Mam nárok na mateřskou? 2017

5.6.17 10:09

Mam nárok na mateřskou ? 2017

Holky od 24.11 sem na neschopence ( rizikové těhotenství ) k 10.3 mi skončil pracovní poměr. Neschopenku stále normálně pobíram. Odděleny mam cca tři roky… mam nárok na mateřskou?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5.6.17 10:14

@vodnarka2013 ano mas narok :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.6.17 10:16

@Včelička992 já si pravé říkala ze když už mi skončil pracovní poměr k tomu 10.3… tak jestli kuli tomu o to nepřijdu i když sem na neschopence…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.6.17 10:18

@vodnarka2013 i kdyz jsi byla na neschopence, tak jsi stale mela zamestnavatele a navic existuje ochranna lhuta po skonceni pracovniho pomeru, ktera je 180 dni tusim. Byvalemu tamestnavateli tedy jeste musis odevzdat vyplneny papir na materskou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.6.17 10:19

@Včelička992 moc děkuji :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7775
5.6.17 10:22

Pokud nastoupíš na PPM v ochranné lhůtě, tak nárok máš. Ochranná lhůta se počítá od konce pracovního poměru do nástupu na PPM 6-8 týdnů před porodem a je tak dlouhá jako poslední zaměstnání, max. 180 dnů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.6.17 10:23

@vodnarka2013 jeste se zeptam v jakem jsi mesici? Ale myslim, ze by ses mela vejit do te ochranne lhuty tech 180 dni, kdyz uz jsi tehotna od listopadu asi a materska je 6 tydnu pred porodem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.6.17 10:31

@Včelička992
Jsem v 35. Týdnu… příští tyden Du na kontrolu a měla bych tedy dostat papíry kuli mateřské. ????

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7775
6.6.17 11:02

@vodnarka2013 Papíry k PPM jsi měla dostat už dřív, vzhledem k tomu, že se začíná čerpat 6-8 týdnů před porodem. A lékař ti měl ukončit neschopenku. Takže to s ním vyřeš co nejdřív.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.6.17 11:03

@Lendeš jj, pravda. Zarid si to co nejdrive :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
114
7.8.17 18:44

Ahojda, ráda bych oživila tuto diskuzi svým dotazem. Také jsem v těhotenství na neschopence, s tím, že mi mezitím skončila smlouva, jen s tím rozdílem, že o dost dřív, takže nevím, jestli se vejdu do ochranné lhůty. Smlouva mi skončila 31.května, dva dny předtím jsem se hodila marod. Termín porodu mám až 9.ledna. Pokud by se počítalo, že na mateřskou mohu nastoupit 8 týdnů před porodem, tak by to mělo dát, ovšem pokud musí ochranná lhůta platit ještě 6 týdnů před porodem, tak mi to asi o den nedá, a já právě nevím, jestli těch 6 musí ještě platit. No, snad někdo poradí. Je to hodně hraniční. Děkuji předem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7775
7.8.17 22:47

@Inuš11 Stačí, když se vejdeš do ochranné lhůty s počátkem PPM těch 8 týdnů před porodem. A pracovala jsi v posledním zaměstnání minimálně 180 dnů, jo? Abys měla ochrannou lhůtu 180 dnů…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
114
8.8.17 12:47

V posledním zaměstnání jsem byla rok a po tom roce mi právě končila smlouva a místo se zrušilo úplně a jinam by mě nešlo přeřadit, tak jsem zůstala na nemocenské, k tomu bych šla stejně na rizikové. Pokud platí, co píšeš, že stačí, když bude ochranná lhůta platit 8 týdnů a nemusí platit i v tom 6 týdnu, tak se vejdu. No bude to o prsa :) Díky za odpověď :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7775
8.8.17 14:09

@Inuš11 Musíš si ale samozřejmě zvolit v žádosti jako den nástupu těch 8 týdnů před porodem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.8.17 21:45

Ja taky poprosim o radu. Take jsem byla ve stejne situaci a do ochranne lhuty jsem se vesla, a tak jsem narok na materskou mela. Me by ted zajimalo, jak to bude u druheho ditete, chteli bychom navazat, aby se druhe dite narodilo cca 2-3 mesice po 3letych narozeninach (vim, ze priroda si to udela po svem, ale ciste hypoteticky),co bych teda pobirala ty 3 mesice do dalsiho porodu, kdyz narok na materskou urcite bez pracovni smlouvy na neurcito nemam. To bych sla 3 mesice pred porodem na pracak? Nechapu, z ceho by mi vypocetli nejaky penizky…uplne se v tom uz ztracim :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama