru sebe (samozřejmě s mírou) a ne přehršel vag. ín okolo tebe. Ona se časem nějaká kopretinka najde. A vůbec se neboj se ptát přes známý, jestli někde nějaká nechřadne, hledat si partnera není nic ponižujícího, i touto cestou ne. A na nějakej ten moderní seberozvoj se vyprdni, stejně ti neprospívá, život se musíš naučit žít, ne ho vyčíst z nějakých naučných knih, který beztak dost často píšou lidi, který mají problém sami se sebou.

Váš příspěvek
Reklama