Reklama

Mám nárok na dovolenou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Triminka
Kecalka 220 příspěvků 01.01.18 10:57
Mám nárok na dovolenou? Poradte

Chtěla bych se vás zeptat. 16 října sem nastoupila do nové práce s tím ze mi tvrdili ze za každých cca 21 dni odpracovaných mám 1 dovolenou. V prosinci sem na vyplatnici měla 5 dni dovoleny. Jelikož dělám v obchodě tak před Vánoci volno nebylo ze se údajně cerpa až v lednu. Chodila sem jim na přesčasy protože jim odešli lidi a rada bych si udělala taky nějaký prodloužení víkend s dětmi a odpocinula od práce proto se ptam, chtels bych na 19 ledna dovolenou alespoň na 1 blby den pokud to zítra oznamim dopředu mám na to nárok nebo ne? Když bývala kolegyně co tam dělala mi říkala ze si vždy vybírali v lednu a pak léto chápu ze v lednu tam budu 3 měsíc ale tolik prescasu co tam mám nemá nikdo takže by mohly ocenit i snahu ale teď nemají moc lidi všichni jim odchází ale to přeci není můj problém ne?

Reklama

Reakce:

Adinal
Kelišová 6469 příspěvků 01.01.18 11:05

@Triminka Dovolenou určuje zaměstnavatel. Takže čerpání dovolené ti povolit nemusí.

Triminka
Kecalka 220 příspěvků 01.01.18 11:12

@Adinal ani neplacenou?

Adinal
Kelišová 6469 příspěvků 01.01.18 11:14

@Triminka Ani placenou dovolenou, ani neplacené volno.
Tím neříkám, že ti dovolenou neschválí, jen že ji schválit nemusí.
Příp. se s ním můžeš domluvit, že chceš za přesčas náhradní volno.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62889 příspěvků 3 inzeráty 01.01.18 11:15
@Triminka píše:
@Adinal ani neplacenou?

Ne, ani neplacenou… ale povětšinou bývá v obchodě ten leden volnější, takže bych slušně požádala, že bys potřebovala na toho 19. dovolenou a jestli ti ji dají.

Triminka
Kecalka 220 příspěvků 01.01.18 12:10

@j.a.n.i1 a mohou se zeptat na důvod nebo jim je do toho prd?

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62889 příspěvků 3 inzeráty 01.01.18 12:17

@Triminka Tak na důvod se samozřejmě zeptat mohou… ty jim můžeš odpovědět, že je jim do toho prd, ale pak tu dovolenou těžko dostaneš. Pochop, že se potřebuješ dohodnout a ne si něco vynucovat…

Danulinka16
Ukecaná baba ;) 2337 příspěvků 01.01.18 13:45

Tak pokud je to slušný zaměstnavatel, tak nevidím důvod, proč by ti ji nedal, samozřejmě v případě, že je dostatek personálu. Jinak já si naštěstí nemusím, ale ani nedovedu představit, že bych se takhle musela doprošovat dovolený, u nás jsou měsíc dopředu požadavky a nikdy se mi nestalo, že by nám nevyhověla.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >