Mám nárok na mateřskou dovolenou když jsem na rodičovské?

2.3.16 07:41

Mám nárok na mateřskou dovolenou když jsem na rodičovské?

Zdravím všechny maminky. Chtěla jsem se zeptat-do únoru 2017 mám rodičovský příspěvěk na 1.dítě, ale letos v červenci se nám narodí druhé. Jde vyčerpat rodičovský příspěvěk do toho července a potom čerpat mateřskou dovolenou?
Děkuji za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1212
2.3.16 07:43

@hradilovalucie Měla jsi nárok na mateřskou u prvního dítěte?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
731
2.3.16 07:47

Pokud jsi mela u prvního ditete materskou, mas stále pracovni smlouvu tak lze stavajici RP zrychlit abys vyčerpala co nejvic a pak jít na materskou. Jen si myslím že tohle tesis docela pozde určite ho už celý nevycerpas TP se blíží

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18151
2.3.16 07:47

@hradilovalucie pokud jsi mela narok na ppm u prvniho ditete, tak postup je stejny. Tedy nejpozdeji 6 tydnu pred planovany datem porodu ukoncis prvni rodicak a zacnes cerpat ppm.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17
2.3.16 07:50

@hradilovalucie
pokud jsi mela nárok na PPM i u prvního a tva pracovni smlouva pořád trvá, tak ano.
A pokud nemáš ted dany na nejvyšší částku rodicak, tak to ještě změn, ať vycerpas co nejvíce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17
2.3.16 07:52

Je, tak pisu pomalu, omluva za stejný příspěvek :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69308
2.3.16 08:10

Nemůžeš být do poroduna rodičáku a ušetřit si mateřskou po porodu, musíš na ni nastoupit nejpozději 6 týdnů před porodem, to znamená, že ten měsíc, kdy budeou už nějaké peníze z mateřské, pokud ta částka mateřské v tom měsíci, kdy se to bude dělit bude nižší, než stávající rodičák, tak ti dovyplatí rozdíl, abys měla stejně jako teď na rodičáku a pak rodičák končí.

Pokud jsi měla příjem, zrychli to na 11500, co nevybereš, zůstává státu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58667
2.3.16 09:16

@hradilovalucie na MD se nastupuje 6 týdnů předem. Nevim, co myslíš vyčerpáním rodičáku - maximum je 11500 kč :think: pokud splňuješ nároky, můžeš zažádat o maximální částku, nastoupit na md.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.3.16 09:46

Děkuji moc za odpovědi, nevěděla jsem, že si můžu rodič. příspěvek zvednout pouze na 11.500,– Řeším to až teď, protože nám špatně vyšla genetika a až do včerejška jsem nevěděla, jestli miminko nebudeme muset dát pryč…
HPP mám pořád, smlouvu na dobu neurčitou mám, takže si tam hned skočím a zvednu příspěvek.
Díky moc všem maminkám za rady :potlesk: :potlesk: :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58667
2.3.16 09:49
@hradilovalucie píše:
Děkuji moc za odpovědi, nevěděla jsem, že si můžu rodič. příspěvek zvednout pouze na 11.500,– Řeším to až teď, protože nám špatně vyšla genetika a až do včerejška jsem nevěděla, jestli miminko nebudeme muset dát pryč…
HPP mám pořád, smlouvu na dobu neurčitou mám, takže si tam hned skočím a zvednu příspěvek.
Díky moc všem maminkám za rady :potlesk: :potlesk: :potlesk:

tak pak zažádat to maximum, 6-8 týdnů před TP nastoupit na mateřskou - nezapomenout ukončit rodičák (nelze mít oboje).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3181
2.3.16 12:19
@hradilovalucie píše:
Díky moc všem maminkám za rady :potlesk: :potlesk: :potlesk:

a hlavne nezapomen az ti skonci ppm zadat u zamestnavatele o radne cerpani dovolene :mavam: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama