Mám nárok na dovolenou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Triminka
Kecalka 209 příspěvků 01.01.18 10:57
Mám nárok na dovolenou? Poradte

Chtěla bych se vás zeptat. 16 října sem nastoupila do nové práce s tím ze mi tvrdili ze za každých cca 21 dni odpracovaných mám 1 dovolenou. V prosinci sem na vyplatnici měla 5 dni dovoleny. Jelikož dělám v obchodě tak před Vánoci volno nebylo ze se údajně cerpa až v lednu. Chodila sem jim na přesčasy protože jim odešli lidi a rada bych si udělala taky nějaký prodloužení víkend s dětmi a odpocinula od práce proto se ptam, chtels bych na 19 ledna dovolenou alespoň na 1 blby den pokud to zítra oznamim dopředu mám na to nárok nebo ne? Když bývala kolegyně co tam dělala mi říkala ze si vždy vybírali v lednu a pak léto chápu ze v lednu tam budu 3 měsíc ale tolik prescasu co tam mám nemá nikdo takže by mohly ocenit i snahu ale teď nemají moc lidi všichni jim odchází ale to přeci není můj problém ne?

Reklama

Reakce:

Adinal
Kelišová 6467 příspěvků 01.01.18 11:05

@Triminka Dovolenou určuje zaměstnavatel. Takže čerpání dovolené ti povolit nemusí.

Triminka
Kecalka 209 příspěvků 01.01.18 11:12

@Adinal ani neplacenou?

Adinal
Kelišová 6467 příspěvků 01.01.18 11:14

@Triminka Ani placenou dovolenou, ani neplacené volno.
Tím neříkám, že ti dovolenou neschválí, jen že ji schválit nemusí.
Příp. se s ním můžeš domluvit, že chceš za přesčas náhradní volno.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 61949 příspěvků 3 inzeráty 01.01.18 11:15
@Triminka píše:
@Adinal ani neplacenou?

Ne, ani neplacenou… ale povětšinou bývá v obchodě ten leden volnější, takže bych slušně požádala, že bys potřebovala na toho 19. dovolenou a jestli ti ji dají.

Triminka
Kecalka 209 příspěvků 01.01.18 12:10

@j.a.n.i1 a mohou se zeptat na důvod nebo jim je do toho prd?

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 61949 příspěvků 3 inzeráty 01.01.18 12:17

@Triminka Tak na důvod se samozřejmě zeptat mohou… ty jim můžeš odpovědět, že je jim do toho prd, ale pak tu dovolenou těžko dostaneš. Pochop, že se potřebuješ dohodnout a ne si něco vynucovat…

Danulinka16
Ukecaná baba ;) 2267 příspěvků 01.01.18 13:45

Tak pokud je to slušný zaměstnavatel, tak nevidím důvod, proč by ti ji nedal, samozřejmě v případě, že je dostatek personálu. Jinak já si naštěstí nemusím, ale ani nedovedu představit, že bych se takhle musela doprošovat dovolený, u nás jsou měsíc dopředu požadavky a nikdy se mi nestalo, že by nám nevyhověla.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Vondráčková se uzavřela do sebe. Jaké jsou teď její plány a co bude dělat?

Prožívá nejhorší období svého života a projevuje se to na její psychice.... číst dále >

Slunce, seno, bikiny a krajka: Ochotská pálí ostrými, kdo bude její cíl?

Je to přesně pět let, co Michaela Ochotská (33) dala výpověď na Nově a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Reklama